Coin

CEEK Coin (Ceek VR) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

CEEK Coin projesi, müzisyenlerin müzikleri etrafında sanal dünyalar oluşturmaları ve tokenleştirilen bir bileşeni keşfetmek amacı ile AR / VR kulaklıkları oluşturmaya odaklı bir projedir. Amazon, Target ve Best Buy’da satılan 50 binden fazla kulaklık ile CEEK Coin, tüm kullanıcılarını, kullanıcıların çok farklı tecrübelere ve samimi müzik performanslarına ulaşabilecekleri bir “Entertainment Metaverse”e bağlamayı amaç edinmiştir. CEEK projesinin kripto para sektöründeki yerel kripto para birimi ise CEEK Coin’dir. CEEK Coin projesinin ana amacı, eğlence ve iş ortaklarının izleyicileri için markalı içerik üretmelerini sağlamak ve VR / AR stüdyoları oluşturmaktır. Son zamanlarda birçok eğlence ve medya endüstrisi, VR’ye girmenin yollarını bulmaya çalışırken CEEK Coin platformu, bunun gerçekleşmesine yardım edecek platformların başında yer alır. CEEK Coin projesi, yerli kripto para yatırımcılarının gözünde de ön plandadır.

CEEK Coin Ne Zaman Çıktı?

CEEK Coin çıkış tarihi 2018 yılı olarak bilinmektedir. CEEK Coin projesi, 2018 yılında Ceek Global Innovations tarafından oluşturulmuş ve piyasaya çıkarılmıştır. Kendisini video ve müzik yayıncılığının geleceği şeklinde gören Ceek Vr, patentli ve dünya çapında satılan bir VR gözlüğü setine sahiptir. Bu VR gözlüğü seti ve Ceek Sanal Gerçeklik Platformu ile proje, VR içerikler için türlü kanallar sunar. VR gözlük seti ve platform ile beraber yayıncılar, sanatçılar, sporcular metaverse ortamında performans göstererek kazanç elde edebilirler. Ceek VR, dünyanın büyük müzik firmalarından biri olan Universal Music ile iş birliği içerisindedir. Ceek, bu iş birliği doğrultusunda Bon Jovi, Lady Gaga, U2, Sting ve Ziggy Marley gibi pek çok ünlü müzisyeni metaverse ortamında hayranları ile buluşturmayı amaç edinmiştir. Platform üzerinde yer alan sanatçılar ve diğer üreticiler, özel tecrübeleri tokenleştirebilir ve bir VR tecrübesinin farklı bileşenleri için hayranları ile takas edebilecek kripto paralar mintleyebilirler. Bu tecrübeler arasında bir şarkıya adanan, özel olarak tasarlanan bir VR dünyasından metaverse konserini ön sıralardan izlemeye kadar her şey olabilmektedir.

CEEK Coin Kime Ait?

CEEK Coin’in sahibi Ceek Global Innovations şirketidir. 2018 yılında piyasaya çıkan CEEK Coin, bu şirket tarafından oluşturulmuştur. Ceek Global Innovations şirketinin CEO’su ise Mary Spio’dur. Mary Spio, kariyerinin en başlarında ABD Hava Kuvvetleri bünyesinde geniş bant iletişim teknisyeni olarak görev almıştır. Aynı zamanda da Boeing Digital Cinema’da eski Uydu İletişimi Başkanı olarak bir tecrübeye sahiptir. Daha önceden ise Coca – Cola, Clear Channel ve Microsoft XBOX gibi müşterilere hizmet veren bir mobil video projesi oluşturarak platform kurmuştur. Piyasanın tanınan isimlerinden olan Spio, Oculus VR for Good ve Amazon Launchpad’in danışma kurullarında da yer almıştır.

Metaverse sektöründe hizmet sağlayan CEEK platformunun kullanım alanı da oldukça fazladır. Proje takipçileri, bu platform aracılığı ile VR dünyasından bir metaverse konserini en ön sıradan izleyebilir. Projenin diğer bir ilginç yanı ise CEEK projesi ortaklarının ve eğlencelerinin çeşitli izleyici ve CEEK kullanıcıları için markalı içerik üretilmesine yardımcı olur. CEEK VR projesi futbol maçı, konser ya da açık oturum gibi fiziksel bir etkinliği ön sıradan izlemeye daha maliyetli ve geniş ölçekli bir seçenek sunmuş olur.

CEEK Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

CEEK Coin’in altyapısı Ethereum blok zinciri ile desteklenen bir yapıya sahiptir. CEEK Coin, ERC – 20 tabanlıdır. Ceek Global Innovations şirketi tarafından geliştirilen Ceek, 2018 yılında piyasaya çıkmıştır. Ceek Global Innovations şirketi halen projenin yönetim kurulu başkanı olan Mary Spio tarafından kurulmuştur.

Ceek Global Innovations şirketinin CEO’su olan Mary Spio, kariyerinin en başında ABD Hava Kuvvetlerinde geniş bank iletişim teknisyeni olarak çalışmıştır. Daha sonra ise birçok farklı firmada roket ve uydu mühendisliği görevlerini üstlenmiştir. Mary Spio, kariyerinde Microsoft XBOX, Coca Cola gibi birçok ünlü firmada teknik rehberlik hizmeti vermiştir. Gen 2 Media ve Next Galaxy Corp firmalarını kurduktan sonra ise 2016 yılında oldukça büyük bir başarı yakalayacak olan Ceek VR şirketini kurmuştur.

CEEK Coin Nereden Alınır?

CEEK Coin almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • CEEK Coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından biri üzerinde hesap açmanız gerekmektedir. CEEK Coin; Gate.io, Huobi Global, KuCoin, LBank, PancakeSwap V2, Phemex, MEXC, Paribu, ApeSwap, Bancor Network, Probit Global, BKEX, Bitget, BitForex gibi çeşitli kripto para borsalarında işlem görür. Bu borsalardan birini tercih ederek internet adresine giriş yapınız.
 • KYC bilgilerinizi girerek borsa üzerinde hesap oluşturun.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza para transferi gerçekleştirmeniz gerekir. Size en uygun para yatırma yöntemini tercih edebilirsiniz.
 • Bakiyenizi kontrol etmenizin ardından borsa menüsü üzerinden “kripto para satın al” menüsüne tıklayarak CEEK Coin’i seçin ve satın alma emri girin.
 • Hesabınıza geçen tüm CEEK Coinler, borsa ya da soğuk cüzdanlar üzerinde saklanabilir. Ancak coinlerinizi güvenilir bir alanda tutmak için soğuk cüzdanları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

CEEK Coin’in Avantajları Nelerdir?

CEEK Coin’in avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Konser gibi çeşitli etkinlikleri en ön sıradan izleme fırsatı sunar.
 • Dünyaca ünlü olan müzisyen ve sanatçıları metaverse ortamında hayranları ile buluşturur.
 • CEEK lok zincirinde içerik görüntüleri doğrulanır. Böylelikle de sanatçılar, kaç bilet sattıklarını gerçek zamanlı olarak görebilirler.
 • Blok zinciri teknolojisi kullandığından verilerin şeffaf ve değiştirilemez olması sağlanır.
 • İçerik üreticileri, dijital pazarlama ürünlerini hayranlara satıp sanal eğitim atölyeleri yapabilir ya da etkinlik düzenleyip CEEK Coin elde edebilirler.
 • CEEK Coin platformu, sanal etkinlikler gerçekleştirerek ve VR deneyimleri sağlayarak dijital bir platform olarak metaverse dünyasında ön plana çıkmaktadır.

CEEK Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

CEEK Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Metaverse sektöründe rekabet oldukça yüksektir. Rekabet yüksek olduğu için de bazı zamanlar CEEK Coin talebinde bir azalış oluşabilir.
 • CEEK Coin, yüksek volatiliteye sahip bir coindir. Bu sebepten dolayı da uzmanlar tarafından riskli bir yatırım olarak görülür.
 • Metaverse sektörü, daha yeni gelişme sürecinde olduğundan CEEK Coin projesine duyulan güven sınırlı şekilde olmaktadır.

CEEK Coin Yorumları Neler?

CEEK Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. CEEK projesi müzisyenleri, sporcuları ve diğer dijital yaratıcıları doğrudan hayranları ile buluştan bir metaverse projesidir. Dünyanın en iyi sanatçıları ile iş birliği gerçekleştirerek VR dünyasındaki kullanıcıları ve sanatçıları tek bir platformda bir araya getirmeyi amaçlar. Metaverse ve VR sektöründe faaliyet gösteren CEEK Coin platformunun yerel kripto para birimi, CEEK Coin’dir.

CEEK Coin Yorumları
CEEK Coin Yorumları

CEEK Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

CEEK Coin’in geleceği uzmanlar tarafından olumlu şekilde yorumlanır. CEEK Coin fiyatında bir artış görülmektedir. Ulaştığı bu yüksek ivme ile ön plana çıkan CEEK VR Coin, kripto para borsasında 95 milyon doları aşan piyasa değerine sahiptir. Bu değer ile alt coine yatırım yapabileceğini düşünür. Kripto para uzmanları ise olası düzeltmeleri, yatırımcıların satım alma fırsatı olarak değerlendirebilecekleri yönünde düşünmektedirler.

İlginizi Çekebilir: Mina Coin (MINA) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Tron Coin (TRX) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Gala Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu