Coin Yorum

1ECO Coin (1eco) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

1ECO World projesi, iki sanal para birimi ile çalışan bir projedir. Bu sanal kripto para birimlerinden birisi 1eco Limited tarafından oluşturulmuş 1ECO Coin şeklindedir. Bir yönetişim para birimi olarak bilinen 1PECO Coin ise ağ içerisindeki bir yardımcı kripto para birimi şeklinde ifade edilebilir. 1 Eco World projesinin temel hedefleri arasında ise çevre sorunları, yerel Pazar, sağlık ve ticaret gibi çeşitli büyük ve küçük gerçek dünyada yer alan toplumlar problemlerin çözümüne bir katkı sağlamaktır. 1 Eco World projesi, bu hedeflerin dışında aynı zamanda platformun kullanıcılarını da ödüllendiren blok zincir teknolojisi tabanlı bir C2E platformu olarak bilinmektedir.

1ECO Coin Ne Zaman Çıktı?

1ECO Coin’in ne zaman çıktığı tam olarak bilinmemektedir. 1 Eco projesinin White paper’inda, ECO Coin’in temel işlevleri ve kripto para dünyasının birkaç ana problemine bulunacak çözümlerden bahsedilmektedir. ECO Coin’in söz sahibi olduğu birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlar aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Güvenlik: Yayımlanan White paper’a göre ECO Coin platformunda işlemlerin onaylanması “doğrulanmış node”lar tarafından gerçekleştirilecektir. Bitcoin ağı üzerinde hala node çalıştıran kişiler, işlemleri bağımsız olarak onaylayabiliyor. Doğrulanmış nodeların çalıştırılması ile bu sorun ortadan kaldırılmış olur.
 • Token Politikası: Projeye yatırımcı bulabilmek amacı ile geliştirilmiş olan modelde her kullanıcının başlangıç olarak 1 trilyon rane ECO Coin’i olacaktır. Sadece bu model bile ECO Coin’in yatırımcı dostu bir proje olduğunu göstermektedir. ECO Coin’de dolar çevri oranının büyük bir olasılık ile düşük olacağı da tahmin edilmektedir.
 • Erişim ve Kullanım: Hem bilgisayar hem de akıllı telefon uygulamalarında yer alacak olan ECO platformu, platform kullanıcılarına yükse düzeyde kullanışlı bir uygulama vaat etmektedir. Piyasa gurusu da sıradan piyasaya yeni girmiş olan bir yatırımcı da ECO Coin platformunu kolay bir şekilde kullanacak.

1ECO Coin Kime Ait?

1ECO’nun sahibi 1 ECO Limited şirketidir. 1ECO Coin’in kurucusu ise Garett Camp olarak bilinmektedir. 1ECO Limited şirketinin CEO’luk görevini üstlenen kişi ise Ryan Keum olarak bilinir. Ryan Keum, Soongsil Üniversitesinde Bilgi Güvenliği alanında yüksek lisans yapmıştır. 1 ECO Limited şirketi tarafından üretilip geliştirilen 1eco World projesi, merkeziyetsiz özelliğe sahip bir blok zinciri teknolojisini kullanarak gerçek dünya ve sanal dünyayı birbirine bağlayarak, gerçek dünyadaki pek çok problem için çözümler üretmeyi amaç edinmiş bir platform olarak bilinmektedir.

1ECO Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

1ECO’nun altyapısı Huobi Group’un birleşik altyapısını kullanmaktadır. 1ECO World projesi, sanal ve gerçek dünyayı birbirine entegre etmeyi yani birbirine bağlamayı amaçlayan bir blokchain teknolojisi tabanlı C2E platformu olarak da ifade edilebilir. 1ECO World projesinin geliştiricisi 1ECO Limited, merkeziyetsiz bir yapıdadır. Merkezi olmayan blok zincir teknolojisini kullanarak sanal dünya ve gerçek dünya arasında bir köprü görevi görmeyi amaçlayan bu platform, gerçek dünyadaki toplumsal problemler için çözüm üretmeyi hedeflemektedir.

1ECO Coin Nereden Alınır?

1ECO almak için aşağıdaki şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • 1ECO Coin satın alabilmek için ilk olarak 1ECO Coin’in işlem gördüğü kripto para borsaları incelenerek birini seçmeniz gerekir. Ardından seçilen bu kripto para borsası üzerinden hesap oluşturulmalıdır.
 • Seçtiğiniz kripto para borsasının internet sitesine giriş yapın.
 • Ardından karşınıza çıkan sayfa üzerinde KYC adımlarını doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayarak ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmuş olun.
 • Yatırım yapabilmek için ise hesabınıza, size en uygun para transfer yöntemini seçerek para yatırmanız gerekmektedir.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra, borsanın “kripto para satın al” menüsü üzerinden 1ECO Coin’i seçerek satın alma emri girin.
 • Satın alma emrinin onaylanması ile coinler hesabınıza tanımlanmış olacaktır.
 • Satın alınan coinler, borsa cüzdanı üzerinde ya da donanım cüzdanlar üzerinde saklanabilir. Ancak ağın siber saldırıya uğraması riskinden dolayı satın aldığınız tüm coinleri daha güvenilir bir bölge olan donanım cüzdanlar üzerinde saklamanız tavsiye edilmektedir.

1ECO Coin’in Avantajları Nelerdir?

1ECO’nun avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • 1 ECO World projesinin vatandaşları, özelliklerine göre ekonomik faaliyetler gerçekleştirebilir. Böylece 1ECO Coin ödülü elde edebilirler.
 • Herkes 1ECO Residency kazanabildiği için kullanıcılar, daha çok etkinlik ve ödül alabilmek için sanal vatandaşlık başvuruları yapabilirler.
 • 1ECO Coin, 6 sektör içerisinde gerçek müşteri tabanına sahip gerçek dünyadaki endüstri oyuncuları ile birlikler kurabilirler.
 • 1ECO Coin ağında değerli olan kripto para varlıkları, NFT’lere dönüştürülecek ve 1ECO Market ile serbest bir şekilde işleme gireceklerdir.

1ECO Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

1ECO’nun dezavantajları şu şekildedir:

 • NFT ve De Fi alanındaki projeler arasında oldukça fazla bir rekabet vardır. Bu yüksek rekabetten dolayı 1ECO Coin projesi, zaman içerisinde geri planda olabilir ve gözden düşebilir.
 • 1ECO World projesinin yerel kripto para birimi olan 1ECO Coin, yüksek volatiliteye sahiptir. Bu özelliğinden dolayı da uzmanlar tarafından riskli bir yatırım olarak görülmektedir.

1ECO Coin Yorumları Neler?

1ECO yorumları aşağıdaki gibidir:

 • 1ECO World, günlük hayatı sanal dünya ile yakın bir şekilde ilişkilendirip herkesin eşit bir konumda rahat bir şekilde çalışabileceği bir ağ olması hedefler. Bu hedefinden dolayı da kripto para uzmanlarından onay alır.
 • Aynı zamanda da var olan merkezi sanal ağ platformlarının tam tersine 1 ECO Coin, kullanıcıların güvenine dayalı kullanıcı merkezli sanal bir ekosistem oluşturmak amacı ile merkezi olmayan bir blokchain teknolojisinden yararlanacak ve böyle gelişecektir. Bu yönünden dolayı uzmanlar tarafından 1ECO Coin, avantajlı ve yüksek kazanç elde edilmesini sağlayan bir yatırım tercihi olarak görülmektedir.

ECO Coin projesinin başında bulunan isim olan Garret Camp’ın öncelikli olarak planı, ilk nodeların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayabilmek ve nodeların kapasitesini belirlemek olacaktır. Garret Camp bu doğrultuda dünyanın en iyi üniversiteleri ve blok zincir araştırma enstitüleri ile bir ortaklı yapmayı hedefler. Aynı zamanda platform içerisinde teşvik ve ödül modeli de kullanılacaktır. Bu modele göre ECO Node’larının finansal işlemlerden oluşan bloğu her doğrulayışında node sahibi kullanıcılar ödül kazanacaktır.

1ECO Coin Yorum
1ECO Coin Yorum

1ECO Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

1ECO’nun geleceği şu şekilde yorumlanmaktadır:

 • 1ECO World, platform kullanıcılarının Interverse’in ekonomik ve ticari faaliyetlerine katılım yöntemi ile kâr ve ödül elde etmelerini sağlayan bir Kazançla Bağlantı yani C2E konseptini kullanır.
 • Aynı zamanda da 1ECO World’ün C2E konseptinin, Play to Earn yani P2E ötesine geçen yeni bir merkeziyetsiz blokchain platformları paradigması olması da beklenen durumlardan biridir.
 • Gelecekte bu vaat ve adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile 1 ECO Coin fiyatı, oldukça yüksek düzeylere ulaşabileceği beklenmektedir.

Birçok kişi ECO coin’in ne kadar başarılı olabileceği, piyasada en çok bilinen ve güvenilir coin olan Bitcoin ile Ethereum’u ne kadar zorlayabileceğini düşünmektedir. Platformun iyi bir şekilde piyasaya girdiği söylenebilir. Uber gibi devrim yaratan bir platformun yaratıcılarından olan Garret Camp’in projenin başında olması ise uzmanlar ve kullanıcılar tarafından ECO Coin platformuna dair büyük merak uyandırmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu