Coin Geleceği

Gala Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Gala Coin, Gala Games ağı içerisinde katılımcılar arasında bir değişim aracıdır. Gala Coin bir başka ifade ile iade edilemeyen bir hizmet coinidir. Gala Games ise içerisinde Plat to Earn teması bulunduran çeşitli oyunların bulunduğu bir platformdur. Blok zinciri tabanlı oyunların geliştirilmesine ve kullanıcıya eriştirilmesini sağlayan bir blok zinciri oyun ağıdır. İçerisinde bulunan birden fazla oyunla hizmet veren ve kendi yardımcı program belirteci olan Gala hizmet coinini kullanan bir platformdur. Gala Games, oyna – kazan yani Play to Earn ilkesi ile hareket etmektedir. İçerisinde pek çok blok zincir tabanlı oyun barındıran bir platform şeklinde dizayn edilmiştir. Projenin teknik makalesinde ortaya çıkma amacı ve kat ettiği yollarıyla dikkat çeker. Gala Games projesi bünyesinde birçok oyun bulundurmaktadır. Geliştiriciler ve oyuncular için Gem ise pek çok imkân sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. Temel amaç ise oyunlardaki kontrolü kullanıcıya devrederek oyun sektöründe yeni bir dönüşüm başlatmak şeklinde yorumlanır. Gala Games’in temel amacı, gerçekten oynamak isteyeceği türden blok zincir oyunlarını kullanıcılar için tasarlamak geliştirmektir.

Gala Coin projesi ayrıca oyuncuların oyun içerisinde varlıklar için harcadıkları tüm paranın ve zamanın yalnızca tek bir tuşla ellerinden alınabilmesi gerçeğinin de değişmesini amaçlamaktadır. Blokchain teknolojisi yardımı aracılığı ile oyunların ve oyun içi tüm varlıkların kontrolünü kullanıcılara vererek yaratıcılığın oyun sektöründe önemli bir etken olmasını amaçlar.

Gala Coin Ne Zaman Çıktı?

Gala Coin çıkış tarihi 2019 yılının temmuz ayıdır. Gala Coin platformu, sektörde oldukça tanınan mobil oyun şirketlerinden biri olan Zynga’nın kurucuları arasında yer alan Eric Schiermeyer tarafından kurulmuştur. Bu platformda kullanılan yerel kripto para birimi ise Gala Coin’dir. Eric Schiermeyer önderliği altında kurulan birçok Zynga bünyesinde yer alan oyunlar olarak bilinen Poker, Mafya Wars ve Farmville gibi oyunlardan sonra blok zincir tabanlı oyun ağı geliştirmek istemiştir. Eric Schiermeyer, kullanıcıların oyunlar üzerinde birçok önemli hakka sahip olmasını ister. Bu yüzden de Temmuz 2019 tarihinde Gala Games platformunu oluşturmuştur. Bu platform altında ise 60 kişilik bir ekip görev alarak yola devam etmektedirler. Aynı zamanda topluluk odaklı faaliyetleri ile de ön plana çıkan bir ekiptir.

Gala Coin Kime Ait?

Gala Coin sahibi, popüler bir sosyal mobil oyun şirketi olan Zynga’nın kurucuları arasında bulunan Eric Schiermeyer olarak bilinir. Eric Schiermeyer tarafından kurulan Gala Games platformunun yerel kripto para birimi ise Gala Coin’dir. Eric Schiermeyer liderliğinde tasarlanarak geliştirilen birçok Zynga oyunu olan Poker, Mafia Wars ve Farmville gibi popüler oyunlardan sonra, Schiermeyer blokchain tabanlı oyun ağı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda da kullanıcıların oyunlar üzerinde söz sahibi olmasını ister. Bu kapsamda da 2019 yılının temmuz ayında Gala Games’i kurmuştur. Toplamda 60 kişilik bir ekibe sahip olan bu platform, oldukça dikkat çekmektedir. Gala Coin, Gala Games platformunu çalıştıran bir yakıt olarak ifade edilebilir. Bir kullanıcı, Gala Coin’i kullanarak Gala Games platformundaki tüm öğeleri satın alabilir, Splinterlands gibi diğer ittifak üyelerinden kart paketleri satın alabilir ve Gala Games platformundaki Founder’s Nodes’u etkin hale getirebilir. Platforma güç veren bu coin, oyuncuların oynamalarını çeşitli oyun içi öğelerine sahip olmalarını ve de ticaret yapabilecek bir ERC – 20 tokenidir.

Gala Coin, kullanıcılar arasında transfer edilebilir. Kullanıcılar, bu coinin nasıl kullanılacağı üzerinde tam bir kontrole sahiplerdir. Platform için üretilen ilk oyun ise Town Star’dır. Bu oyun, en iyi 100 oyuncunun ödül kazanmasını sağlayan bir ödül yapısına sahiptir.

Gala Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Gala Coin’in altyapısı Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan ve oyuncuların NFT sahibi oldukları oyunlar içeren bir proje olarak ifade edilir. Gala Games, blok zincir tabanlı oyunların geliştirilebileceği bir platform olarak bilinir. Gala Coin (GALA), Ethereum üzerinde çalışır. Kriptografik bakımdan oldukça güvenilir olan bir coindir. “Oynadıkça kazan” yani Play to Earn sistemi ile çalışan Gala Games, 2019 yılında Mafia Wars ve Farmville gibi çeşitli popüler oyunları geliştiren mobil oyun şirketi Zynga’nın kurucu ortakları arasında yer alan Eric Schiermeyer tarafından kurulmuş bir platformdur.

Gala Games platformunun misyonu ise “gerçekten oynamak istenen blok zincir oyunları” geliştirerek piyasaya sürmektir. Blok zinciri teknolojisinin yardımı ile oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü devrederek yaratıcı düşünceyi oyunlara dahil etmeyi hedefler. Gala oyuncuları, oyunların işleyişini etkilemelerine ve yeni oyunlara oy verme hakkı sağlayan NFT’leri kazanabilirler.

Gala Coin Nereden Alınır?

Gala Coin almak için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

 • GALA Coin satın alabilmek için öncelikle coinin listelenmiş olduğu kripto para borsalarından birini seçerek hesap oluşturmanız gerekmektedir. GALA Coin Binance, OKEx, MEXC ve Bybit gibi oldukça geniş kitlelere hitap eden kripto para borsaları üzerinde işlem görmektedir. Bu kripto para borsalarından birini seçerek internet sayfasına giriş yapmanız yeterli olacaktır.
 • Hesap açmak için KYC işlemlerini tamamlayarak hesabı aktif hale getirin.
 • Hesabın onaylanmasının ardından borsanın işlem sayfasına giriş yapın.
 • USD, USDT ve BUSD gibi çiftler üzerinden Gala Coin satın alma emri girin.
 • Bu işlem sonrasında satın alma emri onaylanacaktır.
 • Onay alınması halinde satın aldığınız tüm Gala Coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanlar üzerinde saklanacaktır.

Gala Coin’in Avantajları Nelerdir?

Gala Coin’in avantajları aşağıdaki gibidir:

 • GALA Coin, Play to Earn yani oynadıkça kazan prensibini kullanır. Böylece birçok blok zinciri oyununa sahiptir.
 • NFT’ler ve oyun içi kazanımlar ile yüksek kazanç elde etmek olası bir durumdur.
 • Ethereum ve Binance Smart Chain ağları üzerinde güvenli bir şekilde çalışabilir.

Gala Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Gala Coin’in dezavantajları şu şekildedir:

 • Gala Coin, kripto para borsa uzmanlarına göre beklentinin altında ve riskli bir piyasa hareketi gösterir.
 • Proje görünümü olumlu olmasına karşın kripto para piyasasında GALA Coin şu an için riskli görünür.

Gala Coin Yorumları Neler?

Gala Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. Gala Games platformu, özetlenecek olursa gelecek vaat eden bir blokchain tabanlı oyna – kazan projesidir. Şimdilik 1.3 milyondan fazla aylık kullanıcıya sahip olan bir platformdur. Gala Coin, gelecekle popülaritesi artacak bir coin olarak yorumlansa da piyasa verileri uzun dönemde kazanç potansiyeli yüksek olsa da risklere karşı oldukça temkinli yaklaşılması gerektiği söylenmektedir.

Gala Coin Yorumları
Gala Coin Yorumları

Gala Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Gala Coin’in geleceği uzmanlara göre olumlu olarak görülmektedir. Gala Games projesini farklı bakış açıları ile gözden geçiren uzmanların genel görüşü, Gala Coin’in geleceğinin oldukça parlak olma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Blok zinciri teknolojisinin de yardımı ile oyunculara oyunların ve oyun için varlıkların kontrolünü sağlayarak yaratıcı düşünceyi oyuna katmak isteyen Gala platformu, Ethereum blok zincirinde ve ERC – 20 standartlarına uygun bir biçimde kullanıcılara sunulur. Kripto para uzmanlarına göre ise Gala Coin’in gelecek vaat eden bir yatırım olarak görülmektedir.

İlginizi Çekebilir: PSG Coin (Paris Ssint-German) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: SLP Coin (Smooth Love Potion) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Ankr Coin (ANKR) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu