Coin Geleceği

DFI (DeFiChain) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

DFI (DeFiChain) coin merkezi olmayan coindir. Merkeziyetsiz olması ürünün daha özgür olmasına yardımcı olur.  Bunun yanı sıra şeffaf yapıdadır ve işlemleri daha hızlı yapabilme imkanı yaratır. Blok zincir sistemi üzerinde yer alır. Gelecekte de birçok yatırımcı için dikkat çeken coinler arasında bulunur.

DFI Coin Ne Zaman Çıktı?

DFI coin proje halinde ortaya çıkmıştır. Kasım 2019 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Yaklaşık olarak 3 yıldır işlem gören ürün sanal borsada listelenmektedir. Kripto para dünyasında ileride de daha güzel projeler ortaya çıkacağı ifade edilmektedir.

DFI Coin Kime Ait?

DFI coin’in sahibi olan ve ortaya çıkmasında iki farklı kişi rol oynar. Bunlardan biri Julian Hosp iken diğeri U-Zyn Cuha’dır.  Projenin gelişmesinde farklı fikirler de etkili olmuştur. Fakat temel olarak ortaya çıkmasında etkili ikisi yer almaktadır. Ortaya çıkış tarihinden bu yana gelişim gösteren coin yatırımcıların daha fazla kazanması için karlı yatırım oluşturmaktadır.

DFI Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

DFI coin’in alt yapısı blok zincir sistemi kullanılmaktadır. Blok zincir sisteminde dijital paraların yer alması gelecekteki yaşamı daha kolay hale getirir. Yatırımcılar paralarını fiziksel cüzdanda saklamak yerine online ortamda sanal cüzdanlarda saklama imkanı bulur. Blok zincir alt yapısında çeşitli çalışmalar yapılarak sistem daha iyi hale getirilmek istenmektedir.

DFI Coin Nereden Alınır?

DFI coin alma işlemleri listelenen borsalar üzerinden yapılır. Kullanıcılar birden fazla seçeneğe sahiptir.  Listeleme yapılan borsalar arasında  Bittrex, KuCoin, Uniswap, Bitrue  yer alır. Müşteriler istedikleri borsalardan herhangi birini seçebilir.  İşlem yapabilmek için hesap açılmasına ihtiyaç vardır. İstenilen borsadan hesap açıldıktan sonra kayıt işlemleri tamamlanır. Sanal borsada işlem yapmak bankalara göre daha kolaydır. Hesap işlemlerinden sonra onay geldiğinde işlemlere başlanabilir. Aktivasyon işlemleri bittiğinde hesaba para aktarımı yapılır.  Para yatırıldıktan sonra araçlar sayfasına girilmelidir.  Ardından coin alınacak sayfaya giriş yapılır.  Müşteriler tüm işlemlerin ardından diledikleri zaman DFI coini satın alabilir. Yatırım işlemleri soncunda hesapta biriken paralar cüzdanda kolayca saklanabilir. Günün her saatinde işlem yapma kolaylığı sunar. Kripto paralarla işlemler daha hızlı gerçekleşir. Üstelik yer kısıtlaması da yoktur. Böylece daha özgür ortamda yatırım işlemi yapma kolaylığı elde edebilirsiniz.

DFI Coinin Avantajları Nelerdir?

Coinler gelecekte hayatımızın pek çok kısmında yer alacaktır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dijital ortamda paraların kullanılması da yaygın hale gelir. Günümüzde bankacılık ve eğitim hayatında kullanılmaya başlanan blok zincir sistemi dünyada da yaygınlaşmaktadır.  Günlük yaşamda kullanılmasa da bazı şirketler hayatın içinde kullanmaya başlamıştır. DFI coini de diğer coinler gibi yatırım yapıldığında kar getiren coinler arasında yerini alır. DFI coin’in avantajları şöyledir:

 • Coin ortaya çıkarken güçlü bir sistemle desteklenmiştir. Özellikle güçlü alt yapıya sahip olması coinin kısa sürede büyük yol almasına imkan sağlamıştır. Bugüne kadar yapılan tüm çalışmalarda teknolojik projelerden de destek alınmıştır. Ayrıca coin ortaya çıkarken hedef de bir o kadar büyüktür. Bu yüzden hedefi büyük olanların yatırımlarında kazanç sağlayan coinler arasında yerini alır.
 • DeFi kripto para dünyasında önemi artacak bir yapıdır. Bu yapıda yer alan DFI coini gelişmelerin daha kısa sürede gerçekleşmesine katkı sağlamaktadır. Uzmanlara göre ileride coinle ilgili farklı projelerin de olması söz konusudur.
 • Coinlerin aylık olarak değerleri incelenerek tahminlerde bulunulabilir. Bunun yanı sıra yıllık getiri değerleri ile ilgili de çeşitli tahminler yapılabilir. DFI coini de getirisi yüksek olan coinlerdendir. Grafik değerleri incelendiğinde gelecek hakkında olumlu imaj vermektedir. Bu da yatırımcılar için kazançlı ve karlı bir yatırım anlamına gelmektedir.
 • Kısa sürede kazanç sağlamak isteyenler için avantajlar sunar.
 • Kur farkından etkilenmez. Merkezi sisteme sahip olmayan kripto paralar ülkelerin ekonomik sorunlarından daha az etkilenir. Dolar ya da Euro kurları gibi ekonomik ve siyasi gelişmelerinden hızlı bir şekilde etkilenmez. Coinlerde dengesizlikler yaşansa da herhangi bir merkezi olmadığı için ülkelerden etkilenmez.
 • Özgür yatırım imkanı sağlar.
 • Sürekli olarak cüzdan taşıma derdi yaratmaz. Tüm işlemlerin online ortamda yapılması müşterilerin yaşamına kolaylık getirir.
 • İleride daha yaratıcı ve farklı projelerin gelişmesine katkı sağlayabilir.

DFI Coinin Dezavantajları Nelerdir?

Dijital para piyasası her geçen gün daha fazla önem kazansa da riskler de göz ardı edilmez.  Dijital ortamda en büyük risklerden bir tanesi güvenlik riskleridir. DFI coin’in dezavantajları şöyledir:

 • Sanal ortamda zarar veren yazılımlar çok fazladır. Özellikle bilinmeyen kaynaklı bağlantılara tıklanması halinde yazılımlara saldırı olabilir. Siber suçlardan uzak durmak için kaynağı belli olmayan herhangi bir bağlantı ya da dosya açılmamalıdır. Bunun yanı sıra hesapların şifreleri başkası ile paylaşılmamalıdır. Aksi takdirde hesaba erişim olmaz ve hesaplar çalınır.
 • Sanal cüzdanların saklandığı bilgisayarların güvenliği çok iyi bir şekilde sağlanmalıdır. Bilgisayara gönderilen virüsler cüzdanların çalınmasına sebep olabilir. Cüzdan çalındığında içindeki kripto paraya ya da coinlere erişim olmaz.
 • Yatırımlar uzun ya da kısa vadeli olabilir. DFI ile kısa vadeli yatırım düşünenler için risk daha fazladır. Kısa sürede riskli olan coin yatırım için getiri sağlamaz. Kısa vadeli ya da orta vadeli yatırımlarda kullanıldığında maddi olarak kayıplara sebep olabilir.
 • DFI coinin grafikleri incelendiğinde ani dalgalanmaların olduğu görülür. Özellikle sert düşüşlerin yaşanması kayıpların da daha sert olmasına sebep olmuştur.
 • Dijital para piyasasında rekabet yer alır. Fakat DFI coinin rekabet açısından gücü az olan coinlerdendir. Bu da diğer coinler arasında daha zayıf olmasına sebep olmaktadır.

DFI Coin Yorumları Neler?

Kripto para dünyasında bazı coinler araç olarak kullanılır.  Çözüm kaynaklı olan coin finans hizmetlerine yardım etmektedir.  Coinin yer aldığı alt yapı sisteminde kullanıcılar için hizmetler sunulur. Bu finansal hizmetler daha az masrafla daha kaliteli yatırım yapmayı amaçlamaktadır. Coin için çeşitli proje hedefleri koyulmuştur. Alanızda uzmanlar bu hedeflere ulaşabilmek için çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Müşteriler diledikleri zaman alım ve satım işlemi yapabilmektedir. Projelerin istenilen başarıya ulaşması halinde coinin fiyatlarında da artışın olacağı DFI coin yorumları arasında yer alır.  Bu yüzden özellikle uzun vadeli yatırımlar için değerlendirilebilir yapısı vardır.

 DFI (DeFiChain) Yorum
DFI (DeFiChain) Yorum

DFI Coinin Geleceği Nasıl Olacak?

DFI conin grafiklerine bakıldığında dalgalanmaların çok daha fazla olduğu görülmektedir.  Bu dalgalanmaların 2022 yılında da olacağı ile ilgili görüşler yer almaktadır. Yatırımcılar hedeflerini buna göre yaparlarsa maddi sıkıntılar da yaşamaz.  Fakat tahminlere göre 2022 yılının son aylarına doğru gelindiğinde hızlı bir artış beklenmektedir.  Coin için yapılan tahmini değeri 2,72 dolardır. Coinin değerindeki düşmenin ardından yükselişe geçmesi coine olan talebin artmasına da sebep olacaktır. Kısa vadeli yatırımlarda riskli olurken uzun vadeli yatırımlar için getirisi yüksek olabilecek coinlerdendir.  Henüz yeni olan coin hedeflerini gerçekleştirebilmek için hala çalışmalara devam edilmektedir. Gelecekte bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte coinin değerinde de artış olacaktır. Grafikler dikkate alındığında dengesizliklerin 2022 yılıyla birlikte biraz daha azalacağı ön görülmektedir.  Yatırımcılar için yılın son ayları DFI coin’in geleceği ile ilgili iyi haberler sunacaktır.

İlginizi Çekebilir: CBG (Chainbing) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: CTC (Creditcoin) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: BTCB (Bitcoin BEP2) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu