Coin Geleceği

Ont Coin (Ontology) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Ont Coin platformu, kişisel veri ihlali gibi olumsuz durumları engelleyerek kripto para işlemleri için etkileşime geçmeyi sağlayan bir ağdır. Ontology platformunun yerel kripto para birimi ise Ont Coin olarak bilinmektedir. Ont Coin sahibi olan firmalar, Ontology platformunda oldukça karmaşık ve çeşitli projeler üretebilirler. NEP – 5 coin olarak piyasaya çıkan Ont Coin, daha sonrasında kendi sistemine geçiş yapan bir blok zincir ağıdır. İşletmeler, kendi blok zinciri ağlarını kurabilmek için Ont Coin kullanabilirler. Aynı zamanda Ont Coin, gizliliğe oldukça önem veren ve çeşitli özelliklerine sahip olan bir coindir. Ontology projesinin temel hedefi ise yatırımcı kitlesine ve çalışmalarını blok zincire taşınma amacı olan şirketlere özel çözümler üretmektedir. Projedeki diğer amaçlar ise çeşitli gerçek senaryoların blok zincire iletilmesini sağlayan Ontology ağını oluşturmak sayılabilir. Bu amacına ulaşan projeler ile şirketler gelişmiş gizlilik özellikleri, kendilerine ait blok zinciri ağını oluşturma ve gerçek hayata uygun kullanım senaryolarını ağa taşıma imkânı sağlar.

Ont Coin Ne Zaman Çıktı?

Ont Coin’in çıkış tarihi 2017 yılı olarak bilinmektedir. İlk kez yılında ortaya çıkan Ont Coin, Çinlilerin Ethereum’u olarak da tanınır. Bu sebepten ötürü Asya’da en fazla yatırım yapılan coinler arasında Ont Coin yer almaktadır. Ontology platformunun yerel kripto para birimi, Ont Coin’dir. Ontology platformunun yönetim kurulu başkanı ise Jun Li’dir. Jun Li haricinde Ont Coin hakkında en çok söz sahibi olan kişiler ise Hangfei ve Eriz Zhang’dır. Ontology Coinin diğer kripto para birimlerine göre birçok farkı bulunmaktadır. Blok zinciri ağı ile beraber korunmakta olan bir kripto paradır. Ontology firması tarafından korunur. Bu projenin arkasında güçlü bir temel bulunur. Sınırlı arza sahip olan kripto paralar arasında yer alır. Yaklaşık olarak milyar adet Ont Coin, piyasada dolaşımdadır. Piyasada ise % 80’i bulunur. Kripto para sektöründe sınırlı sayıda arzı olan kripto paralar arasında yer alan Ont Coin’in merkezi de bulunmamaktadır. Aynı zamanda bu platform, olası siber saldırılara karşı oldukça güvenlikli bir sisteme sahiptir.

Ont Coin Kime Ait?

Ont Coin’in sahibi Çin merkezli bir şirket olan On Chain’dir. Ontology platformu, 2017 yılında kurulmuştur. “Çinli Ethereum”u şeklinde isimlendirilen ve NEO’yu da geliştiren Çin merkezli bir şirket olan On Chain tarafından oluşturulmuş bir şirkettir. Kurucu üyeleri içerisinde blok zincir sektöründe adından sıkça bahsedilen Jun Li haricinde aynı zamanda NEO kurucu ortakları arasında yer alan Da Hongfei ve Eric Zhang da bulunmaktadır. Ontolog’nin çoklu ağ dostu platformu, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sağlaması, eşsiz fikir birliği mekanizması, günümüzün karışık problemlerine hızlı ve kolay bir şekilde cevap verebilmektedir.

Çok çeşitli kurumsal ihtiyaçları etkin bir şekilde karşılamak adına Ontology, gerçek dünya üzerindeki operasyonel zorlukların doğasını merkezine koymuş olan yenilikçi bir fikir birliği algoritması oluşturmuştur. Yeni fikir birliği mekanizması Doğrulanabilir Bizans Hata Toleransı yani VBFT, Hisse Kanıtı yani Proof of Stake, Doğrulanabilir Rastgele İşlev yani VRF ve Bizans Hata Toleransı yani BFT içeren pek çok mevcut algoritmik çözümü bünyesinde barındırmaktadır. Bunu gerçekleştirirken de dijital kimliklerin ve tokenleştirilmiş verilerin daha esnek ve güvenli paylaşımını ve değişimini teşvik etmektedir. Ont Coin’in dijital kimlikler ve tokenleştirilmiş veriler için en önemli mekanizmalarından ikisi, Ont ID ve Distributed Data Exchange Frame Work’tür.

Ont Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Ont Coin’in altyapısı, NEO blok zinciri üzerinde bir yapıyı içerir. Ont Coin, kurumsal yapıların Ontology blok zinciri üzerinde kendi blok zincirlerini oluşturarak tüm gereken süreç ve işlemlerini güvenilir şekilde gerçekleştirmelerini vaat eder. Özellikle de gizlilik ve güvenlik anlamında geliştirilen pek çok özelliği sunar.

Ont Coin Nereden Alınır?

Ont Coin almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Ont Coin satın almak için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini tercih ederek hesap oluşturmanız gereklidir.
 • Ont Coin; Binance, Huobi Global ve Gate.io gibi işlem hacmi geniş ve pek çok kullanıcının erişebileceği kripto para borsalarında listelenir. Bu borsalardan birini seçerek internet adresine giriş yapın.
 • Seçtiğiniz kripto para borsası üzerinde hesap oluşturmanız gerekir. Bunun için KYC adımlarını takip etmelisiniz.
 • Bu adımın ardından hesabınızı onaylayarak aktive edin.
 • Yatırım yapmak için hesabınıza para yatırın. Bunun için size en uygun para transfer yöntemini tercih edebilirsiniz.
 • Ont Coin paritesine ulaşabileceğiniz borsanın işlem menüsüne tıklayın.
 • Ekranda görülen güncel fiyat üzerinden ya da avantajlı olan yeni bir fiyat girişi üzerinde Ont Coin satın alme emri girin.
 • Emrin onaylanmasının ardından satın aldığınız tüm coinler, hesabın sanal cüzdanı üzerinde görülecektir. Sahip olduğunuz tüm coinlerin daha güvenilir bir alanda tutulmasını istiyorsanız, coinleri donanım cüzdanlar üzerinde saklayabilirsiniz. Tüm bu işlemler doğrultusunda Ont Coin satın alma işleminiz tamamlanmış olur.

Ont Coin’in Avantajları Nelerdir?

Ont Coin’in avantajları şunlardır:

 • Ont Coin, firmalara karmaşık yazılımlara ihtiyacı olmadan kendilerine özel blok zinciri ağını oluşturma olanağına sahiptir. Bu doğrultuda ise gerekli olan bütün hazır dijital veri ve materyaller Ont Coin ödemesi ile alınır.
 • Ont Coin, hem cüzdanlar arası transfer işlemlerinde hem de alım – satım işlemlerinde uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırır. İşlemlerin onaylanması çok kısa sürelerde gerçekleşir.
 • Ont Coin, takas işlemleri ve sınır ötesi transfer işlemlerinde masrafları düşük oranda kesmektedir.

Ont Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Ont Coin’in dezavantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Ont Coin projesi, bireysel yatırımcıların ihtiyacı olmayacak pek çok prosedürü şirketleri için sunmaktadır. Kısa vadeli alım – satım işlemleri ile bireysel yatırımcılar için değil daha çok kurumsal yatırımcılarının işlemlerine yönelirler.
 • Ont Coin, borsalara bağlı olan sanal cüzdanlar altında siber saldırı riskine maruz kalabilir. Bu durum ise sadece borsa saldırıya uğrarsa oluşabilir. Ancak coinlerini daha güvenilir bir alana taşımak isterseniz, donanım cüzdanları tercih edebilirsiniz.

Ont Coin Yorumları Neler?

Ont Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. Ontology platformunda çalışan ve şirketlere özel çözümler sağlayan bu coin, 2021 yılında değerlenmesi beklenen kripto paralar arasında yer almaktadır. Gizlilik, güvenlik, hız ve gerçek verileri blok zincire taşıma gibi çeşitli avantajlara sahip olan Ont Coin, kurumsal yatırımcılara daha çok hitap etmektedir. Fiyat konusunda daha kendisinden beklenen büyük artışı gerçekleştirmese de gerçekleştirmesi beklenen durumlar arasındadır. Ancak kripto para uzmanlarının görüşlerine göre yeni sezonda coinin fiyatında artış gözlenmesi beklenmektedir. Zira kripto para piyasasında kurumsal firmaların varlığı artmaktadır.

Ont Coin Yorumu
Ont Coin Yorumu

Ont Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Ont Coin’in geleceği analistler tarafından olumlu şekilde değerlendirilir. Ont Coin geleceğini değerlendiren analistler, kripto paranın ilerleyen zamanlarda fiyatının artışa geçeceğini ön görmektedirler. Özellikle kurumsal yatırımcılar için çeşitli avantaj ve imkanlar sağlayan Ont Coin, ön plana çıkarak büyük başarılara imza atacaktır. Ontology platformu, kuruluşların verilerini daha güvenlikli, değişmez ve güvenilmez şekilde kabul eden dağıtık defter sistemlerine taşımasını basit bir hale getirmek ister.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu