Coin Geleceği

DOCK Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Dock Coin, blok zincir teknolojisi ile doğrulanabilir kimlik bilgilerini paylaşmak için altyapı ve araçlar sağlayan açık kaynaklı bir platformdur. Dock Coin ağı, doğrulanabilir kimlik paylaşma ağı olarak da tanımlanabilir. Dock ağını, verilerin kontrolünü tamamıyla kullanıcının yetkisinde tutan Lindekin’in merkeziyetsiz bir sürümü olarak örneklendirmek doğru olacaktır. Dock Coin, bu platformun yerel kripto para birimidir ve neredeyse tüm işlemlerin gerçekleştirilmesine kullanılmaktadır. Dock, şeffaf ve güvenilir bir kimlik bilgisi paylaşım evreni oluşturmayı hedefler. Platform bunun için blok zinciri teknolojisini kullanarak merkeziyetsiz bir değişim ağı oluşturur. Bu platform üzerinde veri paylaşımı yapmak oldukça kolaydır. Bu yüzden de kullanıcılar platforma istedikleri verileri yükleyerek bu verilere kimlerin erişebileceği kararını alırlar. Dock ağı üzerinde bulunan kullanıcılar, diğer şirketler ile ya da uygulamalarla bağlantı kurma şansına sahiplerdir. Bu bağlantıların hepsi Ethreum blok zinciri üzerinde akıllı bir kontrat ile blok zincirine kaydedildiği için platformun verilerine erişimini kontrol edemediği diğer merkezi platformlara göre ciddi farklılıklar katar.

Dock Coin Ne Zaman Çıktı?

Dock Coin çıkış tarihi 30 Eylül 2020 şeklindedir. Dock Coin ağını kullanan kullanıcılar, diğer şirket ya da uygulamalar ile kolay bir şekilde bağlantıya geçebilirler. Bu bağlantılar arasında ise Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı bir sözleşme ile blok zincirine kaydedildiği için platformun verilerine erişimi kontrol edemediği merkezi platformlara göre oldukça büyük farklılıklara sahiptir. Dock Coin, ayrıca geleneksel ve blok zinciri odaklı risk sermayesi fonu üzerinden yatırım alması ile de ön planda çıkan bir kripto para birimidir. Passport Capital, Digital Asset Fund, Blockwater Capital ve Connect Capital gibi çeşitli markaların Dock ağı ile desteklenmesi, kripto para birimine olan ilginin artmasına sebep olmuştur. Dock Coin yatırımları büyük bir kitleden oluştuğu için kripto para analizcileri tarafından bu coin olumlu şekilde yorumlanarak gelecek vaat ettiği söylenmiştir.

Dock Coin Kime Ait?

Dock Coin’in sahibi yoktur. Yani Dock Coin herhangi bir kişi ya da ekibe ait olmayan bir coindir. Dock Coin, Dock Network şirketi tarafından kurulmuştur. Dock Coin platformu, ana ağını 30 Eylül 2020’de başlatmıştır. Platformun toplamda 1 milyar adet token arzı mevcuttur. Şu anda ise ortalama 650 milyonu genel halka dolaşımda yer alır. 150 milyon jeton ayrıldı ve 15 sene boyunca da emisyon ödülü olarak dağıtılacaktır. 25 milyon jeton ise topluluk ödülleri içi ayrılan miktardır. Kalan 175 milyon adet jeton ise Dock Coin platformunun hazinesi ve ağın gelişimi, pazarlaması ve benimsenmesi için fon olarak ayrılmıştır. Dock Coin blok zinciri ağının geliştiricileri, geçmişte projelerde beraber çalışmalar yürüterek birçoğu Remote platformuna geçmiştir. Ayrıca Dock projesinin CEO’luk görevini üstlenen internet ve mobil uygulama pazarlaması konusunda 10 seneden fazla tecrübesi ile Dock platformunda çalışan Nick Macario’dur. Bu sebeple Dock Coin, gelecek vaat eden kripto paralar arasında yer alır.

Dock Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Dock Coin’in altyapısı Ethereum tabanlı ve ERC – 20 yapısına sahiptir. Dock platformu, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Dock Coin platformunun yol haritasını denetleme işlemleri, yönetişim ağı kurmak, ağın tanıtımını denetleme işlemleri ve benimsenmesini sağlamak bu platformun hedefleri arasında bulunmaktadır. Dock platformu, İsviçre merkezi bir ağdır. Dock platformunun yardımcı program belirteci gibi kriptografik belirteçler çerçevesinde sağladığı yasal netlik nedeni ile tercih edilir. Dock platformu üzerinden veri paylaşımı gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Kullanıcılar, platforma diledikleri verileri yükler ve bu verilere hangi kullanıcıların ulaşacaklarına kendileri karar verir. Platform üzerinde şirket ve uygulamalar ile iletişime kurulabilir. Bu ilişkilerin hepsi ise Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı bir kontrat şeklinde kayıt altına alınır. Bu, kullanıcıların verilerine kimin erişim sağlayıp sağlayamayacağını kontrol edebildiği ancak platformun verilerine erişimini kontrol edemediği mevcut merkezi platformlardan kritik bir farklı olmaktadır.

Dock Coin Nereden Alınır?

Dock Coin almak için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • Dock Coin satın almak için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini seçerek, o borsa üzerinde hesap oluşturmanız gerekmektedir. Dock Coin; Binance, CoinTiger, Huobi Global, KuCoin gibi geniş kitlelere ulaşabilen kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir. Bu borsalardan birini seçerek internet sayfasına giriş yapın.
 • Seçtiğiniz borsanın kayıt formuna KYC bilgilerinizi girerek ücretsiz bir şekilde hesap açın.
 • Borsa üzerinde hesabınızı aktive ederek doğrulama adımlarını tamamlayın.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza, size en uygun para transfer yöntemi ile para yatırın.
 • Bakiyenizi kontrol ederek borsanın “kripto para satın al” menüsüne tıklayarak Dock coin’i seçerek satın alma emri girin.
 • Emrin onaylanması ise Dock Coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanlar üzerinde saklanacaktır.

Dock Coin’in Avantajları Nelerdir?

Dock Coin’in avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Dock Coin bir ERC – 20 tokeni olduğundan Meta Mask ya da My Ether Waller gibi ERC – 20 uyumlu olan cüzdan üzerinde saklanabilir.
 • Dock Coin, kripto para yatırımcıları arasında büyük bir takipçi kitlesine sahiptir.
 • Pazarlama araştırması için 8 yıldan fazla tecrübeye sahip olan başarılı bir geliştirici kadrosu vardır.
 • Dock Coin ile kullanıcılar, verilerini herkese açık şifrelenmemiş bir şekilde paylaşabilir. Bu sayede de platformdaki her kullanıcı, verileri görebilir.

Dock Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Dock Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Son zamanlarda projenin Git Hub’ındaki yavaş geliştirme hızı kullanıcıları endişelendirir.
 • Veri formatlarında standartlaştırma eksikliği ile alakalı riskler de önemli problemler oluşturabilir ve Dock’un büyümesini önleyebilir.
 • Platformun GPDR ilkelerine uyduğu belirtilse de birtakım yasal risklere sahiptir.
 • Dock Coin hacminin birçoğunun Binance borsasında alınıp satıldığı göz önünde alındığı zaman eğer ki bir listeden çıkarma durumu söz konusu olursa likidite çakılabilir.

Dock Coin Yorumları Neler?

Dock Coin yorumları genellikle olumludur. Dock blok zinciri ağının geliştiricileri, geçmişte birçok projede beraber çalışmış ve birçoğu da Remote.com’dan geçiş yapmıştır. Aynı zamanda projenin CEO’su ise web ve mobil uygulama pazarlamasında 10 yıllık bir tecrübeye sahip olan Nick Macario’dur. Bu nedenle de Dock Coin’in gelecek vaat eden bir kripto para birimi olduğu, kripto para uzmanları tarafından söylenmektedir. Dock coin aynı zamanda bir dizi geleneksel ve blok zinciri odaklı risk sermayesi fonundan yatırım alması ile gündemdedir. Passport Capital, Digital Asset Fund, Blockwater Capital ve Connect Capital’in gibi büyük markaların da Dock Coin’i desteklemesi, yatırımcıların bu kripto para birimine olan talebini arttırır. Dock Coin yatırımcı topluluğu hevesli ve geniş bir kitleden meydana geldiğinden kripto para analizcileri tarafından olumlu yorumlar yapılır.

Dock Coin Yorumu
Dock Coin Yorumu

Dock Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Dock Coin’in geleceği, kripto para uzmanları tarafından olumlu şekilde yorumlanır. Uzmanlara göre blok zincir teknolojisi kullanıma sunulduğunda katlanarak büyüyecek kullanıcı veri ekonomisinin şekli için etkiletici bir uzun vadeli vizyona sahiptir. Ancak yine de bu platformun başarısı ve başarısızlığı, yatırımcılar hızlı çekebileceğine ve ne kadar hızlı büyüyebileceğine bağlıdır.

İlginizi Çekebilir: Cosmos Coin (ATOM) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Icp Coin (Internet Computer) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Celr Coin (CELER Network) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu