Coin Geleceği

Icp Coin (Internet Computer) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Icp coin 2016 yılından itibaren piyasada yer alan coindir. Ortaya çıkmasında tek bir isim etkili olsa da projenin geliştirilmesi ve yeniliklerin devam etmesi için katkıda bulunanlar olmuştur. Projeye yönelik toplamda 121 milyon dolar birikmiştir. Oldukça önem verilen Icp coin projesi piyasanın hareketlenmesine de katkıda bulunmuştur.

Icp Coin Ne Zaman Çıktı?

Icp coin’in ortaya çıktığı tarih 2016 yıldır.  Proje ile ilgili daha önce çalışmalar yapılmıştır. Ortaya çıkmasında etkili olan isimler daha sonrasında da gelişmesi için katkıda bulunup destek vermiştir. Piyasada yer aldıktan sonra özellikle büyük yatırımcıların ilgi odağı olan Icp coin güzel bir başlangıç yapmıştır. Daha sonraki süreçlerde de aynı gelişmeleri göstermeye devam etmektedir.  2016 yılında yapılan çalışmalara ek olarak 2018 yılında da ağ sistemi üzerinde yenilikler başlatılmıştır. Yapısına DFINITY katılarak coinin daha fazla değer görmesi desteklenmiştir. Sağladığı avantajlar doğrultusunda ileride yatırımcıların ilgisini çekmeye devam edeceği yönünde yorumlar yer almaktadır.

Icp Coin Kime Ait?

Icp coin’in sahibi, desteklenmesini ve ilerlemesini sağlayan isim Dominic Williams’dır. Projenin ortaya çıkmasında tek isim söylense de yatırımcılar tarafından da desteklenmeye devam edilmiştir. Eğitim ve kariyer alanında başarılı olan isim ICP coinin piyasada yer almasını sağlayarak hareketliliğin olmasına katkı sağlamıştır. Özellikleri ve teknolojiye ayak uydurmasıyla geleceği parlak olan coinler arasında yer almaktadır.

Icp Coin  Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

Coinler ve tokenler blok zincir altyapısı üzerindedir. Icp coin’in alt yapısı ise blok zincirden meydana gelir. İlerleyen teknolojiyle birlikte fiziksel paraların yerine kullanılan dijital paralar her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Blok zincir sistemi maliyeti düşürerek yapılan ödemelerin daha kolay şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda teknolojinin sunduğu diğer imkanlardan da daha fazla faydalanma imkanı yaratmaktadır.

Icp Coin Nereden Alınır?

Icp coinle ilgili alım ve satım işlemleri yapıldığı gibi takas işlemleri de hızlı bir şekilde yapılabilir. Coinle yapılabilecek tüm işlemler online ortamda gerçekleşmektedir. Kullanıcılar için herhangi bir zaman ve mekan kısıtlaması bulunmamaktadır. Icp coin almak için sanal borsalar ziyaret edilmelidir. Coinin listelendiği ve işlem gördüğü borsalar arasında Binance, Huobi Küresel ve Coinbase yer almaktadır. Bu borsalardan istenilen seçildikten sonra kayıt işlemleri yapılmalıdır. Sanal borsaya kayıt olmak için ilgili borsanın resmi internet sitesine giriş yapılır. Şifre oluşturabilmek için istenilen bilgilerin eksiksiz bir şekilde sisteme girilmesi gerekir. Daha sonra şifre alınır ve sisteme şifreyle giriş yapılır. Kullanıcılar bakiyelerinin uygun olması halinde coin satın alabilir. Coinleri biriktirmek ve yatırım yapmak için sanal cüzdanlar en iyi saklama yöntemleri arasında yer almaktadır. Güvenli yatırım için tüm işlemler şifreleme yöntemiyle korunur.

Icp Coin Avantajları Nelerdir?

Her coinin kendine ait özelikleri vardır. Bu özellikler dezavantaj ya da avantaj sağlamaktadır. Yatırımcıların gözdesi olan ICP coin’in avantajları şöyledir:

 • Coin işlemlerdeki maliyetin daha az olmasına katkı sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcılar az maliyetle kazançlı yatırımlar elde edebilir.
 • Proje ortaya çıktığı andan itibaren yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Projenin gelişmesinde çok sayıda kişinin emeği vardır. Bundan sonraki süreçte de yatırımcıların ilgisinin devam edeceğine yönelik yorumlar bulunmaktadır.
 • Coin gelişime açıktır. Piyasadaki yeniliklere ve gelişmelere ayak uyduran yapısıyla dijital para piyasasının gelişmesine katkı sağlamaktadır.
 • Coin ortaya çıkarken belli bir amaç edinilmiştir. Hedeflenen değerin ileri süreçte daha yüksek seviyelere ulaşacağı düşünülmektedir. Karlı ve güvenilir yatırım yapmak isteyenler için avantajlar sunar. Kullanıcılar desteklenen coinle yatırım yaptıkları zaman uzun vadeli yatırımlarda istedikleri karı elde edebilir.
 • Güvenilir yapısı sayesinde bazı coinlerden daha fazla ilgi görmektedir. Coine olan talebin fazla olması değerinin de yüksek olacağını göstermektedir.
 • Coin kullanıcılara yazılım yapma imkanı tanır. Kullanıcılar yazılım oluşturarak kendi projelerini ortaya koymaktadır.
 • ICP coin merkeziyetsiz yapıdadır. Merkezi olmadığı için yatırım maliyeti daha azdır. Bunun yanı sıra fiziksel para piyasasındaki dalgalanmalar coini daha az etkilemektedir.
 • Coinle işlem yapabilmek son derece pratiktir. İşlem hızı yüksek olup diğer coinlerle yapılan işlemlerden daha az zaman almaktadır. Pratik oluşu yatırımcılar için destekleyici özelliktir.
 • Geleceği ile ilgili olumlu görüşler yer almaktadır. Grafikler ve analiz değerleri incelendiğinde ortaya çıktığı tarihten itibaren gelen durumu iyi görülmektedir.
 • Coinle ilgili yenilikçi projeler düşünülmektedir. Yatırımcılar için proje imkanı sunan sistem blok zincir üzerinde daha fazla çalışma yapabilme fırsatı da sunmaktadır.

Icp Coin  Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları fazla olan coinler arasında yer alan ICP coin aynı zamanda dezavantajlar da sunmaktadır. Icp coin’in dezavantajları şöyledir:

 • Dijital para dünyasında rekabet çok daha fazladır. Coinlerin ve tokenlerin sayısının fazla olması rekabetin de fazla olmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden sürekli olarak gelişim halinde olması ve kendini göstermesi beklenmektedir.
 • Dijital paralarla işlem yapacaklar için riskler oluşmaktadır. Özellikle piyasada hareketliliğin fazla olduğu dönemlerde coinlerin gelecekleri hakkında yorum yapmak çeldirici olabilir.
 • Maddi olarak ani kayıpların olması olasıdır. Yatırıcımlar için her şey iyi giderken bir anda çöküşler yaşanabilir. Coinlerdeki düşüşlerin olması yatırımlardaki kayıpların da daha fazla olmasına sebep olmaktadır.
 • Dijital para piyasası fiziksel para piyasasına göre daha hareketli olabilir. Bir anda yükselişlerin yanında bir anda düşüşlerin olması da söz konusudur. Bu yüzden piyasa risklerinin iyi bir şekilde takip edilmesi gerekir.
 • Coinlerin saklanması ve güvenlik sistemiyle ilgili sorunlar yaşanabilir. Dijital piyasada siber saldırılar söz konusudur. Bu saldırılardan korunmak için kaynağından emin olunan yazılımlar kullanılmalı ve programlara dikkat edilmelidir. Bilgisayarların ele geçirilmesi halinde sanal cüzdanlara da kolayca erişim sağlanabilir. Bu da coin kaybına sebep olmaktadır. Maddi ya da manevi kayıpların yaşanmaması için güvenlik sorunları göz önünde bulundurulmalıdır.

Icp Coin Yorumları Neler?

ICP coin internet ağı üzerindeki yeniliklerin daha hızlı şekilde gerçekleşmesine destek olmaktadır. Teknolojiye ilgi duyan yatırımcılar için talep görmektedir. Kullanıcılar coin sayesinde ağlarını daha iyi şekilde yönetme imkanı bulmaktadır. Bunun yanı sıra katılımcılar için ödüllendirme sistemi de bulunmaktadır. Yatırımcıları teşvik eden sistemi sayesinde kullanıcılar ödül alma hakkı da elde eder. Coin 2016 yılından bu yana piyasada hizmet etmektedir. Amacına uygun şekilde yol alan coin ileride de parlak bir geleceğe sahiptir.  Coin aynı zamanda DFINITY kurumuyla desteklenen bir projedir.  Coinle ilgili uzun vadeli yatırımların daha etkili olacağı ile ilgili Icp coin yorumları yer almaktadır.

Icp Coin Geleceği Nasıl Olacak?

Coinle ilgili gelişmeler ve yenilikler olsa da Icp coin’in geleceği hakkında risklerden bahsedilmektedir. Risklerin daha aza indirilmesi için yatırım zamanları iyi bir şekilde hesaplanmalıdır. Ortaya çıkışı parlak olan coin bu zamana kadar yatırımcılara kazandırmaya devam etmektedir. Yatırımcılar için kar oranı yüksek proje olarak görülmektedir. Hızlı yükselişiyle birlikte dikkatleri de üzerine çekmiştir. Coinle ilgili riskler göz ardı edilmeden uzun vadeli yatırımlarda değerlendirilebilir. Böylece büyük yatırımcılarda daha fazla kazanma imkanı bulur. Projeyle ilgili yapılan gelecek planı 30 dolar olarak tahmin edilir. Coin hedefine ulaşırsa kar sunmaya devam edecektir.

Icp Coin Geleceği
Icp Coin Geleceği

İlginizi Çekebilir: Celr Coin (CELER Network) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Xec Coin (eCASH) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Ata Coin (Automata Network) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu