Coin Yorum

Dar Coin (Mine of Dalarnia) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Dar Coin ekosistemindeki Mine of Dalarnia, blok zinciri emlak piyasasına sahip bir aksiyon ve macera oyunudur. Kullanıcıların oyun içi varlıklar ile karakterlerini yükseltebildikleri, oyundaki sınırları arttırabileceği kolay ve eğlenceli bir oyun şeklinde bilinir. Mine of Dalarnia oyunu evrenin sırlarını bulmak üzerine kurulu oynayarak kazanabileceğiniz bir dijital oyundur. Dar Coin ise Mine of Dalarnia’nın birincil yerel kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Mine of Dalarnia, en kolay hali ile aksiyon ve macera oyunudur. Oyunun içeriğinde bölgeleri keşfederek kaynakları ortaya çıkarmak ve düşmanlar ile savaşmak yer almaktadır. Oyun içerisinde nadir eşyaların toplanması ve bu eşyaların da oyun içi Pazar yerinde satılması söz konusu olmuştur. Oyun içi işlemlerin yanında Dar Coin stake edilerek oyuncuların kazanç elde etmesi sağlanır. Söz konusu olan dijital varlıkların açık pazarlarda alınıp satılan, NFT’ler ile oyun doğrudan kullanıcılara ait olmaktadır. Merkezi tarafın müdahale etmesini engellemek için de bütün işlemler blok zincir üzerinde yapılır.

Blok zincir üzerine kurulu olan oyun projelerinden birisi olan Dar Coin platformu, kullanıcılarına hem oyun oynama hem de para kazanma imkânı vermektedir. Mine of Dalarnia, ücretsiz şekilde oynanan bir macera oyunudur. Projenin teknik makalesinde de bulunduğu üzere basılan, takas edilen ve piyasaya aktarılan NFT varlıklarının entegrasyonu ile savaş, madencilik ve kaynak toplamaya dayalı bir oyundur.

Dar Coin Ne Zaman Çıktı?

Dar Coin çıkış tarihi 2022 yılının sonlarına doğru olacağı bilinmektedir. Bu tarihte çıkması planlanan tam sürüme geçiş yapıldığı zaman ortadan kalkacak fakat kullanıcı ve oyuncular, ulaştıkları seviyelere göre bir sonraki sürüme geçiş olduğunda ödül kazanacaklardır. Mine of Dalarnia ekosistemi içerisinde herhangi bir işlemi gerçekleştirmek için kullanılan yerel kripto para birimi ise Dar Coin’dir. Dar Coin; Binance, MEXC, Bitget, BingX, Gate.io, KuCoin gibi pek çok kitleye hitap eden kripto para borsaları üzerinde işlem görmektedir. Bu borsalar üzerinden Dar Coin’in kolay bir şekilde alım – satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Oyun içerisindeki dijital varlıkları takas etmek ve var olan eşyaları geliştirmek, Dar Coin ile gerçekleştirilmektedir. Sahip olduğunuz ve takas edilen bütün varlıklar, blok zincir ağı üzerine işlenecektir.

Dar Coin Kime Ait?

Dar Coin’in sahibi Workinman Interactive olarak bilinmektedir. Her sene birçok oyun ve uygulama üzerine çalışmalar yürüten Workinman Interactive ekibi temel teknolojilerin, ürün konseptlerini, animasyon ve sesi ile grafik ara yüzünü geliştirme anlamında liderler arasında bulunur. Workinman Interactive, Disney, Marvel, Nentendo, Atari, NBC Universal, Nickelodeaon ve Intel gibi çok çeşitli küresel şirket ve ortağa sahiptir. Şirketin ismi ise kurucusu ve CEO’luk görevini gerçekleştiren isim olan Jason Arena’dan gelmiştir. 2016 yılında itibaren Workinman Interactive ekibi tarafından mobil, web ve eğlence sektörü tarafından birçok müşteri için ürün geliştirmeleri ise Mine of Dalarnia projesi için güven veren faktörler arasında yer almaktadır. Pek çok önemli kişinin bulunduğu 40 kişilik ekip tarafından bu proje oluşturulmuştur.

Dar Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Dar Coin’in altyapısı hem Ethereum hem de Binance Smart Chain blok zincirleri üzerinde çalışır. Her iki blok zincir de oldukça güven verici bir altyapıya sahiptir. Bu sayede de Mine of Dalarnia kullancıları rahat ve güvenli bir şekilde oyun deneyimi yaşayabilir. Proof of Stake mekanizması ile korumada olan BSC aynı şekilde stake işlemlerini ve stake ile gelir elde etmeyi de sağlar. Buna ek olarak Ethereum’un Inter Planetary File System isimli merkezi olmayan depolama ve referans sistemi ile NFT verileri depolanabilir. Bunları içeren bir altyapı ile harici uygulamalara bir işlev ve veri bağlantısı sağlanır. Bu sayede merkezi olmayan veri sistemi desteklenir.

Dar Coin Nereden Alınır?

Dar Coin almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Dar Coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini seçerek, borsa üzerinden kendi adınıza bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Dar Coin; Binance, MEXC, Bitget, BingX, Gate.io, KuCoin gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir.
 • Bu borsalardan birini tercih ederek internet sayfasına giriş yapmalısınız.
 • Ardından KYC adımlarını takip ederek ilgili alanlara istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurmalısınız.
 • Doğrulama ve aktivasyon adımlarının ardından hesap açılmış olacaktır.
 • İşlem menüsü üzerinde yer alan “kripto para satın al” seçeneğine tıklayarak BTC, USDT, TRY, BUSD gibi çiftler üzerinden Dar Coin satın alma emri verin.
 • Satın alma emrinin onaylanması ile tüm coinleriniz borsa cüzdanı üzerinde ya da daha güvenilir bir alan olan donanım cüzdanlar üzerinde saklanacaktır.

Dar Coin’in Avantajları Nelerdir?

Dar Coin’in avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Dar Coin, ücretsiz oyun teması ile blok zincir, NFT ve kripto para avantajlarını bir arada bulunduran bir yapıya sahiptir.
 • Oyna – kazan mantığı ile iyi bir proje olarak ön plandadır.
 • Dar Coin popülaritesi arttıkça, oyun ekosisteminin de avantajlarının artması beklentiler arasında yer alır.

Dar Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Dar Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Dar Coin fiyatı ve piyasa hareketleri gözlendiğinden kripto para uzmanları tarafından riskli bir yatırım olarak görülür.
 • Rakip güçlü oyun projeleri olduğu için geri planda durabilir.

Dar Coin Yorumları Neler?

Dar Coin yorumları genel olarak olumludur. Uzmanlar yorumlarında Mine of Dalarnia projesinin kripto para piyasası üzerinde birçok başarıya imza atmış olduğunu belirtirler. Bu durumun nedenlerinden bir tanesi NFT tabanlı faktörlerin kârlı olmasıdır. Aynı zamanda merkeziyetsiz yönetişim modülü üzerinde sürekli bir şekilde geliştirmeler yapılabilir. Diğer oyun temelli kripto para ögeleri keyifli bir araç olarak değerlendirilirken Dar Coin ise farklı bir yol izleyerek hem eğlence hem de kazanç vaat eder. Bahsedilen avantajlar, analizciler tarafından göz önüne alındığında Dar Coin kazançlı bir yatırım olarak değerlendirilir. Mine of Dalarnia, kullanıcılara ait bir oyun şeklinde söylenebilir. Tüm ögeler ise eylemler merkezi olmaktasınız yönetişim blok zincirine kaydedilir. Bunun yanı sıra büyüme ve sürdürülebilirlik için canlı ekonomik teşvikler sağlayan proje, arazi sahipleri için kazançlı ödüllerle beraber NFT’leri takas etmek amacı ile açık pazar sunar. Alım – satım işlem çiftleri ise DAR / BTC, DAR / BNB, DAR / BUSD, DAR / USDT şeklinde oldukça geniştir.

Dar Coin Yorumu
Dar Coin Yorumu

Dar Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Dar Coin’in geleceği, kripto para analizcileri tarafından genellikle olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Projenin NFT tabanlı varlıklara uyumlu olması, Dar Coin geleceği açısından oldukça olumlu bir durumdur. Oyun ve kripto para projelerini tek bir potada eriten Dar Coin’in toplam arzı 800 milyon ile sınırlıdır. Bu kısıtlı olan arz sebebi ile gelecekte yüksek fiyatlamalar olabilir. Fakat projenin NFT geliştirmeleri şu an için yalnızca geliştirme aşamasında bulunmaktadır. Genel olarak çoğu kripto para analizcisi tarafından NFT odaklı yeniliklerin tamamlanması ile beraber Mine of Dalarnias gelecek beklentisi, oldukça olumlu şekilde değerlendirilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu