Coin Yorum

Celr Coin (CELER Network) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Celr Coin projesi, merkezi olmayan uygulamalar için ölçeklendirme işlemini gerçekleştirebilecek bir protokole sahiptir. Celer Network Coin, blok zinciri uygulamalarını oluşturmak için Celer Network ağı üzerinde işlem gerçekleştirmeyi sağlayan bir kripto para birimidir. Celr Coin, blok zincirinin daha geniş kitlelere benimsetmeyi sağlamak için geliştirilen bir alt coin olarak tanımlanabilir. Kripto para analizcilerine göre Celr Coin hem geliştiricilere hem de bireysel yatırımcılara hitap eden bir alt coindir. Analizciler ve yatırımcılar, Celr Coin’in Celer Network üzerinden aldığı güç ile popüler hale geldiğini belirtirler. Özellikle de akıllı sözleşmeler ile işlemlerde hızlı sonuçlar alabilmesi, yatırımcının dikkatini çeker. Analizciler, yorumlarından kripto para borsasında saniyelik gecikme ile oyuna dahil olabilmek için en ideal alt coin’in Celr Coin olduğunu söylerler. Ölçeklendirilebilirlik anlamında önde olan ağ gücü ile fiyatların dalgalanmalarından etkilenmeden en kısa zamanda işlem onayı alabildiğini aktarır.

Celr Coin Ne Zaman Çıktı?

Celr Coin çıkış tarihi 2018 yılı olarak bilinmektedir. Celr Coin, gizli bir şekilde 2018 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmüştür. İlk olarak San Francisco Körfez Bölgesinde bir mühendis ekibi tarafından kurulmuştur. Platformun kurucu ortakları arasında yer alan Mo Dong, Junda Liu, Xiaozhou Li ve Qingkai Liang, kapsamlı bir geliştirme tecrübesine sahiptir. Bu isimlerden birçoğu Google, Microsoft ve Intel gibi önde gelen şirketlerde çalışmışlardır. Celr ağı, en popüler blok zincirlerden bazılarının yeni ürünler ve protokoller ile karşılaştığı ölçeklendirme sınırlamalarının üstesinden gelebilmek amaç ile oluşturulmuştur. Uyumlu blok zincirlerinin verimlerini önemli derecede arttırmasına ve birbirleri ile daha iyi bir etkileşime girmelerine izin veren genelleştirilmiş durum kanalları ve rolluplar da dahil olacak şekilde ölçeklendirme teknolojilerinin bir kombinasyonu üzerinde çalışır. Yüksek hızlı bir layer – 2 platformu ve oluşturulması basit bir yan zincir çözümü olarak, yüksek seviyelerdeki ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının başlatılmasını kolaylaştırmak amacı ile kurulmuştur.

Celr Coin Kime Ait?

Celr Coin’in sahibi Mo Dong, Junda Liu, Xiaozhou Li ve Qingkai Liang isimli mühendislerdir. Celr ağı ekibi tarafından başlatılan ilk ana çözümlerden birisi çok zincirli ve katmanlı varlıklar arasında köprü görevi görebilmek için kullanılabilen yan zincir çözümüdür. Layer – 1 blok zincirlerini ölçeklendirmeye yardım edebilecek merkeziyetsiz uygulamalar için verimli bir platform oluşturma amacı ile Network Pay, Celer Network Apps ve Celer Network Nodes de dahil olmak üzere çeşitli bileşenler kullanılır. Celr Coin sahiplerine, yavaş bir yapısı olan Dappleri 10 bin kat daha yüksek bir hız ile kullanma imkânı sağlanır. Yatırımcılar, dApp ödemeleri gerçekleştirilirken bu hızın etkisi ile gecikmesiz işlemler yapabilmektedirler. Öte yandan kripto para borsaları içerisinde alım – satım işlemleri sırasında emirlerin hızlı bir şekilde onay alarak gerçekleştiği görülmüştür. Milisaniyelik işlemler gerçekleştirilmesini sağlayan Celr Coin, kullanıcılara kripto para borsa oyununa avantajlı şekilde başlamalarını sağlar. Kullanıcılar yalnızca kripto para borsasında değil belirli oyunlarda ve dikkat çekici olan kriptografik pazarlarda Celr Coin ile dijital varlık alım – satım işlemlerini yapabilirler. Celr Coin yatırımcılara merkezi olmayan geniş bir alan sunar.

Celr Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Celr Coin’in altyapısı özünde blok zincirlerin üzerinde bir layer – 2 altyapısına sahiptir. Celr ekosistemi aynı zamanda layer – 2 ölçeklenebilirlik çözümünün kullanımına teşvik etmek amacı ile dAppler ve kripto ekonomik modeller içerir.

Celr Coin Nereden Alınır?

Celr Coin almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • Celr Coin satın almak için ilk olarak bu coinin listelendiği kripto para borsaları üzerinde bir hesap açmanız gereklidir. Celr Coin; Binance, OKEx, CoinDCX, WazirX, Gate.io, AscendEX, DigiFinex, BKEX, Bitay, Uniswap gibi birçok kitleye hitap eden kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir.
 • Bu borsalardan birini tercih ederek internet sayfasına giriş yapın.
 • Ardından KYC adımlarını takip ederek sizden talep edilen bilgileri istenilen yere doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz.
 • Hesabı aktive ederek doğrulama işlemlerini tamamlayın.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza para gönderin. Bunun için “para yatır” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Ardından kredi kartı ya da banka kartı üzerinden kripto para hesabınıza para transferi gerçekleştirin.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra “kripto para satın al” menüsü üzerinden Celr Coin satın alma emri girin. Emrin onaylanmasını bekleyiniz.
 • Bu işlemlerin ardından satın aldığınız tüm coinler borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanı üzerinde saklayabilirsiniz. Donanım cüzdanlar, siber saldırı riskine karşı sizlere koruma ve güvenlik sağlayacaktır. Bu yüzden coinlerinizi donanım cüzdanlar üzerinde saklamanız önerilmektedir.

Celr Coin’in Avantajları Nelerdir?

Celr Coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Celr Coin, likidite düzeyleri çok farklı pek çok kripto para borsası üzerinde listelenmektedir. Bu borsalar; Binance, OKEx, CoinDCX, WazirX, Gate.io, AscendEX, DigiFinex, BKEX gibi borsalardır. Bu yüzden de coini farklı borsalar üzerinde farklı fiyatlarda görmek söz konusudur. Bu durum kullanıcı ve yatırımcılara seri alım – satımlara, fiyatın düşük olduğu borsadan alma ve fiyatın yüksek olduğu borsada satma imkânı tanır.
 • Diğer bir avantajı ise coin hem alım – satım işlemlerinde hem de cüzdanlar arası transfer işlemlerinde yüksek işlem hızı sağlar. İşlem onayında hız, yatırımcıya borsada bulduğu ideal fiyatı kaybetmeden ve fiyat değişmeden emir onayını alma şansı verir.

Celr Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Celr Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Celr Coin’in en büyük dezavantajı Bitcoin fiyat hareketlerinden oldukça fazla etkilenmesidir. Eğer Bitcoin’in fiyatında ani bir düşüş gözlenirse Celr Coin fiyatlarının da düşüşe geçtiği görülmüştür. Bu durumda da fiyat dalgalanmaları artar. Fiyat dalgalanmaları ise anlık fiyat takibinin önemini yitirmesine sebep olur.
 • Celr Coin’in bir diğer dezavantajı ise kripto para hesabına bağlı sanal cüzdan üzerinde kripto para borsasına karşı gerçekleşebilecek siber saldırı riski altında olmasıdır. Bundan dolayı da bakiyenin bir kısmının donanım cüzdanlar üzerinde saklanması önerilmektedir.

Celr Coin Yorumları Neler?

Celr Coin yorumları genellikle olumludur. Güçlü platformu sebebi ile incelenmesi beklenen bir kripto para birimi olan Celr Coin, kullanıcılar ve geliştiricilere ayrı ayrı avantajlar sağlamaktadır. Kripto para analizcilerinin yaptıkları yorumlar ise Celr Coin’i olumlu yönde etkiler niteliktedir. Celr Coin’in kullanıcılar için sağladığı özellikler şu şekilde verilmiştir:

 • Gelişmiş zincir dışı işletim ağı tarafından desteklenir. Bu sayede normalde yavaş olan dAppleri 10 bin kat daha hızlı bir hale getirir.
 • Hızlı dAppler sayesinde anlık ödeme yapma ve gecikme olmadan borsa işlemleri gerçekleştirme söz konusudur.
 • Celr Coin kullanıcılara yalnızca milisaniyelik gecikmeler ile hızlı oyun oynama deneyimi sağlar.
Celr Coin Yorum
Celr Coin Yorum

Celr Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Celr Coin’in geleceği, kripto para uzmanları tarafından genel olarak olumlu şekildedir. Celr Coin ağı, Aayush Jindal ve Kaleo gibi analizciler tarafından ilerleyen zamanlarda güç kazanması beklenen kripto para birimleri arasında yer alır. Yakın zamanda değer kaybına uğrayan Celr Coin, ilerleyen zamanlarda fiyatında artış beklenmektedir. Yine de uzmanlar, Celr Coin’in grafiklerinin incelenerek yatırım yapılması gerektiğini savunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Xec Coin (eCASH) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Ata Coin (Automata Network) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Gto Coin (Gifto) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu