Coin Yorum

Comp Coin (Compound) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Comp Coin platformu, borç alan kullanıcıların kripto para bakiyelerini protokol kullanarak bloke edebilen bir ağa sahiptir. Aynı zamanda Comp Coin, Ethereum blok zincirini kullanan bir yerel kripto para birimidir. Compound, ERC – 20 tabanlı bir De fi, açık erişilebilir akıllı kontratlar bütünüdür. Compound, kripto para kullanarak kredi alma işlemleri için kullanıcılara oldukça kolaylıklar sağlamasından ötürü merkezi olmayan finansa sektörünün parlayan yıldızları olarak görülmektedir. Compound protokolünün yerel kripto para birimi Comp Coin’dir. Alt coin projeleri arasında ön plana çıkabilen Compound Coin’in kurucusu ve CEO’luk görevini yapan kişi Robert Leshner’dir. Kripto para kredi veren kullanıcılar ile alan kullanıcıları aynı platform üzerinde buluşturmayı hedef alan Compound platformu, gelecekte finansa sektörüne liderlik edebilecek bir potansiyele sahip olduğu düşünülmektedir.

Compound projesinin temel hedefi, kripto para kredi veren kullanıcıları aynı platform üzerinde buluşturmaktır. Borçlulardan alınacak ve borç veren kullanıcılara tanımlanacak faiz oranını belirleyici bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların başında ise borç verilen kripto para biriminin arz – talep dengesi vardır. Compound ağı üzerinde oluşabilecek her yeni blokta faiz oranı güncellendiğinden oldukça kullanışlı bir platformdur. Bu platform, borç tutar her daim ödenebilir ve borç verilen miktarı da her daim hesabınıza çekebilme imkânı tanır. Compound borç verme sistemi, genel olarak diğer borç alma – verme protokolleri ile benzerlik göstermektedir.

Comp Coin Ne Zaman Çıktı?

Comp Coin çıkış tarihi 2017 yılının ocak ayı olarak bilinmektedir. Kredi alma – verme için bloke edilen teminatlar da Compound ile kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Toplam arz – talep dengesine göre Comp Coin faiz oranı belirlenir. Yatırımcılar, kripto paraları kredi olarak vererek bir faiz geliri elde edebilirler. 2017’de piyasaya sürülen Comp Coin kurucusu ve CEO’su ise Robert Leshner’dir. Compound üzerinden bir coin girildiği zaman coin tutarını temsil edecek olan cTokenler alınmış olur. Borç veren kullanıcılar, paralarını talep ettikleri zaman çekme hakkında sahip olurlar ve tüm bu süreç Compound platformu tarafından takip edilerek yürütülür.

Comp Coin Kime Ait?

Comp Coin’in sahibi kurucusu ve CEO’luk görevini yapan Robert Leshner’dir. Compound, ERC – 20 tabanlı bir De Fi ve açık erişilebilir akıllı kontratlar sistemidir. Compound, kripto para kredi alma işlemleri için kullanıcılara kolaylık sağlarlar. Compound borç alan kullanıcıların kripto para bakiyelerini protokol ile bloke etmektedir ve kripto para kredi veren kullanıcılar ile aynı platform üzerinde buluşturmayı hedeflemektedir. Borçlulardan alınacak ve borç verenlere tahsis edilecek faiz oranı, borç verilen kripto para biriminin arz – talep dengesine göre değişkenlik göstermektedir. Oluşturulan her yeni blok üzerinden faiz oranı sürekli güncellenir. Borç miktarı her zaman ödenebilir ve borç verilen miktarı her zaman hesabınızda çekebilirsiniz.

Comp Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Comp Coin’in altyapısı ERC – 20’dir. ERC – 20 altyapısına sahip olan COMP Coin, Compound üzerinde yapılan her işlemin sonucu olarak havuz üzerinden ödül olarak verilmektedir. Comp Coin, Compound yönetim sisteminin yönetimi için kullanılan bir yerel kripto para birimidir. Comp Coin kripto para birimine sahip olan kullanıcılar, Compound protokolünde yapılacak değişim ve güncellemeler için oy kullanma hakkına sahip olabilecekler. Comp Coin, toplamda 10 milyon Comp adet şeklinde piyasaya çıkmıştır. Şu anda ise toplam arz miktarı 2 milyon 561 bindir.

Comp Coin Nereden Alınır?

Comp Coin almak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • COMP Coin satın alabilmek için kripto paranın işlem gördüğü kripto para borsalarından birini tercih ederek, o borsa üzerinde bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. COMP Coin; Binance, Tokocrypto, OKEx ve FTX gibi geniş kitlelere hitap eden kripto para borsalarında listelenerek işlem görür.
 • Bu kripto para borsalarından birini seçtikten sonra internet sayfasına giriş yapın.
 • Seçtiğiniz borsa üzerinden ücretsiz bir şekilde hesap açabilmek için öncelikle KYC bilgilerini doğru ve eksiksiz şekilde ilgili alanlara girin.
 • Daha sonra aktive etme ve doğrulama adımlarını tamamlayın.
 • Kripto para borsası üzerinde hesap oluşturduktan sonra yatırım yapabilmek için TL paritesini seçerek hesabınıza para yatırın.
 • Para transferinden sonra hesabınızda bakiyenizi kontrol edin.
 • İşlem menüsü üzerinde yer alan “kripto para satın al” seçeneğine tıklayarak COMP Coin’i seçin.
 • İstediğiniz kadar COMP Coin miktarını girdikten sonra satın alma emri verin.
 • Emrin onaylanmasının ardından satın aldığınız bütün Comp Coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanlar üzerinde saklanacaktır.

Comp Coin’in Avantajları Nelerdir?

Comp Coin’in avantajları şunlardır:

 • Ethereum bakiyenizi, Comp Coin platformuna verdiğiniz zaman sizin varlığınızı cToken şeklinde elinde tutarak borç verme işlemini tamamlar. Böylelikle talep ettiğiniz her zaman teminat olarak bıraktığınız kripto para birimini teminat verdiğiniz varlık olarak kazandığınız faiz ile beraber çekme imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Teminat olarak verilen kripto para biriminin piyasadaki arz – talep dengesine göre faiz oranı değiştiğinden popüler kripto para birimleriniz için daha yüksek bir faiz oranı elde etme imkânınız vardır.
 • Teminat olarak verdiğiniz kripto para biriminin market üzerinde arz – talep dengesine göre faiz oranı belirlenir.
 • Comp Coin protokolünün bir merkezi olması durumu eleştirilse de kurucusu kısa bir süre içerisinde merkezi olmayan bir yapıya geçileceğini açıklamıştır.

Comp Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Comp Coin’in dezavantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Comp Coin protokolünün üzerinden borç verilebildiği gibi aynı zamanda belirli bir teminat miktarını cüzdanınızda tutmanız durumunda kripto para borçlanabilirsiniz. Borcunuzun ödenmemesi durumunda ise teminatınıza el konulabilir.
 • Comp Coin protokolünün hala daha bir merkezinin olması durumu eleştiri alsa da kurucusu olan Robert Leshner tarafından kısa bir süre içerisinde merkezi olmayan bir yapıya geçiş yapılacağını belirtmiştir.
 • Comp Coinlerin saklandığı ve faiz kazandırdığı kripto para cüzdanları siber saldırı ile karşı karşıya kalabilir. Bu platform üzerinde tutulan varlıklarınız hiçbir zaman % 100 güvende olmaz. Ancak bu riski azaltmak için coinlerinizi borsa cüzdanı üzerinde değil de donanım cüzdanlar üzerinde saklamanız önerilmektedir.

Comp Coin Yorumları Neler?

Comp Coin yorumları genel olarak olumludur. Comp Coin, kripto para alım – satım işlemleri yerine kripto paralar üzerinden faiz kazancı elde edilmesini sağlayan bir platformdur. Compound havuzuna yatırılan coinler ile zaman içerisinde git gide artan faiz oranlarında faydalanma şansına sahipsiniz. Düşük arz oranı ile dikkat çeken Comp Coin, bundan dolayı diğer alt coinlere göre daha yüksek bir fiyata sahiptir. Çok zincirli olan bu proje Ethereum, BSC ve hatta XDAI zincirlerinde yer almaktadır. Aynı zamanda da Binance ve Coinbase gibi önemli kripto para borsaları üzerinde de işlem görmektedir.

Comp Coin Yorum
Comp Coin Yorum

Comp Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Comp Coin’in geleceği, kripto para uzmanları tarafından olumlu şekilde yorumlanmıştır. Platform üzerinde alınan kararların çoğu Comp Coin sahipleri tarafından verilip platformu daha merkeziyetsiz bir hale getirmiştir. Son olarak risk değerlendirmeleri ve güvenlik denetimlerinden de başarılı bir şekilde geçen Comp Coin, analizciler tarafından olumlu şekilde yorumlanır.

İlginizi Çekebilir: Dar Coin (Mine of Dalarnia) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Lina Coin (Linear) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Bake Coin (Bakery Swap) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu