Coin Yorum

OMG Coin (Omise Go) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

OMG Coin projesi, Ethereum için bir katman 2 ölçekleme çözümü olarak bilinir. OMG ağının Plazma motoru, Ethereum gibi akıllı sözleşmeler yürütür ancak sadece tamamlanmış işlemleri genel blok zincirine aktararak işlem gücü, zaman ve para tasarrufu sağlaması ile ön plana çıkar. Bu protokolün yerel kripto para birimi ise OMG Coin şeklinde ifade edilebilir. OMG ağının temel amacı ise merkeziyetsiz bir değer alışverişi görevi üstlenmektir.

OMG Coin Ne Zaman Çıktı?

OMG Coin çıkış tarihi 2017 yılı olarak bilinir. OMG coin, Vansa Chatikavanij tarafından kurulan ve SYNQA isimli bir şirket altında oluşturulmuştur. Eski ismi Omise Go olan bu ağ, dünya genelinde 50’nin üzerinde çalışan ile beraber yürütülmektedir. OMG Coin, ödeme araçlarını özgürleştirmek ve geleneksel olan finansa kurumlarını geride bırakmak gibi bir amaç ile kurulan Omise Go platformunun yerel kripto para birimi olarak açıklanabilir. Platformun bağlı olduğu şirket ise 2013 yılında kurulan ve birçok kullanıcıya blok zincir tabanlı kart çözümleri ile kripto para kullanma olanağı sağlayan Omise şirketidir. Şirket aynı zamanda 2016 yılında Forbes’da “Fintech Rockstar” olmaya hak kazanmıştır. Omise Go platformu, “Unbank The Banked” vizyonu ile 2017 yılında kurulmuş ve OMG Coin 2017 yılının haziran ayında piyasaya çıkarılmıştır. 2017 yılının eylül ayında cüzdanında 0.1 ya da daha fazla Ethereum var olan kullanıcılar, OMG Coin ile ödüllendirilmiş ve böylece OMG Coin kripto para borsalarında listelenmeye başlamıştır.

OMG Coin Kime Ait?

OMG Coin’in sahibi Vansa Chatikavanij olarak bilinmektedir. OMG ağı, şu anda dünyanın birçok yerine dağılmış olan 50’den fazla çalışanın yer aldığı bir ekip ile yürütülmektedir. Ağ, Tayland doğumlu olan Vansa Chatikavanij tarafından kurulmuştur. Eskiden Omise Holding olarak bilinen Tayland merkezli finansal teknoloji şirketi olan SYNQA’ya bağlı bir şirket olarak işlemektedir. Projenin kurucusu olan Vansa Chatikavanij, New York’un Coloumbia Üniversitesinden dünya ve çevre bilimleri alanında bir master derecesi almıştır. Bunun devamında da Vansa Chatikavanij, 2017 yılında OMG ağını kurmadan önce International Finance Corporation ve World Bank Group’u da içerisinde barındıran birkaç önde gelen finansal kuruluşta danışman olarak görev yapmıştır.

Vansa Chatikavanij, şimdiye kadar devam ettirdiği CEO’luk görevinden önce 2019 yılına kadar şirkette genel müdür olarak görev almaktaydı. Bunun dışında eski Huawei Technologies blok zinciri Ar – Ge strateji müdürü olan Stephen McNamara, OMG ağının CEO’su olarak görev alırken, çok tecrübeli bir mühendis ve danışman olan Kasima Tharnpipitchai ise şirketin CTO’luk görevini üstlenmiştir.

OMG Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

OMG Coin’in altyapısı Ethereum blok zinciri üzerinde faaliyet göstermektedir. OMG Coin, merkezi olmayan bir yapıda olan ve ödeme cüzdanı olanağı sağlayan Ethereum altyapısına sahip bir kripto para birimi olarak tanımlanabilir. OMG Coin projesi, dijital cüzdanlarda kullanılması amacı ile oluşturulmuş finansal bir teknoloji üreten firmadır. OMG Coin, bu teknoloji ile eş zamanlı olarak kullanıcılarının birbirleriyle ödeme ve alışveriş işlemlerini hızlı bir biçimde yapmalarını sağlar. OMG Coin projesinin temel amacı ise herkesin kendi finansal mekanizmasını yönetebilme gerçeğine erişilmesini sağlamaktır. OMG Coin’in tek hedefi ise sadece bu değildir. Kısa bir süre içerisinde geliştirilen başarılı ICO planları ile de pek çok girişime destek vermek ister.

OMG Coin Nereden Alınır?

OMG Coin almak için şu adımları uygulayabilirsiniz:

  • OMG Coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birisini seçerek, kendi adınız üzerine bir hesap açmanız gerekmektedir. OMG Con; Binance, Mandala Exchange, Huobi Glabol ve OKEX gibi geniş kitlelere hitap eden kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir. Bu borsalardan birini seçerek internet adresine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Ardından KYC adımlarını tamamlayarak sizden talep edilen bilgileri doğru ve eksik bir şekilde girerek hesap oluşturun.
  • Hesabınızı aktive ettikten sonra ise yatırım yapabilmek için hesabınıza, para yatırın.
  • Bakiyenizi kontrol ederek borsa menüsü üzerinde yer alan “kripto para satın al” seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra ise OMG Coini seçerek satın alma emri girin.
  • Emrin onaylanmasının ardından satın aldığınız bütün OMG Coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da soğuk cüzdanlar üzerinde saklanacaktır. Coinlerinizi daha güvenilir bir alanda saklamak isterseniz soğuk cüzdanları kullanmanız tavsiye edilmektedir.

OMG Coin’in Avantajları Nelerdir?

OMG Coin’in avantajları aşağıdaki gibidir:

  • İşlem gücü ve bellek tasarrufu gibi imkanlar tanıyarak sistemin diğer katılımcıları ile etkileşim maliyetini yaklaşık olarak 2 / 3’ü oranında azaltmaktadır.
  • İşlemleri hızlandırarak merkeziyetsiz uygulamaların biriktirme anlamında sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Yalnızca tamamlanmış işlemleri genellikle Ethereum zincirine yayınlamaktadır.

OMG Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

OMG Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

  • Yüksek volatiliteye sahip olması nedeni ise OMG Coin fiyatı, ani dalgalanmalar yaşayabilir. Bu sebeple de kripto para uzmanları tarafından riskli bir yatırım olarak görülmektedir.

OMG Coin Yorumları Neler?

OMG Coin yorumları, uzmanlar tarafından olumlu şekildedir. Merkeziyetsiz bir gözlemci grubu, ağ işlemlerini doğru bir şekilde doğrulamasını sağlamak amacı ile alt zinciri ve blok üreticisini gözlemler. İzleyiciler ise alt zincirin protokole uyup uymadığını ve blokları alıkoymadığını ya da işlem siparişini kurcalamadığı bilgisinin kontrolünü sağlayarak OMG kullanıcıları için varlıkların güvenilir bir şekilde basit bir hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu tarz kullanım avantajlarına sahip olan OMG platformu, kripto para uzmanlarına göre de başarılı bulunmaktadır. OMG Coin ekibi, ana akım işletmelerden önce Ethereum’un önemli hız ve ücret engellerinin önüne geçilmesi gerektiğini savunur. Kullanıcılar, kripto para birimi ürünlerini ve uygulamalarını Ethereum ağı üzerinde oluşturmayı tercih ettikleri zaman OMG Coin projesine olan ilgi de artacaktır. Uzmanlara göre OMG platformunun altyapısı Ethereym gibi akıllı sözleşmelerde daha düşük maliyet ve hızlılık sağladığı için geleceği parlak şeklinde yorumlanır.

OMG ağı, merkeziyetsiz uygulamaları içerisinde barındırabilen bir blok zinciri olarak tanımlanabilir. Güvenilir bir ağ geçidi belirteci olmadan blok zincirler arasındaki işlemleri daha basit bir hale getirmeyi sağlar. OMG coin’in rolü ise basit, uygun fiyatlı, işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirerek kolaylaştıran OMG ağını korumak ve işletmektir. Pek çok yatırımcının beğenebileceği, yönetişim açısında da eşsiz bir platformdur.

OMG Coin Yorum
OMG Coin Yorum

OMG Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

OMG Coin’in geleceği analistlere göre olumlu olarak değerlendirilir. OMG Coin, sundukları ile kripto para borsasında ön plana çıkan bir coin çeşididir. Fakat daha iyi bir şekilde incelendiği zaman OMG Coin’in çok sayıda rakibi ve benzeri projenin de bulunduğu görülür. Ripple ve Bancor gibi çeşitli projeler, bankacılık sistemini kripto para borsası sektörüne entegre etmeye çalışır. Diğer birçok platformda da aynı şekilde kripto para birimlerinin ödeme işlemlerinde aktif kullanımına dair geliştirmeler yapar. Özetlenmesi gerekirse sayısız proje blok zincir teknolojisinin sağladığı tüm imkanlardan en iyi şekilde yararlanmayı ve mevcut finansal sistemlere güncelleme yapmayı amaç edinmiştir. Bu da OMG Coin’in fazlaca rakibi olduğu anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir: CEEK Coin (Ceek VR) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Mina Coin (MINA) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: Tron Coin (TRX) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu