Coin Yorum

Ata Coin (Automata Network) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Binance alt yapısı ile oluşturulan Ata coin 20. proje olarak nitelendirilmektedir. 2 Haziran tarihinde yatırımcıların kullanması için ortaya çıkarıldı. Kullanıcılar Ata coin almak için Ata-Btc, Ata- Usdt, Ata-Bnb ya da Ata- Busd çiftlerinden işlemlerini online bir şekilde halledebilecek.  Uzun süreli yatırımlar için tavsiye edilen bir kripto para birimlerinden birisidir. Automata Network projesi kapsamında yatırımcıların hizmetine sunulmuştur.

Ata Coin Ne Zaman Çıktı?

Ata coin ilk olarak 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. Automata Network projesi ile ortaya çıkarılan Ata coin blok zincir sisteminin gelişmesinde etkili olan gözlemciler ve araştırmacılar tarafından meydana getirilen bir kripto para birimidir. Bir ekip tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda yatırımcıların hizmetine sunulmuştur. Kurulan ekip 11 kişiden meydana getirilmiştir. Ata coinin alınması için öncelikle kullanıcıların Binance, Gate.io, KuCoin, Indodax, Aex, Hoo, Bitvavo, Bkex, Pionex gibi borsalara üye olup sanal cüzdan üzerinden coin alım ve satım işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Ata Coin Kime Ait?

Ata coin’in sahibi ve kurucuları olarak bilinen iki isim vardır. Bunlar Zheng Leong Chua ve Deli Gong ortaklarıdır. Bu kişiler daha önce de projeleri ile isimlerini başarılı bir şekilde duyurmuşlardır. Ata coin uygulaması üzerinde kullanıcılar gerçek kimliklerini ve seçimlerini belli etmeden özel yönetim aracılığı ile oy kullanabilme şansına sahiptirler. Bunun yanı sıra Ata coin dijital kripto para platformu Binance Smart Chain ya da Ethereum türündeki alt yapı sistemleri ile uyumlu ve sorunsuz bir şekilde faaliyet göstermektedir.  Güvenlik konusunda hizmetler sunmaya devam eder. Ata coin’in analizini ve sistemini denetimleme şansınız da vardır. Bunun yanı sıra hacim ya da teknik analizler yaparak güvenilirliğini kolay bir şekilde ölçebilirsiniz.

Ata Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

Ata coin’in alt yapısı Ethereum sistemi ile sorunsuz bir şekilde faaliyet içerisindedir. Yatırımcılar tarafından yapılan her işlemin olumlu yönde sonuçlanacağı yorumlar arasında yer alır. Özellikle gelecek 10 yıl boyunca fiyatının 14 $ yükselebilme ihtimali de vardır. Uzun vadeli yatırımlar için tercih edilen bir kripto para birimlerinden birisidir. Bütün yatırımcıların ilgisini üzerine toplamaya devam eder. Geleceği de çok parlaktır. Alım işlemleri için fiyatının düşük olduğu da bilinmektedir. Bu yüzden en akılcı yatırım türlerinden birisi olarak görülmektedir. Geleceği ile ilgili yorumlara bakıldığında özellikle 2030 yılına gelindiği zaman değerinde büyük artışlar olacağı yönünde yorumlar da yapılmaktadır. En düşük piyasa fiyatının 11.09 $ olacağı söylentiler arasında bulunur.

Ata Coin Nereden Alınır?

Ata coin almak için kullanıcıların aşağıda verilen adımları tek tek takip etmesi gerekir:

 • İlk olarak kullanıcılar Binance, Bkex ya da CoinEX gibi para borsalarından herhangi birine üye olmalıdır.
 • Bütün bilgilerin istenildiği şekilde doldurulup borsalara üye olunmasından sonra kullanıcılar kimlik doğrulama işlemini yapmalıdır. Ardından kullanıcılar kolay bir şekilde sanal cüzdanlarına para aktarma işlemini yapmalıdır.
 • Daha sonra sistem üzerinden ne kadar Ata coin almak istiyorsanız fiyatını ekrana yazmalısınız.
 • Miktar olarak kaç tane Ata coin alacaksanız sekme üzerinden seçiminizi yapmanız talep edilir.
 • En son olarak “Ata Al” sekmesine tıklayın.
 • Kullanıcıların hepsi Usdt, Busd, Btc ya da Bnb çiftleriyle de Ata coin alma işlemini gerçekleştirebilirler.
 • Ata coin alım işleminin yapıldığı bölümden satış işlemlerini de kolay ve kısa sürede yapabilme şansınız da vardır. Üstelik siber saldırılara uğramadan sanal cüzdanlarınızda coinlerinizi ya da tokenlerinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Ata Coin Avantajları Nelerdir?

Ata coin’in avantajları şu şekilde aşağıda verilmektedir:

 • Ata coin dijital kripto para platformu özellikle token ya da coin alım ve satım işlemleri sırasında herhangi bir bekleme olmadan işlemlerin yapılması için onay kısmını hemen tamamlar. Böylece dakikalar içinde online bir şekilde coin alıp satabilirsiniz.
 • Ata coin dijital kripto para sistemi içeriğinde kullanıcıların oy kullanma şansını da sunmaktadır.
 • Sistem üzerinde kullanıcılar gerçek kimlikleri göstermek zorunda değildir. Anonim şekilde oy kullanma ya da ağ üzerinde geliştirme işlemlerini yapabilme imkanını elde ederler.
 • Sistem üzerinde kullanıcılar kredi alma ya da kredi verme gibi işlemleri merkeziyetsiz bir şekilde yapabilme özelliğini de kullanabilmektedir.
 • Kullanıcıların hepsi Geode açık arttırma yarışmasında bulunabilecekler.

Ata Coin Dezavantajları Nelerdir?

Ata coin’in dezavantajları şu şekilde aşağıda yer alır:

 • Sistem üzerinden kullanıcılar ağ geliştirme ya da oy kullanma işlemlerini anonim bir şekilde yapmalarına rağmen madenciler aracılığı ile en detaylı şekilde takip edilmektedirler.
 • Alınan tokenleri kullanıcılar sanal cüzdanlarda tuttukları sürece dışarıdan gelebilecek siber saldırı işlemlerini daha da arttırmaya başlamış olurlar.
 • Siber saldırılara karşı kullanıcılar tokenlerini donanım cüzdanlarına gönderebilme şansına sahiptirler.
 • Verilenlere ek olarak Ata coin’in çok fazla volativitesinin bulunması da dezavantajları arasında yer alır. Yani coinin değerinde birdenbire yükselme ya da düşüşler meydana gelebilmektedir. Bu durum da yatırımcıların güvenini sarsmaya neden olmaktadır.
 • Ata coin alım ve satım işlemlerinin kullanıcılar tarafından sınırsız bir şekilde yapılması durumunda doyum noktaları aşılmış olunur. Bunun sonucunda da değerinde yükselme ya da düşme meydana gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda RSI bilgilerinin düzenli bir şekilde takip edilmesi talep edilir.

Ata Coin Yorumları Neler?

Ata coin yorumları olumlu yönde ilerlemektedir. Özellikle Ethereum gibi alt yapılar ile sorunsuz bir şekilde çalışma içinde olması gelecek yıllarda daha fazla talebin artmasına vesile olacağı yönünde yorumlar yapılmaktadır. Bunların dışında merkeziyetsiz dijital kripto para sistemleri ile aktif bir şekilde çalışma içerisinde olmasından dolayı ileriki senelerde dAppler daha da fazla kullanılacağı yönünde fikirler de ileri sürülmeye başlanmıştır. Kişisel verileri ve bilgileri koruması konusunda güvenlik açısından da oldukça kullanışlı bir dijital platformdur. Yatırımcılar da bu vesile ile gittikçe daha fazla Ata coin dijital sistemini kullanabilecektir. Sürekli olarak sistem üzerinden güncelleme ve yenileme olması sonucunda değerinde artışların olacağı yönünde de yorumlar yapılmakladır.

Ata Coin Yorumu
Ata Coin Yorumu

Ata Coin Geleceği Nasıl Olacak?

Ata coin’in geleceği hakkında uzman kişiler yıllara göre yorumlar yapmaya devam etmektedir. Özellikle 2022 yılında coinin değerinde yükselişlerin tavan yapacağı yönünde tahminler ortaya koyulmaktadır. Bununla birlikte Ata coinin değerinin yaklaşık olarak 0.60 $ seviyelerine kadar yükseleceği yönünde uzmanlar tarafından iddialar ortaya koyulmaktadır. 2023 yılına göre yapılan yorumlarda ise Ata coin en yükselen kripto para birimleri arasında yerini alacak. 2023 yılında Ata coin’in fiyatının ise 0.90 $ olacağı söylenmektedir. 2024 senesine gelecek olursak, Ata coinin değerinde tahmin edilemeyecek kadar büyük artışlar meydana gelecektir. Yatırımcıların en çok tercih edeceği kripto para birimleri arasında üst sıralara adını yazdıracağı yönünde yorumlar da yapılmaktadır. Bununla birlikte 2024 yılında Ata coinin değeri 1.33 $ olacağı yönünde fikirler öne sürülmektedir. 2025 yılına geldiğinizde ise Ata coin bütün yatırımcıların gözde yatırım kripto para birimlerinden biri olmaya hak kazanacaktır. Birdenbire değerinde artışın olması durumunda yatırımcılar alım ve satım işlemlerini hemen halledebilecek. 2025 yılında Ata coinin piyasa değeri 1.96 $ olacağı yönünde tahminler yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Gto Coin (Gifto) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Utk Coin (Utrust) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: NPX Coin (NaPoleonX) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu