Coin

Gto Coin (Gifto) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Gto Coin, ilk uygulama coinleri arasında yer alır. Çift simgeye sahip tasarımı ile Gifto Stabşe ve Gto Coin, sanal hediye evreninin bakımını ve büyümesini teşvik etmektedir. Ethereum ağı üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir sanal hediye protokolünde, ERC – 20 coinidir. Protokolün halka açılana bölümü, Ethereum blok zinciri üzerinde bulunan Gifto Coinleri, sanal hediye satın alabilmek amacı ile kullanılan bir ERC – 20 uyumlu belirteçtir. 2017 yılında açıklanan ilk uygulama coin projeleri arasında yer alan Gto Coin, Binance Launchpad’de piyasaya çıkmıştır. Dünyanın en büyük blok zincir hediye platformu olarak farklı amaçları gerçekleştiren platform, pek çok yenilik sağlayarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Dünyanın en büyük blok zinciri hediye platformu olma amacı ile piyasaya çıkan Gto platformu, topluluk tarafından geliştirilerek üretilmiştir. Güvenilir ortaklıkları ile ön plana çıkan projenin Gto Coin ile piyasadaki başarısı sayesinde kısa süre içerisinde büyümektedir. Ethereum işlem hacminde sınırlamalarından dolayı genel / özel zincir yaklaşımı sistemini kullanmaktadır. Bu sebepten dolayı da tamamıyla açık kaynaklı sayılmaz.

Gto Coin Ne Zaman Çıktı?

Gto Coin çıkış tarihi 2017 yılı olarak bilinir. 2017 yılında piyasaya çıkan Gto Coin, anlık ödeme gerçekleştirilmesi için üretilen bir coindir. Gto Coin çok farklı ve ilgi çekici bir içeriğe sahip coindir. Gto Coin projesinin temel amacı dijital öge ve içerik üreticilerine yarar sağlayabilecek bir ağ hizmeti sunar. Bu sebeğler de Gto Coin ağı üzerindeki içerik üreticilerinin videolarını, dijital öge üreticilerinin ise dijital hediyelerini ağ üzerinde paylaşmak söz konusudur. Diğer kullanıcıların üretilen dijital ürünleri beğenmeleri ya da almaları durumunda coin elde edilir. Projenin bir diğer amacı ise üretilen dijital ürünlerin sosyal medya üzerinden sağlamak olur. Bu amaca ulaşan projeden satın alınan dijital hediyeler sosyal medya platformları üzerinden istenilen kişiye aktarılabilir. Gto Coin hakkında yapılan yorumlar arasında Ethereum tabanlı üretiminin projenin avantajları arasında yer aldığı söylenir. Aynı zamanda akıllı kontratlar ile işlem yaptıklarından bahsedilir. Dijital hediye alım – satım gibi birçok alanda iş kanıtı sunan kontratlardan faydalandığı için kullanıcı ve yatırımcılar projeyi güvenilir bulur. Gto Coin’in geleceği ile ilgili fiyat tahmini yapan analizciler, coinin ilerleyen zamanlarda fiyatında artış gözleneceğini ön görmüşlerdir.

Gto Coin Kime Ait?

Gto Coin’in sahibi operasyonlar, ortaklıklar ve topluluk genelinde global katkı sağlayan anonim geliştiriciler olarak bilinir. Asian Innovations Group tarafından tasarlanan ve merkeziyetsiz olan bir hediye platformu olarak kripto para sektöründe var olan problemler için çözüm sunmayı amaçlayan vizyon sahibi bir ekibe sahiptir. Uplive’ın sanal hediye ekonomisinin merkeziyetsiz bir parçası şeklinde katkı sağlayanlar tarafından geliştirilmeye devam etmektedir. Gto Coin, ilk uygulama coini olarak pek çok işlevsel özelliğe dikkat çeker. Tüm coinler yalnızca Gto Coin değil, hediyeler oluşturmak ve göndermek için de kullanılır. Blok zinciri ve cüzdanı ile evrensel bir hediye platformu şeklinde geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Gto Coin, topluluğun Gto blok zinciri hediyeleri ile ödüllendirilmesinde kullanılmaktadır.

Gto Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Gto Coin’in altyapısı HTML 5 tabanlı bir hediye ara yüzü ile birleştirilen bir blok zinciri destekli altyapıya sahiptir. Bu altyapı, içerik üreticilerinin teşviklerin % 80’ini almasını sağlamaktadır. hediye üreticisi ve küratör teşviklerinin sırasıyla %5 ve %2’sini kazanırken, Gto Coin protokolü evreninin bakımı ve teknik desteği için %10 daha almaktadır. Son %3 ise izleyiciler ve hayranlara verilen periyodik ödüllerin finanse edildiği ödül havuzuna aktarılmaktadır. Bütün bu gelir akışı, merkezi olmayan paylaşım ve teşvik kavramını yoğunlaştırmaya yaramaktadır.

Gto Coin Nereden Alınır?

Gto Coin almak için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 • Gto Coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarında hesap oluşturmanız gereklidir. Gto Coin’in işlem gördüğü kripto para borsaları Binance, OKEx, Bittrex ve Coin DCX gibi borsalardır. Bu kripto para borsaları arasında bir tercih yaparak seçtiğiniz kripto borsası üzerinde hesap oluşturmanız gerekmektedir.
 • Seçilen kripto para borsasının internet adresine giriş yaparak hesap açın. Hesap oluşturma sekmesine giriş yaparak karşınıza çıkan KYC işlemlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.
 • Hesap oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra borsa hesabına para aktarmanız gerekmektedir. Bunun için ise borsanın para yatırma işlem menüsü üzerinden tercih ettiğiniz ve size en uygun olan para transfer işlemini seçerek hesaba para aktarın.
 • Borsa hesabı üzerinde yer alan “kripto para al” seçeneğine tıklayarak Gto Coin’i seçip satın alma sayfasına gidin.
 • Satın alma sekmesi üzerinde yer alan o andaki fiyat üzerinden ya da daha uygun bir fiyat üzerinden Gto Coin alma emri verin.
 • Satın alma emri onaylanmasının ardından ise Gto Coin’iniz sanal cüzdanınıza aktarılacaktır. Satın aldığınız coininizi olası bir siber saldırı ihtimaline karşı daha güvenli olan soğuk cüzdan üzerinde saklamanız tavsiye edilmektedir. tüm bu işlemleri tamamlamanızın ardından coin satın alma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Gto Coin’in Avantajları Nelerdir?

Gto Coin’in avantajları şunlardır:

 • Hediye aktarma işlemlerinde şeffaflık sağlayan bir sisteme sahiptir.
 • Zincir üzerinden sanal hediyelerin kolay bir şekilde üretilmesine imkân verir.
 • DPOS algoritması ile yüksek kapasiteye sahip işlemleri sayesinde dengeli bir ağ imkânı sunar.
 • Özelleştirilebilir ve sosyal medya uygulamalarının problemsiz bir şekilde çalışabilir.

Gto Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Gto Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Belirli altcoinlerde olduğu gibi işlem başına alınan işlem masraflarının bir bölümünün geri dağıtımı üzerinden ödül verilmez. Ödül kazanmak için NFT üreticisi olmak şart olarak belirlenmiştir.
 • Sanal cüzdan üzerinden satın alınan Gto coinlerin saklanması, ağ üzerinde yaşanacak herhangi bir siber saldırıya karşı riskli bir durumdur. Bunun önüne geçebilmek için ise satın alınan bütün coinlerin soğuk cüzdanlar üzerinde saklanması önerilir. Böylece risk ortadan kaldırılmış olur.
 • Gto Coin platformu, daha çok NFT piyasasına ve sosyal medya uygulamalarına hitap eder. Kredi verme ya da sigortalama işlemleri için kullanılması, yaygın bir olay değildir.

Gto Coin Yorumları Neler?

Gto Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. Gto platformunun Uplive’de yalnızca bir hediye protokolü olarak ön plana çıkmasının yanı sıra Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube gibi birden fazla büyük platform tarafından da kabul edilme potansiyeline sahip olmuştur. Bu durum, Gto platformunu hızlandırılmış bir büyüme için aday haline getirilmesini destekler özelliktedir. Gto Coin’in diğer kripto para birimlerinden farkı çıktığı farklı teması ve yakın zamanda hızlı büyüme potansiyeline sahip olması şeklinde söylenebilir.

Gto Coin Yorum
Gto Coin Yorum

Gto Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Gto Coin’in geleceği genellikle olumludur. Gto Coin platformu, uzun vadeli piyasa amaçları ve proje vizyonu ile gelecek zamanlarda da iyi bir beklenti yakalamıştır. Bu beklentinin yüksek kazançlar sağlaması da öngörülmektedir. Fakat kripto para piyasasında görülen ciddi belirsizlerden dolayı fiyatında riskli bir hareket görülür. Uzun dönemde incelendiği zaman Gto Coin yatırımcısının bu riskleri göz önünde bulundurarak yatırım yapması tavsiye edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Utk Coin (Utrust) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: NPX Coin (NaPoleonX) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Wink Coin (WIN) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu