Coin Geleceği

SLP Coin (Smooth Love Potion) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

SLP Coin, popüler metaverse oyunu Axie Infinity oyunu oynanarak kazanılan bir ERC – 20 belirteci olarak bilinir. SLP Coin, yalnızca Axie Infinity içerisinde geçerlidir. Aynı zamanda oyun içi deneyim puanı olarak geçen bir kripto para birimidir. Smooth Love Potion platformu, Axies olarak da bilinen dijital evcil hayvanların üretilmesi için oluşturulmuştur. Amacına ulaşabilmek için bu platformun geliştiricisi, yaratık yaratma sürecinin Crypto Kitties’e benzer bir koleksiyon oyunu konseptine hâkim olan kullanıcıların kolay bir şekilde anlayabilecekleri hale gelmesini sağlamak hedefini dikkate alarak SLP Coin’i şekillendirmiştir. SLP Coin, oyun içi kazanılması yanı sıra açık piyasadan da satın alınabilmektedir.

Ethereum blok zincirinde bulunan oyun Axie Infinity’nin karakterleri için oluşturulan SLP Coin, kullanıcıların oyun içerisindeki tahsil edilebilir dijital yaratıklar olan Axies’i üretmelerini sağlamaktadırlar. Axie Edge’nin CEO’su ise yazılım mühendisi olan Trung Nguyen’dir. SLP Coin, Uni Swap gibi merkeziyetsiz borsalar olan DEX’te ve Zipmex gibi merkezi olan borsalarda işlem gerçekleştirebilmek için kullanılabilir. SLP Coin’in merkezi olmayan borsalar üzerinde de alım – satım işleminin gerçekleştirilebilmesi için onu diğer oyun içi para birimlerinin çoğundan farklı kılmaktadır.

SLP Coin Ne Zaman Çıktı?

SLP Coin çıkış tarihi 2017 yılı olarak bilinir. SLP Coin projesi, 25 Haziran 2017 tarihinde piyasaya çıkmıştır. SLP Coin, online oyun endüstrisi için ilk merkeziyetsiz olan kripto para birimi olarak bilinmektedir. SLP Coin, oyun içerisinde kullanılacak kendi yerel kripto para birimini oluşturmak isteyen bir grup oyun geliştiricisi tarafından üretilmiştir. Bu coinin üreticileri ise yalnızca bir tür para birimi ile yetinmeyerek oyuncuların oyunları için farklı türlerde ögeler de satın alabilecekleri bir platform da oluşturmak istediler. Bu, oyuncuların kozmetik yükseltmeler, silahlar ve de güçlendirmeler gibi ögeleri satın alma anlamında da çeşitli seçeneklere sahip olmalarını sağlamaktadır. Bu fikir, bunun yol açacağına inanmış olan oyunculardan gelen eleştiriler ile karşılanmıştır.

SPL Coin platformunun kurucusu, Craig Wright isminde bir geliştiricidir. nChain isimli bir şirket kurucu ortağı olan Wright, pek çok şirkette de önemli pozisyonlarda hizmet vermiş ve çalışmalar yürütmüştür. Craig Wright, bir blok zinciri araştırma ve geliştirme firması olan nChain’in de kurucusudur. Bitcoin Foundation, CoinGeek ve Blockchain Global gibi diğer pek çok şirkette de çalışmıştır. SLP Coin, dünyayo daha iyi yaşanabilecek bir yer haline getirmek isteyen bir ekip tarafından tasarlanmış coin çeşididir. SLP Coin projesi, kripto para birimi sektöründe bir teşvik mekanizması olarak kullanılmak için oluşturulmuştur. Toplamda ise 3 token vardır. Her kıta için bir tane olacak şekildedir. Bu fikrin arkasında ise insanları kripto para birimleri kullanarak mal ve hizmet alım – satım işlemleri gerçekleştirmeye teşvik etmektir. Bu sayede de dijital para birimlerine olan talebi arttırmaya yardım etmektedir. SLP Coin, aktif olarak toplumu daha iyi bir hale getirme potansiyeline sahip olan küresel ölçekte bir teşvik mekanizması şeklinde kullanılabilir.

SLP Coin Kime Ait?

SLP Coin’in sahibi, ABD’de bir yazılım geliştiricisi olan Trung Nguyen olarak bilinmektedir. Aynı zamanda da şirketin CEO’luk görevini üstlenen Nguyen, blok zinciri temelli oyun geliştirme hayalinin peşinden gitmek için ABD’deki bu görevinden istifa ederek yoğunluğunu bu proje üzerine vermiştir. Böylece tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. SLP Coin, oyun içi deneyim puanları yerine geçen kripto para birimi şeklinde geliştirilmiş ve kendisine oyun içerisinde kullanım alanı oluşturulmuştur. Axie Infinity oyunu içinde kullanıcıların sahip oldukları ve Axies isimli evcil hayvanların geliştirilmesi için üretilmiş olan bu SLP Coinler kullanılmaktadır. Oluşturulan bu Axies’lerin ayrıca geliştirilmesi için de SLP Coin’e ihtiyaç duyulur. Bunun yanı sıra SLP Coin, oyun dışı kullanım alanı bularak açık borsalar üzerinde alım – satım işlemleri gerçekleştirilmekte olan bir coin olarak bilinir.

SLP Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

SLP Coin’in altyapısı Ethereum altyapısını kullanmaktadır. SLP Coin, bir ERC – 20 tokeni olarak ifade edilebilir.

SLP Coin Nereden Alınır?

SLP Coin almak için şu adımları takip etmeniz yeterlidir:

 • SLP Coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini tercih ederek internet sayfası üzerinden hesap oluşturmanız gerekmektedir. SLP Coin; Binance, FTX, Gate.io, KuCoin, Gemini, Bitstamp, Bybit, Binance.US, Binance TR, Tokocrypto, OKX, Poloniex, LBank, Phemex, WazirX, Crypto.com Exchange, Okcoin, SushiSwap, ZB.COM, Indodax, Katana, AAX, Bitrue, Deepcoin, CoinEx, Bitvavo, Biconomy Exchange, XT.COM, TimeX, ZebPay, NovaDAX, Rekeningku.com, Hoo, Bibox, BKEX, DigiFinex, LATOKEN, HitBTC gibi birçok kripto para borsası üzerinde listelenmektedir. Bu borsalardan birini tercih ederek internet sayfasına giriş yapınız.
 • Ardından hesap oluşturarak hesabınızı aktive edin.
 • Yatırım ve işlem yapabilmek için hesabınıza, para transfer işlemlerinden size uygun olanı tercih ederek para yatırın.
 • Borsanın işlem menüsü üzerinden SLP Coin satın alma emri verin.
 • Emrin onaylanmasının ardından ise satın alınan bütün SLP Coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanlar üzerinde saklanabilir.

SLP Coin’in Avantajları Nelerdir?

SLP Coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Binance, FTX, Gate.io, KuCoin, Gemini, Bitstamp, Bybit, Binance.US, Binance TR, Tokocrypto, OKX, Poloniex, LBank, Phemex, WazirX, Crypto.com Exchange, Okcoin, SushiSwap, ZB.COM, Indodax, Katana, gibi geniş kitlelere hitap eden kripto para borsaları üzerinde işlem görerek listelenmektedir. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşım imkanına sahip olur.
 • Axie Infinity gibi popüler olan bir metaverse oyunu içerisinde kullanılmaktadır.
 • ERC – 20 standartları kapsamında geliştirilerek güvenlik anlamında kendisini Ethereum’un tecrübesine bırakmıştır.
 • Oluşturulan Axies sonrasında ise tokenlerin yakılması, enflasyonist baskıyı kırar.

SLP Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

SLP Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • SLP Coin, öngörülemeyen bir şekilde maksimum arzı ve fiyatlarda yaşadığı oldukça sert düşüşleri ile oldukça dezavantajlı bir durumdadır.
 • Pek çok kripto para borsası üzerinde işlem görerek listelense bile projenin Axies Infinity oyununa yönelik geliştirilmesi, vaat edilen yeniliklerin sınırlandırılmasına yol açar. Böylece değer yatırımcılığına engel olur.

SLP Coin Yorumları Neler?

SLP Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir denebilir. Uluslararası ödemeler için oluşturulmuş olan bir kripto para birimi olan SLP Coin sahiplerinin, anonim uluslararası ödemeleri güvenilir bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirebildikleri bi platform olarak bilinir. SLP Coin, geleneksel ödeme yöntemleri ile ilişkili yüksek ücretler ve de işlem sürelerinin yavaş olması gibi problemlere çözüm getirmek için oluşturulmuştur. SLP Coin platformu aynı zamanda kullanıcılarına bir teşvik programı sunar. Böylelikle ticaret boyunca daha fazla kazanç elde edebilmelerine imkân tanır.

SLP Coin Yorumları
SLP Coin Yorumları

SLP Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

SLP Coin’in geleceği kripto para borsası uzmanlarına göre popülaritesi daha da artarak parlak olacağı yönündedir. Smooth Love Potion yani SLP Coin olarak bilinen platformun maksimum arzı değişkendir. Token yakma stratejisi ve kripto para borsaları üzerinde işlem görerek listelenmesi gibi çeşitli eşsiz özelliklere sahip olan SLP Coin’i aralarında Binance’ın da yer aldığı uluslararası kripto para borsaları üzerinden satın almanız söz konusu olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ankr Coin (ANKR) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: TLM Coin (Alien Worlds Trillium) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: SXP Coin (Swipe) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu