Uncategorized

Jasmy Coin (JASMY) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Jasmy Coin nesnelerin interneti alanında yapay zekâ projeleri oluşturan bir coin olarak tanımlanabilir. Jasmy Coin, ERC – 20 standartlarını temelinde barındıran bir belirteçtir. Nesnelerin interneti platformları için geliştirilmiş bir platform olan Jasmy’ye güç veren bir Ethereum belirteci şeklinde tanımlanır. Jasmy Corpotation’a ait bir Ethereum blok zincir ağı üzerinde olan kripto para projesidir. Nesnelerin interneti platformları geliştirilen bir kuruluş olarak farklı pek çok amacı gerçekleştirmek için üretilmiştir. Teknik makale içerisinde bulunan detaylara göre merkezi sunucular üzerinden cihaz ve veri ağlarını koordine etmek yerine, uç bilgi işlem ve merkeziyetsiz depolama ağı IPFS’de veri depolama yöntemi ile merkezden uzaklaştırmayı hedef almış bir projedir.

Projenin yol haritasına ve vizyonuna bakılırsa bireysel veri değeri 500 dolar olan 107 milyon adet aktif kullanıcıya hitap etmeyi amaçlamıştır. Japonya ile beraber aynı zamanda Çin, Kore ve Singapur da dahil olacak şekilde Asya pazarını hedef almıştır. Jasmy Coin projesine göre projenin asıl ortaya çıkması durumu, servis sağlayıcılarının ilgili platformlar üzerinden bilgi güvenliği maliyetini azaltmalarını, hizmet düzeylerini arttırmalarını ve şirket haricinde diğer kullanıcılar tarafından tutulan bilgileri kullanmalarının sağlanmasını amaç edinmiştir. Servis sağlayıcılarının veriyi kullananlar ile eşleştirilerek Jasmy ile hizmet sağlayıcılar, paketlemek ve veri kullanıcılarına satmak için bazı kaynaklar üzerinden gelen kullanıcıya ait verileri derler.

Jasmy Coin Ne Zaman Çıktı?

Jasmy Coin çıkış tarihi 2019 yılı olarak bilinmektedir. 2019 yılında üretilen Jasmy Coin platformu, kullanıcı verilerinin korunması pazarına odaklanılır. Jasmy Coin özellikle de Nesnelerin İnterneti yani IoT için oluşturulmuştur. IoT; bilgisayarları, arabaları, telefonları ve de yerleştirilebilir biyo çip aktarıcılarını içeren bir sistemdir. Bu sistem, eşsiz tanımlayıcıları içeren ve verileri diğer ortamlara aktarma yeteneğine sahip olan mekanik ve dijital unsurlardan oluşmaktadır. Kuruluşlar, verimliliği iyileştirme ve aldıkları sonuçları üst seviyeye taşımak için IoT üzerinden elde ettikleri verileri kullanırlar.

Nesnelerin İnterneti yani Iot, müşteri tecrübesini iyileştirmeyi vaat ediyor olsa da gizlilik ihlali konusunda ihtimalleri ve büyük bir bedeli de potansiyel olarak beraberinde getirir. Süreç içerisinde bulunan veri miktarının çok büyük olması, bilgi sızıntıları ile uyumluluk anlamında ihlallerin ortaya çıkma ihtimalini içerdiği için önemli güvenlik riskleri oluşturmaktadır.

Jasmy Coin veri sahibinin tercihleri kapsamında verilerin saklanabildiği, kaydedebildiği ya da takas edilebildiği güvenli ve kullanıcı odaklı bir ortam sağlar. Güçlü altyapıya sahip sezgisel platformu ile Jasmy, kullanıcılara verilerini güvenilir bir şekilde ve kendi şartları bünyesinde takas etmeleri konusunda güç sağlayan tüketici odaklı bilgileri mümkün sağlar. Jasmy Coin’in düşüncesi, kişisel verilerin kişisel varlıklara dönüşebileceği bir ekosistem oluşturur. Yani Jasmy platformu ile kullanıcılara ait olan verilerin mülkiyeti tekrar kullanıcılara iade edilir. Jasmy platformu, verilerin doğası gereği ait olduğu kişiler tarafından korunduğu merkezi olmayan bir model ile verileri demokratik hale getirme sürecini ortaya çıkarmayı hedefler.

Jasmy Coin Kime Ait?

Jasmy Coin’in sahibi eski Sony başkanı olan Kunitake Andö de dahil olacak şekilde eski Sony yöneticileri tarafından yönetilmekte olan Tokyo merkezli Nesnelerin İnterneti sağlayıcısı olan, Jasmy Corporation’ın kripto para projesi şeklinde kurulmuştur. Jasmy Coin, Başkan Kunitake Andö ile beraber ön plana çıkan pek çok kişinin girişimi ile coin oluşturulmuştur. Bu sebepten dolayı birçok kullanıcı ve yatırımcı için güvenilir bir coin olarak görülür. Tokyo merkezli Nesnelerin İnterneti sağlayıcısı olan Jasmy Corporation’ın kripto para projesi olarak merkezi Japonya’da bulunur. Veri alma – satma etrafında dönen IoT işi bünyesinde birçok probleme çözüm önerisi sağlar.

Jasmy Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Jasmy Coin altyapısı kendi ekosistemine ve altyapısına sahiptir. Ancak diğer blok zincirleri ile direkt olarak iletişim sağlayabilir ve veri alışverişini yapabilir. Bundan dolayı da ERC – 20 gibi altyapıları da desteklemektedir. Yatırımcılar, Jasmy kripto para birimine yatırım yapmak için çaba sarf etmemektedirler. Bunun sebebi ise Jasmy Coin alım – satım işlemleri birçok kripto para borsası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu borsalar ise Binance, Gate.io, Huobi Global, Coinbase Exchange, KuCoin, Bybit, Coin Tiger, Bitget şeklindedir.

Jasmy Coin Nereden Alınır?

Jasmy Coin almak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • Jasmy Coin satın alabilmek için öncelikle coinin listelenmiş olduğu kripto para borsaları üzerinden hesap açmanız gerekir. Jasmy Coin; Binance, Gate.io, Huobi Global, Coinbase Exchange, KuCoin, Bybit, Coin Tiger, Bitget gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir.
 • Bu kripto para borsalarından birini tercih ederek internet adresine giriş yapmanız gerekir.
 • Açılan ekran üzerinden KYC bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek hesap oluşturun.
 • Hesabı aktive edin ve doğrulama işlemlerini tamamlayın.
 • Ardından hesabınıza para aktararak Jasmy Coin satın alma sayfasına girin.
 • USDT, USD ve TRY gibi çiftler üzerinden satın alma emri girin.
 • Satın alma emrinin onaylanmasının ardından tüm coinler borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanlar üzerinde saklanabilir.

Jasmy Coin’in Avantajları Nelerdir?

Jasmy Coin’in avantajları şunlardır:

 • Servis sağlayıcıları için bilgi güvenliği maliyetlerini azaltır.
 • Projenin vizyonu ve altyapısı oldukça güçlü şekilde yorumlanmaktadır.
 • Asya pazarı da dahil olacak şekilde geniş bir alanda IoT alanında gereksinimlere cevap vermesi beklenir.

Jasmy Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Jasmy Coin’in dezavantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Rekorun sonrasında fiyatında ciddi bir azalma gözlenmiştir.
 • Yeni yükselme trendinin uzun bir süre olması söz konusu değildir.
 • Piyasada var olan riskleri her zaman için kayıp ihtimaline sahiptir.

Jasmy Coin Yorumları Neler?

Jasmy Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. Jasmy Coin genel olarak gelecekte daha fazla ihtiyaç duyulacak IoT çözümleri ve veri paylaşımı anlamında önemli bir proje olarak karşımıza çıkar. Projenin arkasında vizyon sahibi ve kurucu yönetim ekibi, kullanıcılara güven vermektedir. Geleceği umut vaat eden bir proje olmasına karşın Jasmy Coin simgesi piyasalarda çelişkili bir harekette devam etmektedir. Kripto para uzmanları ve analizcilerine göre Jasmy Coin’in geleceği, kazanç elde etme potansiyeli olan bir kripto para birimi arasında bulunmaktadır.

Jasmy Coin Yorum
Jasmy Coin Yorum

Jasmy Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Jasmy Coin’in geleceği genel olarak iyi şekilde yorumlanır. Jasmy Coin, kripto paralar konusunda yasal düzenlemeler anlamında ön plana çıkan ülkelerden birisi olan Japonya merkezli bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda Japonya, dijital para birimi anlamında büyük bir sektör olarak bilinir. Jasmy Coinler sadece dijital işlemler ve alım – satım işlemleri bünyesinde kullanılmaz. Japon Yeni yan da Amerikan doları gibi çeşitki para birimleri ile de alım – satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Jasmy Coin, sertifikalı bir Japon kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumla büyük kuruluşlar tarafından projeye duyulan güven de ön plana çıkar. Ayrıca Jasmy Coin’in maksimum arzı sınırlıdır. Böylelikle deflasyonist bir yapıya sahiptir. Dijital varlığın az olmasını sağlar ve Jasmy Coin’i mükemmel bir değer saklama aracı olmasına ön ayak olur. Jasmy Coin’in önder ekibi ve temelinde bulunan teknolojisi güçlü olduğu için iyi bir yatırım olarak düşünülmektedir.

İlginizi Çekebilir: Key Coin (Self Key) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Key Coin (Self Key) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Ogn Coin (Origin Protocol) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu