Coin Yorum

Link Coin (LINK) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Bağlantı Parası platformu, 2017 yılında kurulmuş bir ağdır. San Francisco şehrinde yer alan finansal teknoloji şirketi Smart Connect 2017 yılının haziran ayında Chainlink olarak Ethereum blok zincirini ERC – 20 tabanlı olarak başlatmıştır. Chainlink’in kısaltması LINK şeklindedir. Chainlink platformunun geliştiricileri tarafından gerçekleştirilen akıllı kontratların veri akışları, web API’leri ve geleneksel banka hesap ödemeleri gibi zincir dışı kaynaklara erişilmesine izin vererek akıllı kontratları ile blok zincir arasında bir köprü kurup bağlantı yakalamayı amaçlayan güvenilir bir blok zincir aracı şeklinde tanımlanır. Chainlink platformunun geliştiricileri, akıllı sözleşmelerin geleneksel yasal anlaşmalara duyulan ihtiyacı değiştirip pek çok endüstride önemli derecede değişim gerçekleştirilmiş olmasına karşın, blok zinciri teknolojisi ile alakalı temel fikir birliği protokollerinin akıllı kontratların diğer geleneksel sistemler ile etkin lir iletişim kurulmadığını düşündüklerinden blok zincir dışı sistemler bir köprü görevi görmek istediklerini beyan etmişlerdir.

Chainlink ağı, Link Coin ve Link ağı çevresinde şekillenmektedir. API’ler ve diğer platformların piyasaya çıkması ile geliştiriciler iş dünyasında akıllı sözleşmelerin uygulanabilir olmasını ve kullanılabilir olma durumunu arttırmayı hedef almışlardır. Chainlik ağı, bir veri beslemesi şeklinde olan ya da başka bir API’ye sahip olan kişilerin Chainlik belirteçleri karşılığında doğrudan akıllı kontratlara sunmalarına imkân tanır. Bu tür kullanıcılar, API tabanlı hizmetlerini doğrudan Link Coin karşılığında akıllı bir kontrata ve blok zinciri ağına entegre eder.

Link Coin Ne Zaman Çıktı?

Link Coin çıkış tarihi 2017 yılı olarak bilinmektedir. Link Coin projesi, Pay Pal ve Visa gibi çeşitli ödeme hizmetleri, HSBC ve Wells Fargı gibi bankalar ve Ethereum / Bitcoin gibi blok zincir ağları arasında bir köprü görevi görmeyi hedef almış bir blok zincir projesi şeklinde ifade edilebilir. 2015 yılında hayata geçirilen Link Coin platformu, 2017 yılında ICO coin satışı esnasında ERC – 20 coini olan Link, halka açık bir hale getirilerek sunulmuştur. Link Coin gerçek dünya uygulamalarına, verilerine ve bir API’ya bağlanan, merkeziyetsiz bir blok zinciri olan Orance platformudur. Link Coin platformu, ilk önce Smart Contract şeklinde adlandırılmıştır. Link Cıin, blok zinciri eski sistemler arasındaki boşlukları kapatmayı amaç edinir.

Link Coin Kime Ait?

Link Coin’in sahibi Steve Ellis ve Sergey Nazarov olarak bilinir. Chainlink kripto para platformu, blok zinciri sektöründe oldukça tecrübeli olan Steve Ellis ve Sergey Nazarov tarafından kurulmuştur. 2017 yılında hayata geçirilen Link Coin projesi, blok zinciri içinde ve dışında hesaplamaları güvenli bir şekilde etkin hale getirmek için blok zinciri teknolojisini kullanır ve hibrit akıllı kontratları desteklemektedir. Chainlik platformunu kullanan firmalar Ethereum, Solana ve Terra da dahil olmak üzere büyük bir blok zincir ağları üzerinde herhangi birini erişim sağlanabilir. Ancak Chainlink platformu, kripto para projesinin arkasında herhangi bir ülke bulunmaz.

Link Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Link Coin altyapısı Ethereum altyapısı ile geliştirilmiş olan ERC – 20 coini olarak bilinmektedir. Kendi sürümünü destekleyen donanım cüzdan üzerinde saklaması söz konusu olmaktadır. Chainlink Coin kripto para projesi, akıllı kontratları gerçek dünya verisi ile buluşturmayı amaçlayan bir merkeziyetsiz Oracle ağıdır. Steve Ellis’in, ağın kurucu ortaklığını yaptığı bu proje, 2017 yılında Sergey Nazarov piyasaya çıkarılmıştır. Aynı yıl içerisinde yapılan ICO Coin satışı sürecinde ise toplamda 1 milyar LINK Coin arzı ile 32 milyon dolar toplamıştır. Böylece protokolün yerel kripto para birimi olan Link Coin, adını geniş kitlelere ulaştırmayı başarmış ve başarılı olmuş bir platformdur. Chainlik, merkeziyeti bulunmayan bir oracle ağı ya da blok zinciri soyutlama katmanı şeklinde ifade edilebilir. LINK Coin’in geniş kitlelere ulaşmasındaki temel sebebi Binance, FTX, OKX ve Bybit gibi güvenilir ve fazla kullanıcıya sahip olan kripto para borsaları üzerinde listelenmesidir.

Link Coin Nereden Alınır?

Link Coin almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • LINK Coin satın alabilmek için öncelikle coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini tercih etmeniz gerekir.
 • Ardından borsa üzerinden kendi adınıza hesap oluşturulması gerekir. LINK Coin Binance, FTX, OKX ve Bybit gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. Bu borsalardan birini tercih ederek internet sayfasına giriş yapın.
 • KYC adımlarını tamamlayarak hesap oluşturun.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza, para transferi gerçekleştirin. Bunun ardından ise bakiyenizi kontrol ederek ona göre bir satın alam işlemi yapın.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra LINK Coin satın alma emri verin.
 • Bu işlemler sonucunda satın alınan coinleriniz borsa cüzdanı üzerinde ya da soğuk cüzdanlar üzerinde saklanabilir. Soğuk cüzdanlar, siber saldırılara karşı daha güvenilir olduğu için coinleri burada saklamanız önerilmektedir.

Link Coin’in Avantajları Nelerdir?

Link Coin’in avantajları şunlardır:

 • Chainlink ağı üzerinde yer alan katılımcılar, akıllı kontratları API bilgisi gibi harici veri akışlarına erişim sağlamak amacı ile ödüllerle teşvik eder.
 • Zincir dışı bir veriye erişim sağlamak isteyen kullanıcılar, Chainlink ağına bir talep sözleşmesi gönderebilir. Bu sözleşmeler, talep sözleşmesini uygun kahinler ile eşleştirir.
 • Chainlink akıllı sözleşmeleri, kuruluşlar için temel işlevleri ve olaya dayalı görevleri otomatik hale getirebilir.
 • Oyunlar gibi kriptografik olarak güvenilir rastgelelik gerektiren uygulamalar, Chainlink ağını kullanabilir. Böylelikle kripto para dünyasında geniş bir yelpazede kullanılabilir.
 • Link Coin platformu ile Ethereum, Solana ve Terra gibi popüler ağlara ulaşabilmek oldukça kolaydır.

Link Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Link Coin’in dezavantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Link Coin yüksek volatilitesi nedeni ile kripto para uzmanları tarafından riskli bir yatırım olarak görülmektedir.
 • Donanım cüzdanlar üzerinde saklanmayan Link Coinlerin siber saldırı karşısında çalınma riski daha fazladır. Bu sebepten ötürü de Link Coinleri donanım cüzdanlar üzerinde saklamanız tavsiye edilir.
 • Merkezi olmayan projeleri arasında yüksek rekabet ortamı olduğundan Link Coin bazı zamanlarda geri planla olabilir.

Link Coin Yorumları Neler?

Link Coin yorumları genel olarak olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Chainlink Coin projesi, blok zinciri dışı işletmelerin blok zinciri platformları ile güvenilir şekilde bağlantı oluşturarak köprü görevi görmesini sağlayan hem kripto para hem de teknoloji platformu olarak bilinmektedir. Chainlink platformu, blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeleri beyzbol puanları ya da hisse senedi fiyatları gibi harici veriler ile birleştiren ara katman yazılımı şeklinde bilinir. Link platformunun yerel kripto para birimi olarak bilinen Link Coin, kısa bir süre içerisinde geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Kripto para uzmanları ve analizcilerine göre Link Coin projesi, gelecek vaat eden umut verici bir platformdur. Bu yüzden grafikleri iyi bir şekilde takip edilerek yatırım yapılabilir bir proje olarak görülmektedir.

Link Coin Yorumları
Link Coin Yorumları

Link Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Link Coin’in geleceği genel olarak olumlu gözükür. Kripto para evreninde blok zinciri çözümlerine odaklanan Chainlink projesinin yerel kripto para birimi olan Link Coin, pek çok yatırımcının uzun vadede coin sepetinde yer almaktadır. link Coin’de uzun vadeli düşünen yatırımcılar için 2023 yılı ve sonrasında fiyat hareketleri önemli ve kritiktir.

İlginizi Çekebilir: FTM Coin (Fantom) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: SPELL Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: UMA Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu