Coin Yorum

CHZ Coin (Chiliz) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

CHZ Coin Ethereum ağı üzerine kurulu olan, spor ve eğlence kuruluşları ile izleyiciler arasında bir etkileşim sağlanması için köprü görevi gören bir kripto para birimidir. 2018 yılında Socios.com tarafından oluşturulan bu coin, Socios.com ve kulüpler iş birliği ile oluşturulan taraftar coinlere yatırım yapılması için kullanılan bir ERC – 20 belirteci şeklinde ifade edilebilir. Chiliz projesi, spor ve e – spor kulüpleri ile taraftar arasında bir etkileşim oluşturmak amacı ile piyasaya sürülmüştür. Coin geliştiricileri bu hedef kapsamında projeyi blok zinciri araçlarına sahip olacak biçimde geliştirerek etkileşim kazanılmasının yanı sıra bu etkileşimden taraftarların kazanç elde edecekleri bir sistem oluşturulmasını sağlamıştır.

CHZ Coin Ne Zaman Çıktı?

CHZ Coin çıkış tarihi 14 Şubat 2018 tarihinde piyasaya çıkarılmıştır. CHZ Coin, Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından oluşturulmuştur ve ilk coin arzı ise 30 Haziran 2018 tarihinde son bulmuştur. Chiliz projesi ilk defa 2018 yılında piyasaya çıkarılan bir kripto para birimidir. ERC – 20 token tabanına sahip olan CHZ Coin, Ethereum ile aynı ağı kullanır. Chiliz projesi, Socios.com tarafından oluşturularak piyasaya çıkarılmıştır. Bir blok zinciri olarak Chiliz tanınmaktadır. Bu coin özellikle de spor kulüpleri ile gerçekleştirilen projeleri ile tanınmaktadır. Chiliz içerisinde pek çok taraftar tokeni bulunur. Taraftar tokeni satın alarak Chiliz sistemi üzerinden kâr elde edilmesi söz konusu olmaktadır. Chiliz ağı, spor kulüpleri ile anlaşma yaparlar. Türkiye’den de CHZ Coin ile anlaşan spor kulüpleri, Galatasaray ve Trabzonspor’dur. Chiliz madencilik yapılması söz konusu olmayan bir kripto para çeşididir. Son zamanlarda iyi bir ivmeye ulaşan CHZ Coin, büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. Chiliz, avantajları oldukça fazla olan bir kripto paradır. Coin satın alabilmek için oldukça basit birkaç adımı tamamlamanız yeterli olacaktır. CHZ Coin’in toplam arzı ise sınırlıdır. Spor kulüplerinin lisanslı ürünleri de CHZ Coin aracılığı ile kolay bir şekilde satın alınabilir. Ayrıca CHZ Coin, 2021 yılı itibarıyla 30 senttir.

CHZ Coin Kime Ait?

CHZ Coin’in sahibi Alexandre Dreyfus ve arkadaşlarıdır. Coinin piyasaya çıkış tarihi ise 14 Şubat 2018 tarihidir. CHZ coin, spor ve e – spor sektöründe oldukça yaygınlaşmakta olan bir kripto paradır. Ethereum ağı üzerinde oluşturulmuş bir ERC – 20 token belirtecine sahip bir coindir. Chiliz spor ve eğlence kuruluşlarına, sporcular ve taraftarlar arasında bir etkileşim sağlayarak köprü görevi görmelerine ve coin üzerinden kâr etmelerine yardım etmek için blok zinciri tabanlı araçlar sunmaktadır. Socios.com ve Chiliz ekibi, pek çok önde gelen spor kulübü ile iş birliği yaparak ortaklıklar imzalamıştır. Taraftarların CHZ Coin kullanması ile takımların aldıkları kararlarda söz sahibi olmaları da CHZ Coin’in diğer hedefleri arasında yer almaktadır. Barcelona, Juventus, Paris Saint – Germain, Atletico Madrid, Roma, Galatasaray ve Trabzonspor gibi büyük spor kulüpleri ile iş birliği gerçekleştiren CHZ Coin’in ana hedfleri arasında ise spor ve e – spor taraftarları ile kulüpler arasında bir etkileşim yakalamak ve köprü görevi görmektir. CHZ Coin ile kulübün forma ve ürünlerinin tasarımlarından en iyi oyuncunun hangisi olacağına karar verileceğine ve hazırlık maçlarının yerleri gibi daha pek çok konuda da taraftarlar söz sahibi olabilecektir.

CHZ Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

CHZ Coin’in altyapısı Ethereum ağı üzerinde oluşturulmuş ERC – 20 token belirtecidir. CHZ Coin, taraftar coinleri satın almak için kullanılmaktadır.

CHZ Coin Nereden Alınır?

CHZ Coin almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • CHZ Coin satın almak için öncelikle coinin işlem görüp listelendiği kripto para borsalarını inceleyerek birini seçmeniz gerekir. Ardından seçtiğiniz borsa üzerinde hesap oluşturmalısınız. CHZ Coin; Binance, FTX, Chiliz, Coinbase Exchange, Lbank, Kraken, Gate.io, KuCoin, Binance TR, ZB.COM, Huobi Global, Bybit, Binance.US, OKX, BtcTurk Pro, Paribu, Uniswap (V3), Bitstamp, Bitmart gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir. Bu borsalardan birini tercih ederek internet sayfasına giriş yapmalısınız.
 • Açılan site üzerinden hesabın aktive edilmesi için gereken doğrulamaları tamamlayın.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza para yatırın.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra CHZ Coin satın alma emri verin ve emrin onaylanmasını bekleyin.
 • Emrin onaylanmasının ardından satın aldığınız tüm CHZ Coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da daha güvenilir bir alan olan donanım cüzdanlar üzerinde saklanabilir.

CHZ Coin’in Avantajları Nelerdir?

CHZ Coin’in avantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Barcelona, Juventus, Paris Saint – Germain, Atletico Madrid, Roma, Galatasaray ve Trabzonspor gibi pek çok dev isimleri temsil eden taraftar coinleri için CHZ tercih edilmiştir.
 • CHZ Coin’in kendisine ait merkeziyetsiz borsası vardır.
 • Hodl teşviki için çeşitli etkileşimler ve taraftar etkinlikleri organize edilir.

CHZ Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

CHZ Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Kuruluş misyonu bakımından rakipsiz bir alana yönelmiş olan CHZ Coin geliştiricileri, kripto para birimlerinin tamamı için geçerliliğe sahip yüksek volatilite ve yüksek risk gibi olumsuz durumlardan kurtulmayı başaramamıştır.
 • 88 milyar adedi aşan maksimum arz da enflasyonist olarak kabul edilir.
 • Projenin taraftar coin haricinde bir misyon sunmaması da artar metaverse ev DeFi popülaritesi karşısında diğer olumsuz durumlardan kabul edilmektedir.

CHZ Coin Yorumları Neler?

CHZ Coin yorumları şu şekildedir:

 • Favori spor takımları ve organizasyonları üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olma durumu ile ilgilenen taraftarlar, CHZ Coin satın alabilir. Favori spor takımları ile özel ödüllere ev avantajlara erişmek isteyen taraftarlar, CHZ Coin satın almak ile ilgilenebilirler. CHZ ağının sağladığı taraftar etkileşimi tecrübelerini değerli olarak gören yatırımcılar, CHZ Coin satın almak isteyebilir.
 • cm taraftar katılım platformu, sıfırdan CHZ Coin blok zinciri altyapısı üzerine oluşturulmuştur. Platforma özel yerel kripto para birimi ise CHZ Coin’dir. Socios.com, taraftarların Barcelona, Juventus, Paris Saint – Germain, Atletico Madrid, Roma, Galatasaray ve Trabzonspor gibi dünyanın en büyük ve bilinen spor takımlarından bazılarının markalı taraftar tokenleri satın almalarına imkân sağlar.
CHZ Coin (Chiliz) Yorum
CHZ Coin (Chiliz) Yorum

CHZ Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

CHZ Coin’in geleceği genel olarak yatırım uzmanları tarafından olumlu şekilde yorumlanabilir. Özel platform para birimi olarak taraftarlar, CHZ Coin ortaklarının Socios.com uygulaması üzerinde yayımladığı anketler üzerinde oy kullanmalarına müsaade ederek kullanıcılara etkili bir şekilde karar verme gücü tanır ve bu markalı taraftar coinlerini satın almak için CHZ kullanır. Sahiplik aynı zamanda hayranlara özel olarak ödüller ve deneyimler kazandırmasının haricinde oyunlaştırma, kulüpler ile etkileşim içerisinde olma ve liderlik tablosu özelliklerine erişilmesini sağlar. 2021 yılı ve sonrasında daha fazla ve iyi eklemenin de kullanılması beklenir.

CHZ Coin, dünyanın ilk blok zinciri tabanlı hayran etkileşimi ve ödül platformu Socios.com’a destek veren spor ve eğlence için bilinen kripto para birimidir. Taraftarlar, markalı taraftar coinleri satın alabilir ya da takas edebilirler. Aynı zamanda kulüp odaklı anketlere katılma özelliği ile etkili oy kullanılmasını sağlamaktadır. 2018 yılında Malta’da kurulan bu şirketin vizyonu ise aktif – pasif taraftar arasındaki uçurumu kapatmak olacaktır.

İlginizi Çekebilir: DEP Coin (DeapCoin) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: ALICE Coin (My Neigbor Alice) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: DAWN Coin (Dawn Protocol) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu