Coin Yorum

Ape Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Ape Coin, APE ekosistemi içerisinde ön planda olan bir ERC – 20 yönetişim ve yardımcı program belirteci olarak tanımlanabilir. Ape Coin, Web 3’ün ön sayfalarında bulunan ve merkeziyetsiz bir topluluk binasını güçlendirmek amacı ile APE ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Ape Coin Protokolü ise bu ekosistemin açık kaynaklı protokol katmanı olarak bilinir. Ape Coin projesinin temel amacı, pek çok probleme çözüm üretmektir. Kültür, sanat, eğlence, oyun ve etkinlikler ile Web 3 devriminde yeni bir ifade bulma amacı ile ön planda olan kripto paradır. Blok zincirinin kültür üzerinde etkisinin olasılıklarının sonsuz olmasına çözüm için çözümleri vardır. Ape Coin’e sahip olan kullanıcılarının, Ape Coin DAO’yu kontrol eden merkeziyetsiz yönetişim çerçevesi üzerinden kendilerini yönetmeleri ve Ape Coin DAO Ekosistem Fonunun nasıl kullanılması konusunda oy vermeleri gibi hedefleri vardır.

APE Vakfı, Ape Coin’e sahip olan kullanıcılar tarafından anlaşmaya gidilen teklifleri yönetmeyi hedefler. Katılımcılarına merkezi herhangi bir aracıya ihtiyaç olmadan kullanılabilecek ortak ve açık para birimi sağlamayı amaçlar. NFT’ler ve diğer pek çok işlem için farklı avantajlar sağlayan Ape Coin, güçlü bir topluluğa sahip kripto para biridir. Ape Coin satın alınmadan önce Meta Mask cüzdanının bağlanması da gereklidir.

Ape Coin Ne Zaman Çıktı?

Ape Coin çıkış tarihi 17 Mart 2022 şeklinde bilinmektedir. Son dönemlerde NFT sektöründe oldukça isminden bahseden ve ön plana çıkan projeler arasında yer alan Bored Ape Yacht Club ekosistemi geliyor. Bored Ape Yacht Club yani Ape’ler, yüksek ücretler ile alıcı bulmaktadır. Bored Ape Yacht Club, 23 Nisan 2021 tarihinde ön satış gerçekleştirerek piyasaya sürülen bir NFT koleksiyonudur. Ethereum blok zinciri üzerine kurulan Bored Ape Yacht Club, bir algoritma tarafından üretilen insansı maymun görsellerinden oluşmaktadır. Bored Ape NFT’sine sahip olan kullanıcılar, sahip oldukları NFT’nin fikri mülkiyet haklarının yanında bir de özel çevrimiçi kulübe erişime de sahip olmaktadırlar.

Ape Coin Kime Ait?

Ape Coin’in sahibi, Yuga Labs’in bir projesinden ilham alınarak APE Vakfı tarafından oluşturulmuştur. APE vakfı tarafından destek gören Ape Coin, APE ekosistemi içerisinde kullanılmak için oluşturulmuştur. Ape Coin DAO, Ape Coin sahiplerinin izinsiz ev açık yönetişim süreçleri ile iş birliği gerçekleştirmeleri için önemli bir altyapıya sahip olmayı, APE ekosistemini adil ve kapsayıcı bir şekilde oluşturmayı ve sürdürmeyi hedeflemektedir. Bu hedefle Alexis Ohanian, Amy Wu, Maaria Bajwa, Yat Siu, Dean Steinbeck gibi önemli isimler projede ön plandadır.

Ape Coin’in kullanım alanları oldukça fazladır. Web 3 için ön saflarda bulunan merkeziyetsiz bir topluluk binasının güçlendirilmesi ve teşvik edilmesi için Ape ekosisteminde kullanılmakta olan bir belirteçtir. Ethereum blok zinciri üzerinde kurulu olan ERC – 20 tabanlı coin olarak pek çok işlevsel amaç söz konusudur. NFT ile ön planda olan platform, işlem ücretlerinin ödenmesi ve teşvik amaçlı kullanımından söz etmek mümkündür. Ayrıca Ape Coin, piyasada yatırım amaçlı kullanılır. Blok zincir oyunları, etkinlikler gibi ekosistem içerisinde bulunan pek çok özel hizmetten yararlanmak için de ihtiyaç duyulur.

Ape Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Ape Coin’in altyapısı ERC – 20 tabanlı bir “utility coin” şeklinde bilinmektedir. Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club projesinden esinlenilmiş ve APE vakfı tarafından desteklenmiştir. Merkeziyetsiz olan Ape Coin, DAO tarafından yönetilir. Ape Coin, Ethereum blok zinciri üzerine kurulu olan bir kripto para birimidir. Ape Coin, Bored Ape Yacht Club projesinin fayda ve yönetişim coini olarak üretilmiştir. Ape Coin sahibi olan kullanıcılar, Ape Coin DAO olarak isimlendirilen otonom organizasyon aracılığıyla ekosistemi yönetirler. Bu sistem içerisinde Ape Coin sahipleri ise Ape Coin DAO Ekosistem Fonunun nasıl kullanılacağına karar vermek için oy kullanırlar. Ape Coin sahiplerinin üzerinde anlaştığı teklifleri ise APE Vakfı yönetmektedir. Aynı zamanda Ape Coin blok zincir oyunları, etkinlikler gibi ekosistemin çeşitli özel hizmetlerine de erişim sağlamaktadır.

Ape Coin Nereden Alınır?

Ape Coin almak için verilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • APE Coin satın almak için öncelikle coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini seçerek hesap oluşturmanız gerekir. APE Coin; Binance, Coinbase, Etoro, Kraken, Gemini, OKX, FTX, CoinEX, Huobi, Voyager, Bybit, Gate.io, Sushi, Uniswap, Nexo, KuCoin gibi geniş kitlelere ulaşabilen kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir.
  • Bu kripto para borsalarından birini tercih ederek internet sitesine giriş yapın.
  • İlgili borsa üzerinden KYC adımlarını tamamlamanız gerekmektedir.
  • Sizden talep edilen bilgileri ilgili kısma girdikten sonra ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmuş olursunuz.
  • Hesabı aktive ettikten sonra yatırım yapabilmek için hesabınıza para transferi gerçekleştirin.
  • İşlem sayfası üzerinden USDT, BUSD ve USD gibi çiftler ile satın alma emri verin.
  • Satın alma emrinin onaylanmasının ardından ise satın aldığınız coinler güvenilir bir şekilde hesapta saklanacaktır.

Ape Coin’in Avantajları Nelerdir?

Ape Coin’in avantajları arasında en büyük avantaj Ape Coin kabul edilir. Ape Coin, Ape platformunun yönetim coini olarak belirlenmiştir. Bu kural kapsamında ise Ape Coin sahipleri, Ape DAO’ya giriş yapabilirler. Ape Coin arzının % 62’lik bir kısmı, Ape Coin DAO’nun kararları sonucunda topluluk odaklı girişimler için finanse edilir. Şimdiden pek çok avantajı olan bu platformu, yakın zamanda birbirinden farklı hizmet ve oyunlarında kullanıcıları için sağlayacağı ayrıcalıkları ile ön plana çıkacaktır. Ape Coin, Ape platformuna girişi kolaylaştırmaktadır.

Ape Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Ape Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibidir:

  • Ape Coin’in fiyatında görülen dalgalanmalar, kripto para uzmanları tarafından riskli olarak yorumlanmaktadır.
  • Piyasa belirsizlikleri ve Ape Coin’in sahip olduğu volatilite sebebi ile negatif eğilim göstermektedir.

Ape Coin Yorumları Neler?

Ape Coin yorumları genellikle olumlu şekildedir. Ape Coin projesi özellikle de gelecek projeleri ile yatırımcılarını heyecanlandırmaktadır. Aynı zamanda yakın bir zamanda da çok farklı projeleri ile tüm kripto para borsalarında listelenmeyi hedefler. Eski bir kripto para olmamasına rağmen fiyat analizlerinde tutarlı sonuçlara sahiptir. Pek çok kripto para analizcisine göre ilerleyen zamanlarda fiyatları ile borsada öne çıkan kripto para olacaktır. Ape Coin, APE ekosisteminin yönetim coinidir. Ape Coin sahiplerinin ApeCoin DAO’ya dahil olmasına izin verir ve katılımcılarına merkezi aracılar olmadan kullanabilecek ortak açık bir para birimi sunar. Tüm Ape Coin’in %62’si, Ape Coin DAO üyeleri tarafından oylanan topluluk odaklı girişimleri destekleyecek olan Ekosistem Fonuna aktarılır.

Ape Coin Yorum
Ape Coin Yorum

Ape Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Ape Coin’in geleceği genel olarak olumlu şekilde yorumlanmaktadır. 2023 yılında Ape Coin, yapılan incelemelere göre 30 dolar seviyesinde işlem göreceği beklenmektedir. Bu kripto para biriminin 2023 yılında farklı borsalar üzerinde 30 dolara çıkacağı şeklinde yorumlanır. 2025 yılında da Ape Coin fiyatlarının yükselişe geçeceği beklenmektedir. RSI analiz sonuçlarına göre 2025 yılında ise Ape Coin, şu anki fiyatının 2 – 4 katı aralığında bir fiyat artışı gözlenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu