Coin

Aurora (AOA) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Aurora (AOA) coin ilk olarak İzlanda’da ortaya çıkan kripto para birimlerinden birisidir. 2014 yılında ilk olarak yatırımcıların hizmetine sunulmaya başlanmıştır. 2014 yılının Mart ayına gelindiği zaman Aurora coin para biriminin değerinde büyük düşüşler meydana gelmişti ve herkesi hayal kırıklığına uğratmıştır.

Aurora Coin Ne Zaman Çıktı?

Aurora coin ilk olarak 2008 yılında ekonomik ve mali krizlerin yaşandığı dönemlerde İzlanda’da kurulmaya başlanmıştır. 2014 senesinde ise yatırımcıların kullanması için ortaya çıkarılmıştır. 2014 yılının Mart ayında değerlerinde hızlı bir düşüş sebebi ile başarısız sonuçlar elde etmiştir. Fakat 2015 senesinde Aurora Coin Vakfı ile yeniden hayata kazandırılan kripto para birimlerinden biri olan Aurora coin değerinde ani yükselmeler meydana gelmektedir. Akıllı sözleşme niteliğinde olmasından dolayı merkezi bulunmayan uygulamaları ya da programları sistem üzerine kurabilmeniz mümkündür. LLVM düzenleyicisi ile birlikte sistematik bir şekilde çalışır. Çıktığı yıldan itibaren üzerinde teknolojik çalışmalar yapılmıştır. Gelecekte de coinin gelişimi için çalışmaların yapılacağı planlanmaktadır.

Aurora Coin Kime Ait?

Aurora coin 2014 yılında ortaya çıkarılmıştır. Aurora coin’in sahibi sahtedir. Baldur Friggjar Qainsson adındaki kişi tarafından ortaya koyulmuştur. Fakat 2015 yılında başarısızlıklarla sonuçlanan Aurora coin 2015 yılında yeniden canlandırılması için çalışmalarla değeri yükseltildi. Aurora Coin Vakfı ile kripto para birimi yeniden değer kazanmaya devam etmiştir.

Aurora Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

Aurora coin’in alt yapısı Aurora token tarafından meydana gelmektedir. Bu alt yapıyı kullanmak için öncelikle IDEX piyasası üzerinden emirlerin oluşturulması gerekir. Oluşturulan emir sonucunda bu piyasa ile Aurora token hibeleri satın alınabilir. Bunların dışında işlemlerin daha kısa sürede yapılması için BFT ve DPOS platformları da kullanılmaktadır. Çok fazla blok zincir alt yapısı bulunur. Sistem üzerinde AuroraDev kısmından istediğiniz dili geliştirme şansınız da vardır. Bu sayede blok zincir üzerinde büyük gelişmeler ve değişimler ortaya çıkmaya devam eder.

Aurora Coin Nereden Alınır?

Aurora coin almak için aşağıdaki işlemler adım adım takip edilmelidir:

 • İlk olarak Aurora coin’in hangi para birimi ile satın alınması gerektiğini bilmek gerekir. Ekranda çıkan seçenekler arasından “AUR/USD” para birimini tercih etmeniz talep edilir.
 • Para biriminin seçilmesinin ardından sanal kripto cüzdanının yapılması gerekir.
 • Hangi para birimi ile Aurora coin satın alacaksınız o seçeneğe tıklamalısınız.

Kripto paralarla alım ve satım işlemi yapılırken tüm işlemler online olarak gerçekleşir. İşlem güvenliği için şifreler kullanılır. Sisteme kayıt olurken verilen bilgiler doğru girilmelidir. Sanal borsa sisteminin yer aldığı blok zincir sistemi güvenilir olsa da olası güvenlik sorunlarına karşı şifre önlemleri alınır. Sanal cüzdanlar fiziksel olarak taşınmak yerine online ortamda korunur. Böylece coinlerle işlemler sırasında sanal cüzdandan da destek alınabilir.

Aurora Coinin Avantajları Nelerdir?

Aurora coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Öncelikle Aurora coin’in merkezi otorite tarafından bir kural ile çalışmaması en büyük avantajları arasında yer alır.
 • Bunun yanı sıra sanal kripto hesap cüzdanınız olması durumunda internetin olduğu her yerde kolay ve hızlı bir şekilde Aurora coin ile ilgili işlemlerinizi yapabileceksiniz.
 • Belli bir merkez bankası tarafından kontrolü sağlanmadığı için uluslararası alanda işlemlerin yapılması daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir.
 • Zaman kısıtlaması olmadan 7 gün 24 saat boyunca online bir şekilde Aurora coin alım ve satım işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Global anlamda her yerden kolay bir şekilde erişilebilir bir yapıya sahiptir.
 • Herhangi bir işlem limiti bulunmamaktadır.
 • İşlemler yapılmadan önce analiz tablolarından destek sunar. Müşteriler coin almadan ve satmadan önce tabloları ve grafikleri inceleyebilir. Böylece bilgi sahibi olurlar.
 • Masrafsız alım- satım yapılabilir. Bankalardan ya da diğer aracı kurumlardan para transferlerinde ücretler kesilir. Fakat merkezi olmayan kripto para borsasında yapılan işlemlerde masraf alınmaz. Böylece arada aracı olmadan işlemler hem hızlı hem de ekonomik şekilde yapılır.
 • İşlemler için sekmeler son derece kolaydır. Online olarak yapılan işlemler hayatınızı kolaylaştırır. Zaman açısından tasarruf sağlayan blok zincir sistemi müşterilerin diledikleri yerden işlem yapmasına olanak sunar.

Aurora Coinin Dezavantajları Nelerdir?

Aurora coin’in dezavantajları aşağıda yer almaktadır:

 • Dijital sistem üzerinden alım ve satım işlemleri güvenli olmayabilir. Özellikle bilgilerin net bir şekilde öğrenilip araştırılmasında yarar vardır. Dijital sistemde meydana gelebilecek her türlü karışıklıkların önlenmesi gerekir.
 • Bunun dışında Aurora coin’in değerinde yükselmeler ve düşüşler sık sık meydana gelir. Bu ani değişimler sonucunda yatırımcılar da risk altında kalabilir.
 • Resmi bir kurum tarafından güvence altına alınmamasından dolayı siber saldırılara kolay bir şekilde maruz kalabilir.
 • Güvenilir siteler üzerinden Aurora coin alım ve satım işlemleri yapılmadığı zaman maddi olarak da yatırımcılar kayıplarla karşı karşıya kalabilir.

Aurora Coin Yorumları Neler?

Aurora coin’in yorumları arasında sistem üzerinden yapılacak tüm işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine destek olacağı yer alır. Bununla birlikte gelecek yıllarda Aurora coin ile projelerin daha fazla artacağı yönünde de olumlu yorumlar bulunmaktadır. Özellikle 2022 senesi içerisinde tahmin edilenden daha fazla yatırımcıya sahip olacağı da yapılan yorumlardan birisidir. Ağ performansının arttırılmasında her geçen gün daha büyük faaliyetler ortaya koymaya devam ediyor.  Günümüzde kripto paralarla yatırım yapma riskli. olsa da getiri değeri açısından çok daha fazla avantajı vardır. Müşteriler Aurora coin aldıklarında ya da sattıklarında uzun vadeli güzel yatırımlar yapabilir. Yatırım işlemleri uyumlu olan kripto para borsalarında kolayca gerçekleşir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sanal borsadaki projeler de aktif hale gelmiştir. Özellikle pasif gelir elde etmek isteyenler farklı projeleri araştırdıklarında gelirlerini arttırabilir. Aurora coin pasif gelirlerin artmasına yardımcı olur. Riskleri olsa da analizleri iyi yapıldığında maddi kayıp yaşamadan yatırımlar yapılabilir.

Aurora (AOA) Coin Yorum
Aurora (AOA) Coin Yorum

Aurora Coinin Geleceği Nasıl Olacak?

Aurora coin’in geleceği parlak olarak düşünülmektedir. Özellikle Metaverse adı altındaki projeler ile işbirlikleri yapılması durumunda tahmin edilenden daha fazla yatırımcı elde edeceği yönünde yorumlar yer almaktadır. Aurora coin almak isteyenlerin öncelikle Kucoıin, Bitglobal, Indodax, Coinone, NiceHash gibi borsalarını kullanmasında yarar vardır. Borsalardan istediğinizi tercih edip üye olmanız yeterlidir. En son olarak kimlik doğrulama işlemini yaptıktan sonra kolay ve hızlı bir şekilde online olarak Aurora coin satın alabilirsiniz. Üyelik işlemlerinin ardından gelecekte de tekrar üye olmadan borsa üzerinden işlemlere devam edilir. İlgili borsanın resmi internet sitesine girildiğinde analizler ve Aurora coin ile ilgili tablolar izlenebilir. Uzun vadeli yatırım yapacaklar için tabloların olumlu değerler gösterdiği söylenmektedir. Yatırım gücü yüksek olan coin analiz uzmanları tarafından da değerlendirilmektedir. Sanal borsa piyasasında iyi gözlem yaparak ve analiz tabloları incelenerek karlı yatırımlara sahip olunur. Gelecekte yatırımcıların akıllarında farklı projeler yer almaktadır. Coinler merkezi sisteme sahip olmadığı için ülkelerin ekonomik gelişimleriyle bağlantılı değildir. Ülkeler arasında yaşanan ekonomik krizlerden etkilenmez. Olası ekonomik savaşlarda ülke kurundan etkilenmediği için yatırımcılar maddi olarak kayıp yaşamaz. Bu yüzden gelecekte güvenli ve yatırım değeri yüksek karlar elde edebilmeye yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir: ASD Coin (Ascendex) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: BICO (Biconomy) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: ARRR Coin (Pirate Chain) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu