Coin Yorum

Bake Coin (Bakery Swap) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Bake Coin, Binance Smart Chain üzerine kurulmuştur. Platform, merkezi olmayan bir borsa olarak faaliyettedir. De Fi platformları içinde son zamanlarda yiyecek temalı olan farklı bir platformdur. Bake Coin de bu temaya sahip olan kripto paralardan birisidir. Yemek temalı olan bu projeler, kullanıcılara coin kazandırması ile ön plana çıkmıştır. Platform üzerinde likidite oluşturan kullanıcılar, Bake Coin kazanma şansına sahip olurlar. Bilindiği gibi De Fi projelerinin büyük bir kısmı Ethereum tabanlı projelerdir. Birçoğu ERC – 20 tabanlıdır fakat Bake Coin ERC – 20 tabanlı değildir. Bake Coin, Binance Smart Chain üzerinde faaliyet göstermektedir. Bake Coin doğrudan bağlı bulunduğu Bakery Swap, tıpkı Uni Swap gibi çalışır. Borsa olmasının yanında bir de otomatik piyasa yapısı yani AMM olması ile bilinir.

Binance Smart Chain üzerinde farklı otomatik piyasa yapıcı borsalar bulunur. Bakery Swap de bunlardan biridir. Bake Coin, BSC üzerine likidite havuzları da sunmaktadır. Platformun likidite havuzları ile coin alım – satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Yani bir emir defteri sistemi yoktur. Likidite havuzlarında bulunan fonlar da kullanıcıların kendi istekleri ile kilitlemiş oldukları fonlardır. Uni Swap, Bakery Swap gibi tüm AAM’ler de benzer uygulamalar ile yapılır.

Bake Coin Ne Zaman Çıktı?

Bake Coin çıkış tarihi 2020 yılının eylül ayıdır. Bake Coin, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiştir. Bake Coin, merkeziyetsiz kripto paralar arasında yer almaktadır. 2020 yılının eylül ayında toplam 278 milyon tane çıkarken 2021 yılının eylül ayında ise toplam arzı 290 milyon olmuştur. Yiyecek temalı coinlerin arasında yer alan Bake Coin, De Fi platformunun içerisindedir. Son dönemlerde birçok yiyecek temalı coin piyasaya çıkarılmıştır. Bake Coin de bunlardan birisidir. Platformda likidite oluşturabilen her kullanıcı, Bake Coin kazancı elde edebilmektedir.

Bake Coin Kime Ait?

Bake Coin’in sahibi anonim kalmayı tercih etmiştir. Projenin White Paperına internet sayfası üzerinden kullanıcılara ve takım üyelerine ait bir bilgiye erişim sağlanamamaktadır. Bunun en önemli sebebi ise projenin arkasında yer alan ekibin, merkezi olmayan otonom geleceğine olan inançlarıdır. Bu misyon ile geliştiriciler, kimliklerini gizleyerek blok zincir teknolojisinin doğasına uygun bir şekilde davranmayı tercih ederler.

Bake Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Bake Coin’in altyapısı Binance altyapısına sahiptir. Bakery Swap platformu, öncesi ismi Binance Smart Chain olan bNB Chain ağının desteği ile kurulmuş bir platformdur. Buna ek olarak Bkaery Swap, otomatik piyasa yapısı yani AMM sistemi ile çalışmaktadır. Otomatik piyasa yapıcı, geleneksel bir yol ile alıcı ve satıcıları buluşturan bir borsa yerine; alım – satım işlemlerinin otomatik olarak gerçekleştiği bir sistemdir. Yatırımcılar, bu sistem aracılığı ile piyasa yapıcılara, kişi ve kurumlara ihtiyaç duymadan bütün işlemleri yapabilirler.

Bake Coin Nereden Alınır?

Bake Coin almak için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • Bake Coin almak için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini seçerek, hesap açmanız gerekmektedir. Bake Coin; Binance, KuCoin, Binance TR, Bithumb, Gate.io, MEXC, PancakeSwap, Bitbns, BakerySwap, AAX, Indodax, WazirX, PancakeSwap (V2), Bitrue, Tokocrypto, Phemex, CoinEx, NovaDAX, Biswap, ApeSwap (BSC), BitMart, Hoo, LATOKEN, AEX, HitBTC, ZebPay, BitTurk, Pionex, ABCC, BKEX, CoinTiger, Zipmex, Hotcoin Global, Bitcovia, Nomiex, Falgory, LocalTrade, Vauld gibi çeşitli pek çok kripto para borsası üzerinde listelenir.
 • Bu borsalardan birini seçerek internet sayfasına giriş yapın.
 • Ardından KYC adımlarını tamamlayarak hesap oluşturun.
 • Hesabınızı aktive ederek doğrulayın.
 • Ardından yatırım yapabilmek için hesabınıza para yatırın.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra Bake Coin satın alma emri girin.
 • Emrin onaylanması ile Bake Coinler borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanlar üzerinde saklanmaktadır.

Bake Coin’in Avantajları Nelerdir?

Bake Coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Geliştirilmiş ödül ve teşvik mekanizması ile birçok projeden daha fazla pasif gelir elde edilmesini sağlamaktadır.
 • Topluluk, daha kolay bir şekilde likidite havuzları oluşturabilir.
 • NFT, Game Fi, De Fi ve birçok farklı teknolojiyi bünyesinde barındırarak yaygınlaşır.
 • Binance, Ku Coin, BitMart, Hoo, LATOKEN, AEX, HitBTC, ZebPay, BitTurk, Pionex, ABCC, BKEX, CoinTiger, Zipmex, Hotcoin Global, Bitcovia gibi birçok kripto para borsası üzerinde listelenmektedir. Bu sayede birçok kişiye ulaşım sağlayabilir.
 • Gerçek zamanlı izleme ve istihbarat sistemleri ile güvenlik sağlar.

Bake Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Bake Coin’in dezavantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Uzun süren düzeltme süreci nedeni ile Bake Coin’e olan ilginin azalması söz konusu olmuştur.
 • Maksimum arz sınırlı değildir. Bu nedenle de enflasyonist endişeler oluşmasına sebep olabilir.
 • Kullanıldığı Bakery Swap projesi, birden fazla güçlü rakibe sahiptir.
 • Bakery Swap’in henüz yansıyan bir güvenlik açığı bulunmamaktadır. Ancak çalınma ve saldırı riski bulunmaktadır. Bu yüzden de satın aldığınız tüm Bake Coinleri borsa cüzdanı değil de donanım cüzdan üzerinde saklamaya özen göstermelisiniz.

Bake Coin Yorumları Neler?

Bake Coin yorumları genellikle olumludur. Ancak Bake Coin normak bir Swap kripto paraya göre pek ilgi çekmez. İçerisinde NFT teknolojilerinin bulunması ve alım – satım işlemleri gerçekleştirilebilmesi için sunulan farklı bir sistem ile git gide değeri artan bir kripto para birimidir. Bu avantaj ile gelecekte bir NFT pazarı olmayı bile başarabilecek olan Bake platformu, Bake Coin’in de değerleneceği beklenir. Şu an en değerli kripto paralar listesi içerisinde 126. olan Bake Coin’in istatistikleri aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Bake Coin’in toplam market hacmi 700 – 800 milyon dolar aralığındadır.
 • Bake Coin’in toplam arzı 287 milyon adet iken şu anda ise dolaşım içerisinde arz miktarı 175 milyon adettir.
 • Bake Coin, kripto piyasalarının %0,02’lik bir kısmını domine eder.

Bake Coin yorumları, uzmanlar tarafından genellikle nötr bir yapıya sahiptir. Bunun nedeni ise coinin nasıl bir yöntem izleyeceğinin belirlenmemesidir. Ancak NFT pazarını genişletmesi ve dünyanın birçok yerinde bilinir bir stake, farm sistemlerinin kurulması durumunda değerine değer katması mümkündür.

Bake Coin, AMM ve DEX olarak oluşturulan Bakery Swap’in yerel kripto para birimidir. Ödüllendirme sistemleri ve zengin likidite havuzları haricinde işlem ücretinin düşük olması gibi birçok pasif gelir fırsatı ile Bake Coin ön plandadır. Binance ve diğer pek çok borsa üzerinde işlem görmesi sayesinde yüksek likidite kazanmıştır. Kripto para borsası yanı sıra NFT Market, Battle, De Fi fırsatları ve daha birçok yenilikçi özellikleri ile de öne çıkan Bake Coin’in geleceği, uzmanlar tarafından olumlu şekildedir.

Bake Coin Yorumu
Bake Coin Yorumu

Bake Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Bake Coin’in geleceği genel olarak olumlu şekilde yorumlanmıştır. Kullanıcılarına stake ve NFT’ler üzerinden ek gelir elde etmesini ve merkeziyetsiz yapısı ile güvenilir işlemler sunması gibi birçok avantaja sahiptir. Aynı zamanda Bakery Swap projesinin BNB Chain ağı üzerinde olması ve bu ekosistemin git gide genişleyen bir kullanıcı kitlesine sahip olması da projenin geleceği için büyük bir önem teşkil eder. Projenin sahip olduğu özellikler sebebi ile gelecekte Bake Coin’in değer kazanması beklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu