Coin Yorum

FTM Coin (Fantom) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Akıllı sözleşmelerin daha kolay yapılması dijital paralarla işlem yapmayı kolaylaştırmaktadır. FTM coin 2019 yılından beri işlem görmektedir. Ortaya çıkmasını sağlayan Koreli kurucu yaptığı çalışmalarla ön plana çıkmaktadır.

FTM Coin Ne Zaman Çıktı?

FTM coinin ortaya çıkışı 3 yıl öncesine dayanmaktadır. 2019 yılından itibaren hizmet vermeye devam etmektedir.  Dijital paranın ortaya çıkması blok zincir sisteminin daha hareketli olmasına destek olmaktadır. Projelerdeki başarısıyla ön planda olan FTM coin yatırımcıların ilgisini kısa sürede çekmştir.

FTM Coin Kime Ait?

FTM coin’in  sahibi ve CEO’u Güney Korelidir. Güney Koreli uzman Ahn Byung tarafından ortaya çıkarılmıştır. 2019 yılından önce de çalışmalar sürdürülmüştür. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte coin işlem görmeye başlamıştır. Aradan 3 yıl geçse de çalışmalar hala devam etmektedir. Bundan sonraki süreçte de daha fazla kazanç elde edilmesi için projelerde yer almaya devam edecektir.

FTM Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

FTM coin’in alt yapı sistemi Ethereum alt yapısına dayanmaktadır. Blok zincir üzerindeki coinler ve tokenler zaman kazandırmaktadır. İnternet bağlantısının olduğu yerlerden erişim sağlanarak yatırım çok daha kolay bir hale gelmektedir. Bunun yanı sıra Ethereum sistemi son derece güvenlidir. Güvenli yatırım için sistem üzerinden kimlik kontrolü yapılır. Blok zincir gelecekte de hayatlarda daha fazla yer almaya devam edecektir. Kullanıcılar teknolojinin imkanlarından faydalanma hakkı elde eder.

FTM Coin Nereden Alınır?

FTM coin almak için işlem çiftlerine ihtiyaç duyulur. Bu çiftler arasında BNB, USDT, ETH ve BTC yer almaktadır. FTM coin satın almak isteyenler sanal borsadan hesap açmalıdır. Sanal borsadan hesap oluşturmak oldukça pratiktir. Öncelikle FTX, Gemin, Huobi ve Binance gibi sanal borsalardan biri seçilmelidir. Ardından sanal borsaların internet adresine girilir. Daha sonra hesap açabilmek için kimlik doğrulaması yapılır. Bunun için T.C. kimlik belgesinin hem ön hem de arka kısmının fotoğrafı gereklidir.  Sisteme yüklendikten sonra kimlik kontrolü yapılır. Ardından selfie istenir. Tüm işlemler yapıldıktan sonra kayıt işlemi tamamlanır.  Binance sistemi başta olmak üzere diğer borsalardan işlem yapabilmek için bakiyede yeterli miktarda para olması gerekir. Yeterli miktarda paranın olmasıyla birlikte coin satın alınır. Kısa vadeli  yatırımlarda ve uzun vadeli yatırımlarda değerlendirilebilir. Özelikle uzun vadeli yatırım düşünenler için coinlerin cüzdanda saklanması önemlidir. Güvenlik açısından cüzdanlar çok daha avantajlıdır.

FTM Coin Avantajları Nelerdir?

Coinler ileride yaşamlarda daha fazla yer alacaktır. Binance borsasıyla birlikte diğer listelenen borsalarda çok sayıda coin yer almaktadır. Coinlerin her biriyle yatırım yapabilmek mümkündür. FTM coin’in avantajları şu şekilde yer alır:

 • Belirli bir vadeye ulaşan yatırımcılarda ek olarak coin kazanma hakkı vardır. Yatırımcılar Stake işlemlerinin ardından coin kazanarak ödül sahibi olabilir.
 • Yatırımcılar uzun vadeli yatırımlarda gelecekte kazanma imkanı bulur. Özellikle yatırım grafikleri incelendiğinde coin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak mümkündür.
 • Coinlerle işlem yapabilmek için zaman kaybetmezsiniz. Her yerde internete girerek sanal borsadan yatırım işlemi yapılabilir.
 • Coinler hakkında oy kullanma hakkı vardır. Desteklediğiniz coinle ilgili söz sahibi olma fırsatı elde edersiniz.
 • Yüksek kazanç imkanı vardır. Fiziksel paralarda ya da diğer kurlarda yatırım işlemi yapınca kazanç daha azdır. Fakat dijital paralarda kazanç daha fazladır.

FTM Coin Dezavantajları Nelerdir?

FTM  coinlerle işlem yapmak riskli olabilir. Riskleri ortadan kaldırmak için olabildiğince önlemler alınmalıdır. Özellikle güvenlik konusunda riskler çok daha fazladır. FTM coin’in dezavantajları şu şekilde aşağıda yer almaktadır:

 • FTM coinlerle işlem yaparken hız konusunda dikkatli olunmalıdır. Bazı zamanlarda yoğunluk yaşanabilir. Bu zaman dilimlerinde zaman kaybı yaşanması söz konusudur.
 • İşlem yaparken grafikler yanıltabilir. Coinlerle ilgili kesin bilgi yoktur. Tahmini değerler yapılsa da coinlerde değişkenlikler meydana gelebilir. Bu yüzden yatırım yapmadan önce tek grafiğe bakmak yerine gelişim sürecindeki grafiklerin incelenmesinde fayda vardır.
 • Coinlerde değişmeler hızlı gerçekleşebilir. Ani dalgalanmaların da olabileceği kripto para piyasası risklerle doludur. Fiziksel paralarda değişimler daha yavaş hızda gerçekleşirken dijital paralarda değişim hızı son derece yüksek olabilir.
 • Merkezi olmayan sistemdir. Merkeziyetsiz oluşu coinlerin avantajlı yapısını korusa da bazı durumlarda hukuki konularda sorunlar yaşanabilir.
 • Cüzdanların güvende kalması gerekir. Güvenlik açısından açıkların olması müşterilerin de mağduriyet yaşamasına sebep olabilir. Özellikle kişisel bilgisayarlardaki güvenlik önlemleri arttırılmalıdır.
 • Alt yapıdaki donanımsal hatalar yatırım işlemlerinin gecikmesine sebep olabilir. Bunun yanı sıra güvenlik problemleriyle ilgili hatalar da yaşanabilir.
 • Coinler günlük para ticaretinde kullanılmaz. Merkeziyetsiz yapıda olmasına rağmen günlük kullanımda sorunlar yaşatabilir. İleride de yaygın şekilde kullanılsa da fiziksel paraların yerini tutmayacağı görüşü hakimdir.

FTM Coin Yorumları Neler?

FTM coin yorumları ve yapılan tahminler olumlu yöndedir. Coin 2019 yılında ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkmadan önceki çalışmaları coinin daha iyi başlangıç yapmasına katkı sağlamaktadır. Piyasada yer almasından itibaren diğer coinlerin de hareket kazanmasına destek olmaktadır.  Gelecekteki yaşamda dijital paralar ticarette sıklıkla kullanılmaya başlanacaktır. Sadece ticaret alanında değil aynı zamanda finans ve bankacılık alanında da kullanılması planlanmaktadır. Bunun yanı sıra eğitim sektöründe de verilen sertifikaların blok zincir tabanlı olması coinlerin daha fazla talep göreceği hakkında yorum yapmayı sağlamaktadır.  FTM coin hızlı işlem yapmaya destek olmaktadır. Fakat arada oluşan yoğunluktan dolayı işlemlerin aksaması gibi durumlar da söz konusu olabilir. Bu yüzden avantajlarıyla birlikte dezavantajları da bulunmaktadır. Bundan dolayı yatırım yapacakların olumlu ve olumsuz durumları birlikte değerlendirmesi tavsiye edilmektedir. Yatırım grafikleri ve analiz raporlarına internet üzerinden erişebilirsiniz.

FTM Coin Yorumları
FTM Coin Yorumları

FTM Coin Geleceği Nasıl Olacak?

FTM dApp geliştirme konusunda çalışmaların yapılmasına destek olmaktadır. Bu konuda diğer coinlere göre öncü olan ürün ortaya çıkış tarihinden itibaren projelerin desteklenmesini sağlamıştır. Sadece yatırım amacıyla değil aynı zamanda dijital dünyaya sağladığı avantajlarla da gündeme gelmektedir. Projelerin ortaya çıkmasında etkili olan ürün uzmanların ileride tavsiye ettiği coinler arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak üç yıldır gösteriş olduğu performansta genel olarak yükselişte olmuştur. Fakat yine de coinle ilgili risklerin de olduğu söylenir. Olası risklerin göz ardı edilmesi maddi kayıplar yaratır. Bu yüzden kullanıcılar grafiklerdeki olumlu tabloyla birlikte oluşabilecek kötü durumları da hesaplamalıdır. Maddi ve manevi kayıp yaşamak istemeyenler coin yatırımlarını dikkatle yapmalıdır.  Grafiklere bakıldığında ortaya çıkış değeri oldukça parlaktır. FTM coin’in geleceği parlak olmasında etkili olan grafikler genel yorumların da olumlu olduğunu göstermektedir.  Diğer projelerle birlikte çalışılabilen coin yatırımın daha fazla hız kazanmasına destek olmaktadır. Kaliteli bir yatırım yapmak isteyenlerin listelerinde bulundurabilecekleri coinler arasında yer alır.  FTM coin geliştirici özelliğiyle aynı zamanda yenilikler de sergiler. Sürekli olarak kendini geliştiren coine yatırımcıların bakış açısı olumludur. Yerinde saymak yerine her geçen yıl daha fazla avantaj sağlamaya devam etmektedir. Böylece coinin ileride olan talep değeri çok daha fazla olacaktır.  Müşteriler sanal borsaya girerek coin ticareti yapabilir. Elde ettikleri coinleri sanal cüzdanlarda online şekilde ve güvenli olarak saklayabilir.

İlginizi Çekebilir: SPELL Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: UMA Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Mkr Coin Yorumu (Maker Coin) , Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu