Coin Yorum

DENT Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

DENT Coin platformu, Wireless Limited Şirketine bağlı olan ve mobil veri planları, e SIM karltarı ve dolaşımı olmayan serbest kullanım hakkı gibi çeşitli avantajları ile adından bahsettiren, blok zincir gücünden faydalanan dijital mobil operatör olarak tanımlanabilir. Dent platformunun yerel kripto para birimi ise Dent Coin’dir. Dent Coin, Ethereum tabanlı bir ERC – 20 belirteci olarak karşımıza çıkar. Dijital mobil hizmetleri ve topluluk ile alakalı farklı alanlarda kullanılmakta olan Dent Coin, mobil veri sektörünün merkezinde bulunan kripto para birimidir. Mobil iletişim ve veri hizmetlerinde var olan tabuları yıkmayı başaran Dent Coin projesi, mobil verileri özgürleştirmeyi amaç edinmiştir. Geliştiriciler, bu amaç kapsamında ise proje içerisinde herhangi birinin Ethereum blok zinciri aracılığı ile veri satın alımına, bağış yapmasına ya da satmasına izin vermeyi tercih edip ezber bozan bir yeniliği sektöre kazandırmış olur. Dent Coin projesi, amaçlarına ulaşmak amacı ile blok zincir teknolojisini kullanan ve ERC – 20 yardımcı belirteci olarak üretildiği Dent Coin’i projenin tam merkezine yerleştirmiştir.

DENT Coin Ne Zaman Çıktı?

DENT Coin çıkış tarihi 11 Temmuz 2017 tarihi olarak bilinmektedir. Dent Coin projesi,
Dent Wireless Limited şirketi tarafından kurulmuştur. Tero Katajainen, Dent Wireless Limited şirketini 2014 yılında kurmuştur. Diğer kurucu ortaklar arasında ise Mikko Linnamaki ve Andreas Vollmer yer alır. Dent Wireless Limited şirketine Mikko Linnamaki ve Andreas Vollmer 2017 yılının ortalarında katılmışlardır. Tero Katajainen, şirketin hem CEO’su hem de aynı zamanda Dent projesindeki tüm teknolojinin arkasındaki beyin olarak bilinir. Daha önce de birden çok internet girişiminin kurucu ortağı olarak görev almıştır. Aynı zamanda da elektrik mühendisliği alanında yüksek lisans yapmıştır.

DENT Coin Kime Ait?

DENT Coin’in sahibi Tero Katajainen olarak bilinmektedir. Dent Coin projesi, 2017 yılında Katajainen ve Mikko Linnamaki tarafından oluşturulmuştur. Aktif bir girişimci olan Linnamaki ise Dent Wireless şirketinin kurucu ortakları arasında yer alır. Dent Coin projesi, Hong Kong merkezlidir ve Singapur’da bir ofisi bulunmaktadır.

DENT Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

DENT Coin’in altyapısı Ethereum tabanlı bir ERC – 20 belirtecidir. Mobil veri paketleri için ödeme yapmak – almak için ya da kripto para borsaları içerisinden birini kullanarak itibari para ile değiştirebilmek için kullanılabilmektedir. Dent Coin, dünyadaki mobil veri sektörünü tamamıyla değiştirmeyi vaat eden kripto para birimi olarak karşımıza çıkar. Dent Coin, Dent Wireless Limited şirketine bağlı bir kripto para birimidir. Şirketin amacı ise herhangi birinin Ethereum blok zinciri ile veri satın almasına, bağış yapmasına ve satmasına izin vererek mobil verileri özgürleştirmek olur. Dent Coin, sektörün merkezinde bulunmaktadır. Veri piyasaları için kapsamlı özelliklere sahip bir kripto para birimidir.

Dent Coin, Ethereum tabamlı bir ERC – 20 belirteci tokenidir. Mobil veri paketleri adına ödeme yapmak ve almak için veya kripto para birimi borsalarından birini kullanarak itibari para ile değiştirmek için kullanılabilir.

Başlangıçta 100 milyar tane coin üretilmiştir. Şu anda ise dolaşımda yaklaşık olarak 94 milyar Dent Coin bulunmaktadır. 3 ayda bir ek coinler de piyasaya çıkarılmaktadır. Dent platformunun kullanımı diğer platformlar ile kıyaslandığı zaman çok daha basit ve ucuzdur. Dent projesi, birkaç proje kullanarak internete erişimi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Platformun kullanıcılarının, hizmetler için sadece Dent Coin’i Telekom sağlayıcılarına göndermeleri yeterlidir. Veri kullanıcılarının yazılımdaki verileri basit bir şekilde yansıtabilecekleri, satın alabilecekleri – satabilecekleri bir provizyon veri paylaşım topluluğu sunulacaktır.

DENT Coin Nereden Alınır?

DENT Coin almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • DENT Coin satın alabilmek için öncelikle coinin listelendiği kripto para borsalarından birini seçerek hesap oluşturulması gerekmektedir. DENT Coin; Binance, KuCoin, FTX, Gate.io, Binance TR, ZB.COM, Tokocrypto, WazirX, Uniswap, Indodax, Phemex, Upbit, ZebPay, Bitvavo, Deepcoin, Bitrue, CoinDCX, Giottus, Bitbns, CoinEX, DigiFinex, OMGFIN gibi geniş kitlelere hitap eden kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir. Bu kripto para borsalarından birini seçerek internet sayfasına giriş yapınız.
 • Ardından açılan ekranda sizden talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek hesap açın.
 • Doğrulama işlemlerinin ardından hesabınızı aktive edin.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza para gönderin.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın işlem menüsü üzerinden DENT Coin’i seçerek satın alma emri girin.
 • Satın alma emri onay aldıktan sonra ise satın aldığınız bütün DENT Coinler, borsa cüzdanında ya da daha güvenilir bir yer olan donanım cüzdanları üzerinde saklanabilir. Donanım cüzdanlar, ağ üzerinde herhangi bir siber saldırı riskine karşı daha güvenilir bir alandır.

DENT Coin’in Avantajları Nelerdir?

DENT Coin’in avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Dent coin; Binance, KuCoin, FTX, Gate.io, Binance TR, ZB.COM, Tokocrypto, WazirX, Uniswap, Indodax, Phemex, Upbit, ZebPay, Bitvavo, Deepcoin, Bitrue, CoinDCX, Giottus, Bitbns gibi geniş kitlelere hitap eden kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir. Bundan dolayı da Dent coin, pek çok kişiye daha kolay bir şekilde ulaşabilir.
 • Ethereum ağı ve Proof of Stake yani Hisse İspatı konsensüs mekanizması ile güvenilir bir projedir.
 • Konumdan bağımsız olarak mobil yayın süresi ve herkes için verilerin ulaşılabilirliğini hedef haline getirmesi, küresel anlamda projenin hızlı bir şekilde büyümesini sağlar.
 • Çoklu cihaz desteği sayesinde akıllı cihazların dünya genelinde her daim online olmasını kolay hale getirir.
 • Dent platformu, 140’dan fazla ülkede hizmettedir.

DENT Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

DENT Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Dent Coin projesi, vaat ettiği teknoloji ve elde ettiği başarıları projeyi güçlü kılmasına rağmen yerel coin olan Dent Coin’in olumsuz ilerleyen bir performansı vardır.
 • Enflasyonist arzı, Dent Coin’in en büyük dezavantajları arasında yer almaktadır.

DENT Coin Yorumları Neler?

DENT Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. Dent Coin, veri iletişimini blok zinciri kullanarak alt üst etmeyi hedeflemiş ve başarmıştır. Vaat ettiği yenilikleri gerçekleştirerek kısa bir süre içersiinde kripto para sektöründe öne çıkmıştır. Dent Coin, 140’tan fazla ülkede verdiği hizmetler ile dünya çapında büyümeyi başarmıştır. Uzmanlar tarafından Dent Coin, gelecek vaat eden bir proje potansiyeli taşımaktadır. Uzmanlara göre Dent Coin’in geleceği oldukça parlak olarak görülmektedir.

DENT Coin Yorum
DENT Coin Yorum

DENT Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

DENT Coin’in geleceği çoğu kripto para analistine göre olumlu şekilde görülmektedir. Her ne kadar uzun vade içerisinde getirisi olacağı söylense de Dent Coin, bu sıralar düşüşte bir grafik seyretmektedir. Yatırımcılar, Dent Coin alımı yapmak konusunda temkinli olmaları gerekmektedir. Satış platformları üzerinde bulunan en düşük değerli coinler arasında bulunan Dent Coin, uzun vade içerisinde komisyonlar ve spread işlemleri ile değer kazanacak gibi yorumlanmaktadır. 3 Nisan 2021 tarihinde Dent Coin’in yaşadığı zirveden itibaren düşüşte olan Dent Coin’de yaşanan toplam değer kaybı oranı ise % 92’yi aşmıştır. Sonrasında gelen tepkiler ile yükselişe geçen ve kaybettiği değeri kısmen telafi eden Dent Coin, hala yaşanan bu zirvenin % 86 oranın gerisi üzerinden fiyatlandırılır.

İlginizi Çekebilir: Waves Coin (WAVES) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Avax Coin (Avalanche) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Matic Coin (Polygon) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu