Coin

Rsr Coin (Reserve Right) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Rsr Coin platformunun yerel kripto para birimi Rsr Coin’dir. Rsr Coin’i istikrarlı hale getirmek için kullanılır. Piyasada Reserve protokolüne ait Rsr Coin ve Rsv Coin olmak üzere 2 adet kripto para birimi mevcuttur. Reserve protokolüne sahip olan Rsr Coin, özellikle enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde popüler hale gelmiş bir kripto para birimidir. Bu Coin ile kullanıcılar kendi reel kripto para birimlerini stable coin olarak dönüştürür. Bu dönüşüm ile enflasyon riski de minimuma indirilir. Böylelikle kullanıcılar, paralarının değer kaybetmesini engellemiş olur. Aynı zamanda bu coin ile sınır ötesi para transferi işlemleri en az maliyet ile yapılır. Transferlerde ödenen ücret, reel para birimi ile karşılaştırılmayacak düzeyde düşüktür. Sahip olunan özellikleri ile Rsr Coin işletmelerin ödemeleri bu şekilde kabul etmesine ve uluslararası tedarikçilere daha rahat ödeme gerçekleştirilmesine imkân tanır. Bu amaçlardan dolayı kullanılan Rsr Coin, her ölçekte yasal ve ekonomik hale dönüşür.

Rsr Coin Ne Zaman Çıktı?

Rsr Coin çıkış tarihi 2019 yılının mayıs ayı olarak bilinir. Rsr Coin, Huobi Prime platformu üzerinde başarılı olarak gerçekleştirilen ilk borsa arzı (IEO) işlemi sonrasında 2019’da hayata geçen çift coinli bir stable coin platformudur. Reserve Rights tarafından sunulan ikili coin sistemi, akıllı sözleşmeler ile yönetilen değer varlığı sepeti destekli Reverve stable coin olarak da bilinen fiyatı, stable coin içerir. İkinci Coin olan Rsr Coin ise arbitraj fırsatlarını değerlendirir. Rsv fiyatını 1,00 dolar hedefinde sabit olarak tutmak için kullanılır. Rsv Coin fiyatının aksine Rsr coin değişken yapıdadır. Asıl amacı Rsv fiyat istikrarını korumaya çalışmaktır. Rsr aynı zamanda yönetim önerilerini oylamak amacıyla kullanılır. Rsr Coin’e sahip olan kullanıcıları Reserve Rights ekosisteminin geleceğinin şekillendirilmesine yardım eder. Bu projenin gelecekteki planlarında Reserve rights, kullanılan stable coin para birimini çeşitlilik gösteren bir varlık sepeti ile desteklemeyi ve daha sonrasında ise ABD dolarına sabitlemeyi hedefler. Geliştiriciler, Rsv Coinlerin yerine kısmi mülkiyet temsili sağlayan teminat havuzu üzerinden alternatif olarak bir rezerv varlık oluşturmayı da planlamaktadır.

Rsr Coin Kime Ait?

Rsr Coin’in sahibi Nevin Freeman ve Matt Elder tarafından kurulmuştur. Nevin Freeman, Reserve Rights’ın yönetim kurulu başkanı ve ayrıca deneyimli bir girişimci olarak bilinmektedir. Freeman hayattaki amacını “insanlığın gerçek potansiyeline ulaşmasını önleyici koordinasyon problemlerini çözmek” şeklinde tanımlar. Matt Elder ise daha önce Google ve Quixey firmalarında görev almış tecrübeli bir mühendis olarak bilinir. Şu anda ise projenin CTO’su olarak görev alır. Reserve protokol uygulamasının yapısını denetlemek için çalışmaktadır. 2019 yılında sektöre kazandırılmasından bu yana Reserve kadrosu oldukça genişledi. Şu anda mühendisler, geliştiriciler, hukuk ve uyumluluk personelini içeren 2 düzineden fazla kişi ekip içerisinde yer almaktadır. Her çalışan Reserve’i ekonomik refahı teşvik eden, açık ve büyük ölçüde ölçeklenebilir bir sabit coin haline getirmek için çalışmaktadır.

Rsr Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Rsr Coin’in altyapısı Ethereum blok zinciri altyapısı tabanlı çift coin destekli bir yapıya sahiptir. Rsr Coin, 2019 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimi olarak tanımlanır.

Rsr Coin Nereden Alınır?

Rsr Coin almak için şu adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 • Rsr Coin satın almak için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini tercih ederek kendi adınıza hesap oluşturmanız gerekmektedir. Rsr Coin; Binance, Huobi Global, Bithumb, Kucoin, FTX, Gate.io, Bittrex, Poloniex, Uniswap, Liquid, OKEx, MEXC, Crypto.com Exchange, ZB.COM, WazirX, Bencor Network, ProBit Global, Ox Protocol, Serum DEX, Coin DCX, Bitrue, CoinW gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir. Bu borsalardan birini seçerek internet sayfasına giriş yapın.
 • Ardından ekranda karşınıza çıkan KYC bilgilerini ilgili alanlara girerek borsa üzerinde bir hesap oluşturun.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza para aktarın.
 • Bakiyenizi kontrol edin. Ardından borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden Rsr Coin’i seçerek satın alma emri verin.
 • Satın alma emrinin onaylanmasının ardından aldığınız tüm Rsr Coinler borsa cüzdanı üzerinde ya da soğuk cüzdanlar üzerinde saklanabilir.

Rsr Coin’in Avantajları Nelerdir?

Rsr Coin’in avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Rsr Coin sahipleri, Reserve Rights ağının geleceğinin şekillendirilmesine yardım etmek amacı ile platform kararlarında oy kullanılabilirler.
 • Reserve Rights, kullanılan sabit coin para birimini çeşitlilik gösteren bir varlık sepeti ile destekler.
 • Standart sabit coinlerin tersine USD Coin, True USD ve Paxos, itibari paralar, menkul kıymetler ve emtialardan oluşan sepet tarafından desteklenir.
 • Kripto para piyasasında arbitraj işlemi gerçekleştiren kullanıcılar Rsv değeri 1,00 doların üzerine çıktığında Rsr Coin kullanarak Reserve akıllı sözleşmesinden 1,00 dolardan satın alıp daha sonrasında farkı kâra dönüştürmek amacı ile Rsv Coin’i mevcut piyasa fiyatından satarak bu mekanizmadan faydalanabilir.

Rsr Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Rsr Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Ethereum altyapısını kullanan sabit coinler tarafından desteklendiğinden bu ağ üzerinde yaşanacak sorunlar, Rsr Coin’in istikrarını bozabilir.
 • Rsr Coin, kripto para uzmanları tarafından riskli bir yatırım tercihi olarak değerlendirilir.
 • Kripto paralara ve sabit coinlere yapılacak regülasyonlar Rsr Coin talebinde bir azalış gösterebilir.

Rsr Coin Yorumları Neler?

Rsr Coin yorumları genellikle olumlu şekildedir. Reserve Rights halen geliştirme aşamasında olduğu için yine de yatırım yapacak kişilerin tedbirli olması gerekir. Bu projenin size uygun olup olmadığını belirtmek için temel olan 3 yönlü yaklaşımı değerlendirmeniz gerekir. Bunlar; teknik, duyarlılık ve temel analizdir. Rsr Coin, şimdilik düşük değerlidir. Bazı yatırımcılar tarafından gerçek hayattaki uygulamalarına ve gelecek projeksiyonlarına dayalı iyi bir proje şeklinde değerlendirilir. Rsr Coin projesi kalıcı olduğundan dip ve HODL satın almak, kötü bir yatırım fikri olarak yorumlanmaz. Ancak her kullanıcının yapması gerektiği gibi herhangi bir kripto para biriminde olduğu gibi herhangi bir yatırım yapmadan önce gereken incelemeyi yaptığınızdan emin olmalısınız. Kripto para sektöründe ticaret yapmak kazançlı olsa da sürekli bir şekilde yenilik ve proje teklifi görülür. Bazı projeler nişlerini bulur ve gelişirken bazı projeler ise temellerini bulamadan elenir. Reserve Rights projesine ve hedeflerine bakıldığı zaman Rsr Coin’in daha çok gözlem yapmaya değer bir belirteç olduğunu söylemek güvenilirdir. Projenin içerdiği yedek haklar ağı, hedeflerinin birden fazlasına daha ulaşamamış olsa da açıkça ortaya konan yapısında ve bu noktaya kadar elde edilen kazanımlarda kesin bir potansiyel görülür. Hedefleri ve şu ana kadar gerçekleştirdiği başarılara bakılarak olumlu bir geleceği olduğu söylenebilir. Bundan dolayı bir şans verilmesi gereken coinler arasında yer alır.

Rsr Coin Yorum
Rsr Coin Yorum

Rsr Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Rsr Coin’in geleceği genellikle iyi şekilde yorumlanmaktadır. Reserve Rights kripto para projesi, Reserve Coin’i istikrarlı duruma getirmek için kullanılan bir yönetim belirtecidir. Piyasada Reserve protokolüne ait Reserve Rights ve Reserve Token olacak şekilde 2 tane kripto para birimi yer alır. 1 Amerikan dolarına sabitlenmiş olan Tsv Coin fiyatında istikrar saklamak için Rsr Coin kullanılır. Kullandığı bu mekanizma ile gelecek vaat eden bir projedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu