Coin Geleceği

BTCB (Bitcoin BEP2) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

BTCB (Bitcoin BEP2) coin blok zincir sisteminde yer alan ve  işlem gören coinler arasında bulunur. Bitcoinle birlikte hareket eden ve onun rezervinden faydalanan coindir. Coinlerle alım ve satım işlemlerinde kısa sürede kar elde etmek isteyenler yatırımlarını daha verimli şekilde yapabilir.

BTCB Coin Ne Zaman Çıktı?

BTCB coin eski coinlerden biridir. 2019 yılından bu yana alım ve satım işlemlerinde rağbet gören ürün her sene daha fazla gelişim göstermiştir. Bıtcoinin gelişimine ortak olan coin onunla birlikte gelişim göstererek yıllar içinde daha verimli hale gelmiştir. Özgür ve verimli bir yatırımcılık için transfer işlemleri oldukça kolay olarak yapılır.

BTCB Coin Kime Ait?

BTCB coinin ortaya çıkmasında ana karaktere sahip olan ve BTCB coin’in sahibi Changpeng Zhao’dur. Para piyasasında adından en fazla söz ettiren ikinci insandır. Coine sağladığı yatırımlar sonucunda kısa sürede hızlı gelişmeler yaşanmıştır. Zhao aynı zamanda Binance sisteminin de kurucusudur. Dijital para borsasında yaptığı çalışmalarla üstün başarılar elde etmiştir.

BTCB Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

BTCB coin’in  altyapısı blok zincirden meydana gelir. Blok zincir sistemi uzun yıllardır hem ülkemizde hem de tüm dünyada faaliyet gösteren bir sistemdir. Temelinde matematiksel bir algoritma yer alır. Uzun zamandır çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalardan bir tanesi sertifikaların blok zincir tabanlı olarak verilmesidir. Artık yaşamın birçok alanında blok zincir kullanmaya başlayanlar vardır. İleride de oldukça fazla söz ettirecek sistem yaşamı kolaylaştırır.

BTCB Coin Nereden Alınır?

BTCB coin almak ve satma için işlemler online olarak gerçekleşir.  Coinle işlem yapacaklar için sanal borsalar kullanılmalıdır. En çok tercih edilen borsalar arasında Biswap, THORChain, HitBTC gibi borsalar bulunur. Bu borsalardan biri seçilir. Daha sonra borsanın internet adresine girilmelidir. Ardından kayıt işlemleri için ekranda yer alan adımlar takip edilir. En son aşamaya gelenler “kaydı tamamla” dediklerinde sanal borsa üzerinde üyelik işlemleri de son bulur.  Belirtilen kripto para borsaları dışında borsalar da yer alır. Burada seçilirken önemli olan nokta borsanın listeleme yapıp yapmadığıdır.  Listeleme yapan borsalardan herhangi biri kolayca seçilebilir. Kayıt işlemi olanlar hesaplarına coin transferi yapabilir. Coin alma emri verilmesi işlemin başlamasını sağlar. Müşteriler uzun vadeli yatırım yapacakları zaman güvenlikleriyle ilgili endişe duymamak için cüzdan kullanabilir. Tüm cüzdanlar sanal ortamdadır. Şifreleme yöntemi sayesinde coinler güvenli bir şekilde saklanabilir. Coinlerle işlemler 7 gün 24 saat yapılabilir. Aracı kurumlarda olduğu gibi saat sınırlaması yoktur.

BTCB Coinin Avantajları Nelerdir?

BCTB coin’in avantajları şöyledir:

 • Para transferi yaparken beklemek istemeyenler için hız konusunda destek olur. Oldukça hızlı sistemi herkese zaman konusunda ayrıcalıklar yaratır.
 • Coinleri saklamak için fiziksel cüzdan gerekmez. Uygulama üzerinden indirilen cüzdanlar şifre yöntemiyle korunur. Şifre sayesinde coinlerin durumu son derece güvenlidir.
 • Kurların farklı olmasından dolayı paralarla işlem yapıldığında ek olarak masraflar ortaya çıkar. Fakat coin sisteminde para gönderimi yapıldığında herhangi bir şekilde masraf olmaz. Müşteriler ücret ödemeden diledikleri gibi transfer işlemlerini yapabilir.
 • Tüm dünya tarafından kullanılan bir sistemdir. Bu yüzden dünyaca kullanılan döviz kurlarına çevirmek ve dönüştürmek de çok kolay ve pratiktir.
 • Ülkelerin ekonomik durumlarına göre enflasyonları oluşur. Fakat merkezi yapıya sahip olmayan coinlerde enflasyon diye bir şey olmaz. Coinler ülkelerin ekonomik yapısından ve enflasyon rakamından bağımsızlık olarak çalışır.
 • Hiçbir ülkenin ekonomisinin değişmesinden etkilenmez.
 • Bazı ödemeler miktarının küçük olmasından dolayı yapılamayabilir. Fakat BTCB ile küçük miktarlı paralar da gönderilebilir.

BTCB Coinin Dezavantajları Nelerdir?

BTCB coinin avantajlaırnın yanında dezavantajları bulunur. BTCB coin’in dezavantajları şöyledir:

 • Gelişime açık bir coindir. Bu yüzden ileride hangi özelliklerin geleceği bilinmez. Farklı özellikler sonucunda işlem sırasındaki masraf ücretlerinde değişiklik olabilir.
 • Ülkemizde ve dünyada coin alışverişi yaygın olarak yapılsa da günlük yaşamda yaygın olarak kullanılmayabilir. Örneğin; vatandaşlar coinle alışveriş yapamaz. Günlük hayatta coinlerin daha fazla yer alacağı söylense de kesin bir bilgi yer almaz. Bu yüzden günlük ticarette kullanılması şimdilik uygun değildir.
 • Güvenlikle ilgili bazı açıklar yer alır. Her ne kadar korumalı ve şifreyle yönetilen bir yapıya sahip olsa da cüzdan ve hesap güvenliği açısından bazı güvenlik eksikleri meydana gelebilir. Bu durumlarda kullanıcılar olumsuz olarak etkilenir.
 • Coinlerin temelinde ağlar yer alır. Ağlara saldırı gelmesi halinde siber suçlar ortaya çıkar. Blok zincir sistemiyle ilgili derin güvenlik çalışmaları sürse de siber saldırılar gerçekleşebilir.
 • Herkes tarafından kabul edilmediği için yasal süreçlerde sıkıntılar yaşanması söz konusudur. Bu yüzden tüm dünyada yaygın şekilde kullanılsa da bazı işlemlerde sorunlar çıkarabilir.
 • Ani düşüşler söz konusu olabilir. Bir gün önce yüksekse, bir gün sonra oldukça fazla kayıplar yaşanması olası durumdur. Dijital paraların getirisi yüksek olsa da taşıdığı riskler son derece yüksektir. Tüm riskler dikkate alınarak alım ve satımlar yapılmalıdır.

BTCB Coin Yorumları Neler?

BTCB (Bitcoin BEP2) coin yorumları ile önceden bilgi edinmeniz mümkündür. Sanal borsada her coinin işlem hacmine göre sıralaması yer alır. BTCB’ye bakıldığında bu sıralama 271’dir.  Ürün en fazla karlılık oranını 2021 yılının Şubat ayında göstermiştir. 83177,6 dolar oranına gelerek o zamanki en başarılı değere ulaşmıştır. BTCB coin bitcoinle birlikte hareket etmektedir. Bu yüzden bitcoindeki gelişmeler BTCB coini de olumlu ya da olumsuz olarak etkileyebilir. Tokenlerle takas yapma imkanı sağlar. 2019 yılından beri piyasada olmasına rağmen hızlı yükselişe geçen coinlerdendir.  Kısa sürede daha fazla gelişme göstermiştir ve dijital para dünyasında adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yatırım olarak özellikle uzun vadeli yatırımı tercih edenler için çok fazla getirisi olabilir. Riski fazla olsa da getiri oranı yüksektir. Grafikler ve daha detaylı analizler işlem yapılan borsaların sitelerinde yer alır.

BTCB Coin Yorum
BTCB Coin Yorum

BTCB Coinin Geleceği Nasıl Olacak?

Uzmanlar tarafından yapılan yorumlara göre coinin getirisinde artışın olacağı ile ilgili yorumlar yer alır. 2022 senesinde 70,808,42 dolara kadar belirleyici ile ilgili tahminler yer almaktadır. Bununla birlikte 2026 ya kadar tahminler yapılabilmektedir. Getiri değerlerinin her geçen yıl artış göstereceği ve BTCB (Bitcoin BEP2) coin’nin geleceği hakkında olumlu yönde söylemler söylenir. Kripto para dünyasında daha uzun süre yer almak isteyenler BTCB coinle alım ve satım işlemi yapabilir.  Geçen sene yükselme sinyallerini veren coin bu yıl da aynı şekilde gelişim gösterecektir. Yatırım uzmanları olası risklerin hala devam ettiğini fakat birçok coine göre daha avantajlı olduğunu söylemektedir. Yatırım yapacaklar uzmanlardan da destek alarak yatırımlarını daha güvenilir bir şekilde yapabilir. BTCB coinle işlem yapanlar paralarını kendi kurlarına da dönüştürebilir. Öncelikle dolar kuru üzerinden dönüşüm işlemi yapıp daha sonra kendi para birimlerine dönüştürebilir. Sadece dolar kurunda yatırım yapmak isteyenler birikimlerini dolara çevirdikten sonra dolar hesabı açarak yatırımlarını dolar olarak saklayabilir. Fakat burada kar elde etmek isteyenler doların gelecekteki değeri hakkında da bilgi sahibi olmalıdır. İleride coinler ve dolar kuru ile ilgili araştırma yapılarak yükselme ya da düşme durumları incelenebilir.  Risk almak isteyenler ve getirisi yüksek yatırım tercih etmek isteyenler BTCB coini kullanabilir.

İlginizi Çekebilir: BTTOLD (BitTorrent) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: BSW (Biswap) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: BNX (BinaryX) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu