Coin Yorum

Ankr Coin (ANKR) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Ankr Coin, temelde Ethereum altyapısı taşıyan bir coin projesi olarak karşımıza çıkar. Ankr Coin projesi; dAppler oluşturarak, staking işlemi gerçekleştirerek ya da düğümleri tutarak blok zinciri ekosistemi üzerinde verimliliği arttırmayı amaç edinen, Web 3 altyapısına sahip olan zincirler arası bir staking De Fi platformudur. Ankr Coin, ağın yerel kripto para birimidir. Aynı zamanda da ağ üzerinde dağıtılan uygulamalara erişim ve ödemeler, staking işlemi ve yönetişim tekliflerine oy vermeyi içeren, birden fazla yardımcı program içerir. Ankr Coin, dağıtık defter teknolojisinden esinlenerek merkeziyetiyetsiz, kullanıcılar için gizliliği daha ön planda tutan güvenilir ve özel uygulamalar, sistem ve protokoller ile yeni bir internet vizyonuna dayalı olarak tasarlanmıştır. Ankr Coin projesinin piyasaya sürülmesindeki temel nokta, ağ katılımcılarına ve kullanıcılara uygulamalar ve veriler için kontrol gücü sunarak merkezi otoritelere ve aracı sistemlere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmak şeklinde ifade edilir.

Piyasaya bulunduğu süre zarfında Ankr platformu, paylaşılan kaynakları kullanarak taşıyıcı tabanlı bulut hizmetleri için bir Pazar yaratmıştır. Bu sistem, müşteri ve geliştiricilere, genel bulut sağlayıcıları ile karşılaştırıldığı zaman çok daha ucuz bir fiyat üzerinden blok zinciri düğümlerini kolay bir şekilde dağıtma imkânı sağlar. Ankr Coin’in ortaya çıkışındaki amaç genel olarak interneti merkeziyetten uzak tutmak ve internetin geleceği olan Web 3 altyapısının geliştirilmesine katkı sağlamaktır. Kripto para sektöründeki tek DLT projesi değilse bile merkeziyetsiz finans ekosisteminin en bilinen ve ön planda olan projeleri arasında bulunmaktadır. Ankr Coin projesi özetle; merkezi olmayan, daha güvenilir ve daha çok kişiselleştirilen, özel internetin gelişimini destekleyen bir yapı ile ortaya çıkmıştır.

Ankr Coin Ne Zaman Çıktı?

Ankr Coin çıkış tarihi 2018 yılının mayıs ayı şeklinde bilinmektedir. Ankr Coin projesi, paylaşılan kaynakları kullanarak konteyner tabanlı bulut hizmetleri için bir Pazar ortamı oluşturmaktadır. Ankr Coin projesi geliştiricilere ve müşterilere 100’den fazla blok zinciri düğümü dağıtma özelliği sağlamayı amaçlamaktadır. Ankr Coin, düğüm operatörlerinin blok zinciri düğümlerini çalıştırmak gibi çeşitli hizmetleri çalıştırmak adına yüksek özellikli olan veri merkezlerinden atıl bulut kaynaklarını kullanabilecekleri ve veri merkezinin sahibi olan kişilerin Ankr bulut platformu üzerinden atıl kaynaklarından kazanç elde edebilecekleri bir çözüm sağlamayı hedefler.

Ankr Coin Kime Ait?

Ankr Coin’in sahibi Chandler Song olarak bilinmektedir. Staking işlemi ve dAppleri geliştirmeye zemin hazırlayan bir De Fi platformuna sahip blok zinciri tabanlı bir çapraz zincir altyapısına sahip olan Ankr Coin, 2017 yılının kasım ayında CEO Chandler Song tarafından Berkeley Üniversitesinde piyasaya sürülmüştür. Ankr Coin projesinin ekini ve genel merkezi San Francisco’da yer almaktadır. Öte yandan Ankr Coin projesinin dağıtık ekibi ise Şangay, Amsterdam, Bükreş, Moskova, Hindistan ve Güneydoğu Asya bölgelerinde yer alan ofislerde bulunur. Ankr Coin projesi, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş kullanıcı dostu olarak ifade edilen node dağıtımı ve API çözümleri sunmayı amaç edinmiştir. Projenin sunmayı amaçladığı bu çözümler, blok zinciri ekosistemlerine katkıda bulunabilmesi adına sıradan insanlar, sıradan işletmeler ve sırada geliştiriciler için giriş engelini azaltma hedefi ile oluşturulmuştur.

Ankr Coin projesinin node sistemi, platformun kullanıcılara çok kısa bir süre içerisinde blok zinciri üzerinde node’lerini dağıtma imkânı sağlar. Ankr Coin API piyasası da genellikle blok zincirleri ve De Fi protokolleri için oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlanarak API çözümleri sağlar.

Ankr Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Ankr Coin’in altyapısı, staking ve dApp geliştirmeyi sağlayan De Fi platformuna sahip blok zinciri tabanlı cross – chain altyapısı olarak bilinmektedir. Ankr Coin projesi; dağıtılmış defte teknolojisine dayalı olan, merkeziyetsiz, protokol ve sistemleri ile yeni bir internet vizyonu geliştirecek şekilde tasarlanmış bir platformdur. Ankr Coin, uygulamaların ve staking düğümlerinin merkezi yapılmasını sağlamak ve Web 3 altyapısını desteklemek amacı ile veri merkezleri ile stakerlara ve geliştiricilere dağıtılan veri kaynaklarını daha düşük ücretlerle toplamak adına DLT tarafından desteklenen bilgi işlem gücü kullanmaktadır. Geliştiriciler ve stakerler böylelikle kolay bir şekilde oluşturularak dağıtılabilir.

Ankr platformunun yerel kripto para birimi Ankr Coindir. Bu ağın yerel kripto para birimi olan Ankr Coin, ağ üzerinde dağıtılan uygulamalara ödeme ve erişim, staking işlemi ve yönetişim tekliflerine oy verme gibi birçok yardımcı programına sahiptir. Ankr, daha özel ve güvenilir merkeziyetsiz internet olan Web 3 altyapısının geliştirilmesi konusundaki çalışmalarının bir kısmı olarak daha çok blok zinciri protokolünü desteklemeyi hedefler.

Ankr Coin Nereden Alınır?

Ankr Coin almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Ankr Coin satın almak için öncelikle Ankr Coin’in işlem gördüğü kripto para borsalarından birini tercih ederek, kendi adınıza hesap oluşturmanız gerekmektedir. Ankr Coin; Binance, Coinbase Exchange, Huobi Global, KuCoin, Bithumb, Kraken, Binance.US, Gemini, MEXC, Phemex, ZB.COM, eToroX gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinde işlem görmektedir. bu borsalardan birini tercih ederek internet adresine giriş yapın.
 • Daha sonra borsa üzerinde hesap oluşturma adımlarını izleyerek hesap oluşturun.
 • Hesabın onaylanmasının ardından aktive edin.
 • Yatırım yapmak için hesabınıza para gönderin.
 • Bakiyenizi kontrol ederek borsanın işlem menüsünden Ankr Coin’i seçerek satın alma emri verin.
 • Emrin onaylanmasının ardından ise aldığınız coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da soğuk cüzdanlarda saklanabilir.

Ankr Coin’in Avantajları Nelerdir?

Ankr Coin’in avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Platform kullanıcıları Ankr projesi içerisinde kendi node’lerini çalıştırabilir, staking işlemi gerçekleştirebilir, uygulama geliştirerek ve dağıtarak ya da kurumsal çözümlere erişim sağlayarak ağa katılım sağlayabilir.
 • Kullanıcılar, ağı güçlendirerek Web 3 altyapısına daha basit ve daha uygun ücretli olacak şekilde ulaşabilir.
 • Kurumsal kullanıcı ve geliştiriciler, sorunsuz işlemler yapabilmek için pasif gelir kazancı sağlayabilirler.

Ankr Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Ankr Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Ankr Coin, volatilitesi yüksek bir yapıya sahip bir coindir. Varlık, bu yönünü 2020 yılının aralık ayında ATH belirledikten yalnızca birkaç gün sonrasında dip noktasını görerek göstermiştir.
 • Kripto para piyasasında gözlenen düşüş trendlerinde yüksek oranda etkilenir.

Ankr Coin Yorumları Neler?

Ankr Coin yorumları genellikle olumludur. Ankr Coin, daha maliyetli depolama çözümleri sağladığından gelecekte büyüme potansiyeli bulunan coinler arasında değerlendirilir. Aynı zamanda Ankr Coin kurucularının 10 yılı aşkın bir Amazon geçmişi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı tüm bu koşullar göz önünde bulundurulduğunda Ankr Coin projesinin geleceği, uzmanlar tarafından başarılı olarak değerlendirilmektedir.

Ankr Coin Yorum
Ankr Coin Yorum

Ankr Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Ankr Coin’in geleceği, kripto para uzmanlarına göre genel olarak olumlu şekilde yorumlanır. 2017 senesinde Berkeley Üniversitesinde kurulan Ankr projesi, küresel olarak dağıtılan kaynakların ölçülmesini, kaynak sağlayıcılarının veya kullanıcıların itibar verilerini ve akıllı kontratlar üzerinden algoritmik olarak veri merkezlerini öneren altyapının bir parçası olarak blok zinciri teknolojisini kullanmaktadır. Ankr Coin, Ankr projesinin yerel kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Ankr Coin, deflasyonist bir yapıya sahip bir coindir. Bundan dolayı da geleceği parlak görülen coinler arasında sayılabilir.

İlginizi Çekebilir: TLM Coin (Alien Worlds Trillium) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: SXP Coin (Swipe) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Arpa Coin (ARPA Chain) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu