Coin

DESO (Decentralized Social) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Oldukça kısa zamanda yükselişe geçen DESO (Decentralized Social) coin kripto para piyasasında önemli bir değer kazanmıştır. Web 3,0 olarak tasarlanmıştır. Teknolojik gelişmelerle birlikte ortaya çıkan coin 2022 yılından itibaren daha da yükselişe geçmiştir. Geleceği son derece parlak olan coin yatırımcılar için talep gören coinler arasında yer alır.

DESO Coin Ne Zaman Çıktı?

DESO coin 2019 yılında ortaya çıkmıştır. Ocak ayından itibaren yaklaşık olarak 3 yıldır yükselişte olan coinle ilgili çalışmalara devam edilmektedir. Ortaya çıkışından bu yana projelerde yatırımcıları sevindiren coin özellikle 2024 yılına kadar daha da artışa geçecektir.

DESO Coin Kime Ait?

DESO coinin ortaya çıkmasında etkili olan ve DESO coin’in sahibi Nader  Al Naji’dir.  Coin 2019 yılından itibaren çalışmaları hız kesmeden sürmektedir. Coinin ortay çıkmasında ve yapılan çalışmaların desteklenmesinde DESO Vakfı etkili olmuştur.

DESO Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

Blok zincir sistemi ileride daha sık kullanılacak olan bir sistemdir. Günümüzde sertifikaların blok zincir tabanlı sistem üzerinden verilmesi kullanımın yaygınlaştığını göstermektedir. DESO coin’in altyapısı destekleyen farklı projeler de yer almaktadır. Bu projeler arasında Pulse, Polygram, Diamond ve CloudFeed uygulamalar yer alır.

DESO Coin Nereden Alınır?

DESO coin almak için sanal borsalar üzerinde satın alma işlemleri yapılır. Bunun için kullanılan borsalar arasında Coinbase ve Bimax yer alır. İki borsadan hangisi tercih edilecekse siteye kayıt olunması gerekir.  Siteye girebilmek için kayıt işlemleri tamamlanmalıdır. Üye olmak isteyenler tüm işlemlerini ücretsiz bir şekilde tamamlayabilir.  Coin satın alabilmek için para transferleri gerçekleştirilmelidir. Ardından satın alma işlemi için gerekli olan ekran açılır.  Sitede yer alan fiyatların güncel olması gerekir.  DESO coin için emir verildikten sonra işlemler tamamlanır. Alım ve satım işlemlerinde değerler incelenmelidir.  DESO coinle ilgili grafikler online olarak incelenebilir.  Coinleri saklamak için fiziksel cüzdanlar yerine online cüzdanlar kullanılır.

DESO Coinin Avantajları Nelerdir?

DESO coin birçok coin gibi ileride daha fazla talep edilen coinlerdendir.  İleride fiziksel paralardan ziyade kripto paraların kullanımını da artacağı öngörülmektedir.  DESO coin’in avantajları şöyledir:

 • Gelecekte sosyal ağları daha fazla kullanılmaya başlanacaktır. DESO coin sosyal medya ağlarını destekleyen yapıdır.
 • Coinin ortaya çıkmasında güçlü bir destek yer alır. Güçlü ekip sayesinde coinlerin gelecekleri daha iyi duruma gelir. DESO coinlerle ilgili güçlü projeler için güçlü ekipler çalışır. Diğer coinlere göre daha farklı ve çeşitli çalışmalar ortaya çıkar.
 • Coinin ortaya çıkmasında etkili olan insanlar vizyon sahibidir. Kendi vizyonlarını projelerine yansıtarak yatırımcıların daha fazla kar elde etmesine yardımcı olmaktadırlar.
 • Yatırımcılar için kazandıran bir coindir. İleride daha fazla kazanmak isteyenler coinle ilgili gelecek planı yapabilir. Kripto para piyasasında çok daha fazla kazandıran coin gelecekte de olumlu olarak bakılmaktadır. Coinlerle günlük olarak alışveriş yapılmasa da yatırım yapmak için güzel fırsatlar yaratabilir.
 • Hızlı yatırım yapma imkanı sunar. Tüm işlemleri online olarak yaparak oturduğunuz yerden yatırım yapma imkânı bulabilirsiniz. Paralarla işlem yaparken bankalar ya da diğer aracı kurlardan destek alınır. Fakat kripto para piyasasında işlem yapacaklar için zaman kısıtlaması olmaz. Aynı zamanda mekan fark etmeden her yerden coin alınıp satılabilir. Dünyanın neresinde olursanız olun coinlerle yatırım yapabilirsiniz.
 • Dijital paralarda risk çok daha fazladır. Fakat getirisi de son derece yüksek olur.

DESO Coinin Dezavantajları Nelerdir?

Klasik yatırımlardan daha farklı yatırımlar denemek isteyenler kripto borsasında yatırım yapabilir. Getirisi yüksek olan sanal borsada bir o kadar risk de yer alır. Risklerin iyi analiz edilmesi halinde yatırımdaki kayıplar ortadan kalkabilir. DESO coin’in dezavantajları şöyledir:

 • Bazı coinlerde ölçeklendirme problemleri yer alır. DESO coin için de bu sorun söz konusu olabilir.
 • Kripto para piyasasında ya da dünya ekonomi piyasasında kurallar değişebilir. Daha önce geçerli olan kuralların artık geçerli olmama ihtimali vardır. Bu yüzden yasal süreçlerde sorunların ortaya çıkması söz konusu olabilir. DESO coinle ilgili kuralların geçerli olmaması durumu ortaya çıkabilir.
 • Coinlerle yatırım yapacaklar olası dalgalanma hareketlerini de göz önünde bulundurmalıdır. Diğer kurlarla yapılan yatırımlarda dalgalanmalar daha az olur. Fakat sanal borsadaki dengesizlikler ani kayıpların yaşanmasına sebep olabilir. Bu yüzden tüm riskler göz önünde bulundurularak yatırım yapılmalıdır.
 • Kripto para piyasasında güvenirlilik söz konusu olsa da yatırımcılar için güvenlik sistemiyle ilgili riskler söz konusudur. Blok zincir sisteminde alt yapının saldırıya uğraması sistemdeki bilgilerin çalınması sorununu yaratabilir. Olası yazılım saldırılarına karşı muhakkak anti virüs programları kullanılmalıdır. Özellikle sanal cüzdanları bilgisayarda biriktirenler anti virüs programı kullandıklarında cüzdanların çalınmasını engeller. Sadece sanal cüzdanların değil aynı zamanda hesapların güvenliği ile ilgili de riskler oluşabilir. Bu yüzden bilinmeyen internet bağlantılarına tıklanması sakıncalıdır.
 • Sanal cüzdanlarda şifre sistemi vardır. Şifrelerin kaybolması ya da unutulması durumunda erişim olmaz. Erişimin sağlanabilmesi için şifrelerin unutulmaması gerekir.

DESO Coin Yorumları Neler?

DESO coin içinde yer alan projelerle birlikte daha fazla gelişim göstermektedir. Projenin ortaya çıkışı 2019 yılına dayanmaktadır. Yaklaşık olarak 3 yıldır aktif olarak yer alan coinle ilgili yer alan yorumlar oldukça olumlu yöndedir. Sanal borsalarda listelenen coinler kısa sürede çıkış yaparak analistlerin de ilgisini çekmektedir.  Özellikle 2023 ve 2024 yıllarında daha hızlı yükselişe geçeceği ile ilgili DESO coin yorumları yer almaktadır.  DESO vakfının da çalışmalarını yürütmeye devam ettiği projeler coinin geleceğine olumlu yönler katmaktadır. Güçlü bir ekip ve vakıfla birlikte çalışılması sonucunda uzun vadede yatırımcılar ve kripto para dünyası için olumlu gelişmeler vaat etmektedir.

DESO Coin Yorum
DESO Coin Yorum

DESO Coinin Geleceği Nasıl Olacak?

DESO coin her yıl düzenli olarak artış gösteren coinlerdendir. 2019 yılından 2022 yılına kadar yatırımcılara kazandırmıştır.  Grafiklerin incelenmesi ve analizlerin yapılması sonucunda DESO coinin önümüzdeki iki yıl içinde dört katı artış  göstereceği ileri sürülmektedir. Özellikle kripto para dünyasında yatırım yapmak isteyenler ve gelecekte paralarını daha iyi değerlendirme düşüncesi olanlar işlemlerini DESO coinle birlikte yapabilir. Yükselişler istikrarlı olarak gerçekleşmektedir. DESO coin’in geleceği hakkında her ne kadar kesin sonuçlar olmasa da uzmanlara göre bu yükseliş devam edecektir. 2023 yılının başlarından itibaren izlerini göstereceği tahmin edilen coin 2024 yılının sonuna kadar yüksek değerlerde olacaktır.  İşlem gören borsaların sitelerine girildiğinde grafiklere ulaşmak mümkündür. Grafikler güncel olup coinlerin geçmişteki değer performansıyla ilgili bilgiler içermektedir.

Kripto dünyasında sadece DESO coin değil aynı zamanda diğer pek çok coine karşı da ilginin artacağı ile ilgili görüşler öne sürülmektedir. DESO coine olan arzın önümüzdeki yıllarda daha fazla olacağı ifade edilmektedir. Bankalarla yatırım işlemi yapanların sayısının ileride azalacağı belirtilir. Dünyanın dijitalleşmesiyle birlikte paraların da dijital olacağı ifade edilmektedir. Dijital paraların kullanımının daha kolay ve getirisinin daha fazla olması blok zincir sisteminin önem kazanmasına yardımcı olmaktadır.  Yatırımcılar ve analizler tabloların ileride daha olumlu olacağı belirtmektedir.  Sanal borsada kolayca ticaret yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman daha az masrafla para transferi yapma hakkı sunar.

İlginizi Çekebilir: DFI (DeFiChain) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: CBG (Chainbing) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: CTC (Creditcoin) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu