Coin

Lrc Coin (Loopring) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Lrc Coin platformu, merkezi olmayan kripto para borsalarının geliştirilmesi için oluşturulan açık bir protokoldür. Bu platformun yerel kripto para birimi ise LRC Coindir. 2020 yılında kripto para borsasının neredeyse tümünün ortalama günlük ticaret hacmi, ortalama olarak 50 – 200 milyon dolar değerinde dalgalanmıştır. Bu ticaret dalgalanmasının çoğu ise kullanıcı fonlarını depolayan ve alım – satım siparişlerinin dengesini sağlayan özel şirketler tarafından işletilmiş çevrim içi platformlar olan merkezi kripto para borsaları üzerinde olmuştur. Bu tarz platformların neredeyse birçoğunda yaygın olan birkaç dezavantaj mevcuttur. Bu sebepten ötürü bu olumsuz yanları azaltmak için yeni ve merkezi olmayan bir borsa tipi meydana gelmiştir.

Looprig platformunun amacı, merkezi emir eşleme ile merkezi olmayan blok zinciri üstü işlem anlaşmasını hem merkezi hem de merkezi olmayan borsaların en iyi yanlarını kendine ekleyerek melez bir ürün meydana getirmektir. LRC coinler, 2017 yılının ağustos ayında ilk token arzı yani ICO aracılığı ile halka açık hale getirilmiştir. Loopring protokolü ise Ethereum mainnet üzerinde ilk defa 2019 yılının aralık ayında gerçekleşmiştir.

Lrc Coin Ne Zaman Çıktı?

Lrc Coin’in çıkış tarihi 2019 yılının aralık ayıdır. LRC Coin, 2017 yılının ağustos ayında ICO aracılığı ile halka açık hale getirilmiştir. Loopring protokolü ise Ethereum mainnet üzerinde ilk olarak 2019 yılında gerçekleşmiştir. LRC Coin, Loopring protokolünün yerel kripto para birimi şeklinde çalışır. Coin aynı zamanda ERC – 20 akıllı sözleşmesi ile üretilmiştir. LRC Coin’in çeşitli kullanım durumlar vardır. Protokolün sağladığı merkezi olmayan borsa üzerinde kripto paralar ile işlem gerçekleştirebilmek için LRC Coin kullanmak gerekir. Kullanıcılar, DEX içerisinde işlem yaptığında alınan işlem ücreti masrafını LRC Coin ile ödemektedir. Ödenen işlem masraflarının % 80’i likidite sağlayıcılarına giderken geri kalan % 20’lik kısmı ise projenin merkezi olmayan özerk organizasyonun yani DAO arasında bölüşülür.

Lrc Coin Kime Ait?

Lrc Coin’in sahibi Daniel Wang olarak bilinmektedir. Loopring protokolünün gelişimini yöneten Loopring Foundation şirketinin kurucusu ve güncel yönetim kurulu başkanı bir yazılım mühendisi ve girişimci olan Daniel Wang olarak bilinir. Daniel Wang’ın, Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde bilgisayar bilimi alanında diploması vardır. Aynı zamanda da Arizona Eyalet Üniversitesinde ise yine bilgisayar bilimi alanında bir lisans üstü eğitimi bulunmaktadır. Daniel Wang, Loopring şirketinde çalışmadan önce pek çok büyük ve tanınan teknoloji şirketlerinde görev almıştır. Bu görevlerden bazıları ise idari ve yöneticilik görevleridir. Tıbbi cihaz üreticisi Boston Scientific’de baş yazılım mühendisliği, Çinli e – ticaret şirketi olan JD.com’da mühendislik, araştırma, öneri ve reklam sistemi kıdemli yöneticiliği ve Google’da ise baş teknoloji danışmanlığı ve kıdemli yazılım mühendisliği görevlerini yapmıştır. Daniel Wang, Loopring şirketi dışında birkaç şirketin de kurucu ortağı arasında yer almaktadır. Bu şirketler ise Yunrang (Beijing) Information Technology Ltd ve kripto para hizmetleri şirketi Coinport Technology Ltd. olarak söylenebilir.

Lrc Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Lrc Coin’in altyapısı Ethereum tabanlı bir altyapı olarak açıklanabilir. LRC Coin, merkezi olmayan kripto para borsalarının geliştirilmesi için oluşturulan açık bir protokol olan Loopring şriketinin Ethereum tabanlı bir kripto para birimi şeklinde ifade edilebilir. Loopring platformu, bir sıfır bilgi toplama yani “zk – toplama” protokolü olarak bilinir. güvenilir ve ölçeklenebilir DEX’ler ve AMM’ler oluşturma amacı ile Ethereum akıllı sözleşmelerini ve Sıfır Bilgi “ZK” devrelerini bir araya getirir. Zk – Rollup, Ethereum ağı üzerinde dağıtılan ilk protokoldü ve layer – 2 ölçekleme döneminin başlangıcını işaret etti. Dağıtılan en son sürün olan Loopring 3.8 ise merkeziyetsiz protokoller için yüksek performanslı ve güvenlikli bir çözüm sağlar. Protokol, bir zk – Rollup çalıştırması için Loopring aktarıcısını kullanır. Loopring aktarıcı, zincir dışı Merkle ağacını yönetmektedir. Ayrıca toplama blokları oluşturur, toplama bloğunun geçerliliğinin zk – SNARK kanıtlarını, yayınlanan kanıtı ve Ethereum ağına yönelik verileri ve daha birçoğunu oluşturur.

Lrc Coin Nereden Alınır?

Lrc Coin almak için şu adımları uygulamanız tavsiye edilmektedir:

 • LRC coin satın alabilmek için ilk olarak LRC Coin’in listelenmiş olduğu kripto para borsaları üzerinden, kendi adınıza bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.
 • LCR Coin Binance, Huobi Global, OKEx, Paribu, FTX ve CoinTiger gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinden işlem görmektedir. Bu borsa hesaplarından birini tercih ederek internet sayfasına giriş yapmalısınız.
 • Ardından karşınıza çıkan ekran üzerinde yer alan KYC adımlarını takip etmelisiniz. Bu kısımda sizden talep edilen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz önemlidir.
 • Açılan hesaba, size en uygun para yatırma yöntemi ile para göndermeniz gerekmektedir.
 • Bakiyenizi kontrol etmeniz halinde borsanın “kripto para al” menüsü üzerinden LRC coin satın alma emri verin.
 • Emrin onaylanmasının ardından satın aldığınız tüm LRC coinleri borsa üzerinde ya da daha güvenli olan soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz.

Lrc Coin’in Avantajları Nelerdir?

Lrc Coin’in avantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Ethereum ağı üzerinde merkeziyetsiz borsalar ile ilişkili yavaş hızları ve yüksek maliyetleri ortadan kaldırır.
 • Loopring platformunun kullanıcıları, alım – satım işlemleri gerçekleştirmek istediklerinde ticarete başlamak için asla bir borsaya para göndermelerine gerek yoktur.
 • Loopring ile fonlar her daim kullanıcı cüzdanları üzerinde kalır ve verilen emirler ile kilitlenmez.
 • Loopring ağı üzerindeki Ring madencileri, ilgili tüm taraflar için talep edilen işlemler tamamlanana kadar tahtalar yardımı ile emirlerin doldurulmasını sağlar.
 • Madencilik imkânı verdiğinden işlem hacmi artar.
 • Ethereum altyapısını kullandığından tüm ERC – 20 uyumlu cüzdanlar üzerinde tutulabilir.

Lrc Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Lrc Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • LRC Coin, yüksek volatiliteye sahip bir coin şeklinde ifade edilebilir. Bu sebepten dolayı da kripto para analizcileri tarafından riskli bir yatırım olarak görülür.
 • Merkezi olmayan finans sektöründeki regülasyonlar LRC Coin fiyatını olumsuz yönde etkileyebilir.
 • Ethereum altyapısı kullanıldığı için Ethereum fiyatında çöküşler yaşandığı zaman LRC Coin fiyatında da düşüşler gözlenebilir.

Lrc Coin Yorumları Neler?

Lrc coin yorumları genel olarak analizciler tarafından olumlu yöndedir. Loopring projesi, Ethereum üzerinde çalışan ve küresel bir kullanıcı ağını yeni tür kripto para borsalarının oluşturulmasını sağlayan bir projedir. LRC Coin, Loopring platformunda kullanılan kripto para birimidir. Loopring üzerine kurulan borsaların, sıfır bilgi toplamaları ya da zk – Rollup olarak isimlendirilen yeni bir şifreleme türü kullanarak birçok yatırımcıyı kendisine çeker.

Lrc Coin Yorum
Lrc Coin Yorum

Lrc Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Lrc Coin’in geleceği genel olarak olumlu şekilde yorumlanır. 2021 yılının kasım ayından bu yana LRC Coin para biriminin değeri oldukça yükselmiştir. Bu yükseliş oranı %180’leri bulmuştur. Beklenmeyen bu yükseliş, piyasanın GameStop ortaklığı söylentisine tepkisi olarak yorumlanır. Fakat Loopring Coin, kripto para analizcileri tarafından kârlı bir yatırım olarak değerlendirilmektedir. Prokolün sürekli gelişimi ve güncellemeleri incelendiği zaman LRC Coin uzun vadede iyi bir yatırım olarak görülür. Kripto para yatırımcılarının riskli olduğu ve de yatırımcının zarar edebileceğini hatırlamak önemlidir. Fakat LRC Coin protokolü güçlü ve aktif bir topluluğa sahiptir denebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu