Coin Yorum

Ogn Coin (Origin Protocol) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Ogn coin listelendiği borsa açısından çeşitlilik göstermektedir. Kullanıcılar birçok sanal borsadan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Coin 2017 yılından itibaren kripto para borsasında yer almaktadır.  Coin alıcıların ve satıcıların her ikisi için hizmet etmektedir. Bu yüzden ortaya çıktığı andan itibaren talep gören coinler arasında yerini almaktadır.

Ogn Coin Ne Zaman Çıktı?

Ogn coin’in ortaya çıktığı tarih 2017 yılıdır. Ondan öncesinde çalışmalar tamamlanmış olup Ogn coin ile ilgili amaçlar belirlenmiştir. Ardından projenin daha iyi olabilmesi için çalışmalara da devam edilmiştir. 2017 yılından bu yana piyasada alıcılar ve satıcılar için hizmet vermesi amaçlanmıştır.

Ogn Coin Kime Ait?   

Coinin ortaya çıkmasına en az 7 ülke destek vermiştir. Birçok ülke tarafından ilgi uyandıran proje yatırımcılar ve ülkedeki diğer vatandaşlar için önemli coin olmuştur. Bu da coine olan desteğin daha fazla olmasına katkı sağlamıştır. Farklı ülkeler tarafından destek verilen coinin ana merkezi olarak bilinen yer San Francisco’dur. Projenin başlamasına öncülük eden ve Ogn coin’in sahibi ise Matthew Liu ve Josh Fraser’dir. İki isim de projenin çalışmalarına büyük katkıda bulunmuştur.  Coinin kurucusu olarak ise Yu Pan bilinmektedir. Birçok ismin yer aldığı proje dünyadaki birçok ülkenin desteğiyle ortaya çıkmıştır.

Ogn Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

OGN coin’in alt yapısı blok zincir sistemidir. Güvenilirliği fazla olan sistem son zamanlarda daha fazla talep gören sistemler arasında yerini almaktadır. Merkezi olmayan para birimlerinin yer aldığı blok zincir sistemi kripto paralarla işlem yapabilme kolaylığı yaratır. Günlük yaşamdaki ticarette fiziksel paralar kullanılsa da teknolojik gelişmelerin artması dijital paraların önemini vurgulamaktadır. Özellikle elektronik ticaretle uğraşanlar için dijital para birimleri çok daha kullanışlı bir hal almaktadır. Blok zincir sisteminde işlem yapmak daha az maliyetlidir. Merkezi olmayan para birimlerinde alım ve satım işlemlerinde aracı gerekmez. Bu da maliyetin diğer durumlara göre daha az olmasına katkı sağlar.

Ogn Coin Nereden Alınır?

OGN coinle ilgili tüm işlemler Binance borsası üzerinden yapılabilmektedir. Sistemden işlem yapılabilecek 3 farklı işlem çiftleri sunulmaktadır. Kullanıcılar için tercih edebilecekleri seçenekler OGN/USDT, OGN/BTC ve OGN/BNB’dir. Bu işlem çiftleriyle yatırım işlemi yapabilmek için öncelikle Binance sitesine kayıt olunmalıdır.  Kayıt işlemleri için  “https://www.binance.com/tr” bağlantı adresine tıklanır. Ardından yeni kayıt başlatılır. Sistemde kimlik doğrulama kısmı yer alır. Kimliğin arka ve ön kısmının resmi istenir. Bunun yanı sıra resim çekme özelliği sayesinde kişilerin güvenliği sağlanır. Tüm adımların yapılması halinde işlem tamamlanır. Hesap aktive olduktan sonra bakiyeye kolayca para yüklenir. Kullanıcılar OGN coin almak için işlem çiftlerinden birini seçerek alış emri verebilir. Kullanıcılar 7/24 coin alabilir. Bankalardaki gibi mesai saati yoktur. Günün her saatinde işlem yapabilme imkanı tanınır.

Ogn Coin Avantajları Nelerdir?

OGN coinin diğer coinlere göre avantajları ve dezavantajları vardır. Kullanıcılar için Ogn coin’in avantajları şöyledir:

 • Coin açı kaynaklıdır. Sistem üzerinde alıcılar ve satıcılar birlikte buluşabilme imkanı bulur.
 • Ödüllendirme sisteminde kullanılır. Teşvik olması amacıyla verilen ödüllerde OGN coinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra komisyonlarda da kullanılan coinler arasında bulunmaktadır.
 • Coini destekleyen çok sayıda yatırımcı yer almaktadır. Bunlardan coin alımı yapanların ödül kazanma fırsatı vardır. Sistem alıcı ve satıcı arasındaki ilişkilerin desteklenmesini de sağlamaktadır.
 • Online ticaret günümüzde en çok yaygınlaşan ticaret şekilleri arasında bulunmaktadır. Kullanıcılar online ticaret yaparken sistemden destek alabilir. Coinin içinde bulunduğu sistem P2P desteklidir. Kullanıcılar online ticaret sitelerindeki işlemlerinde bu sistemi kullanabilir. Zaman ve pratiklik açısından daha kolay işlem yapmaya yardımcıdır.
 • Sistemde yapılan işlemlerin maliyeti daha düşüktür. Maddi olarak zorlanmadan ve fazla para ödemeden işlemler yapılabilir.
 • OGN coinin ortaya çıkmasında çok sayıda ülke etkili olmuştur. Coinle ilgili işlemlerde farklı ülkeler birlikte olma şansı bulur. Dolayısıyla ortak kararlar verebilme imkanı yaratır. Aynı zamanda alışverişlerin daha kolay olmasına da destek olur.
 • Uzun vadeli yatırım düşünenler için geleceği parlak coinler içinde görülmektedir.
 • Kazandırma katsayısı fiziksel paralara göre daha fazla olabilir.
 • Coinlerin saklanmasında fiziksel cüzdanlara ihtiyaç yoktur. Kullanıcılar şifrelerini hatırladıkları takdirde sanal cüzdanlardan destek alabilir.
 • Blok zincir sistemi her geçen gün daha fazla gelişen bir sistemdir. Sistemdeki gelişmeler dijital paraların da gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Ogn Coin Dezavantajları Nelerdir?

Coinler risklerin ve yüksek getirinin fazla olduğu para birimleridir. Dijital para borsasında ani gelişmeler çok fazla yaşanmaktadır. OGN coin kullanıcılar için avantajlar sunabildiği gibi dezavantajlar da yaratabilmektedir. Ogn coin’in dezavantajları şöyledir:

 • Coinin yer aldığı sistem NFT sisteminden etkilenmektedir. NFT ile ilgili taleplerin azalması coinlerin değerinde düşmelere sebep olabilir. Bunun yanı sıra dijital para piyasasındaki taleplerin azalması da aynı şekilde daha düşük seviyelerin görülmesine sebep olabilmektedir.
 • Dijital paralar arasındaki rekabet çok fazladır Bunun sebebi yıllar içinde çok sayıda coin ve tokenlerin ortaya çıkmasıdır. Piyasada daha uzun vadeli kalabilmek için rekabet ortamında başarılı olmak gerekir. Coinin rekabete yenik düşmesi halinde düşük değerlerde olması kaçınılmazdır. Bu yüzde coinlerle ilgili riskler göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir.
 • Coinlerin volatilite değeri vardır. Bu değerin düşük olması riskin daha az olduğu anlamına gelir. Fakat OGM coin için volatilite değeri yüksektir. Yüksek olması da coinle yapılacak yatırımın daha riskli olduğunu göstermektedir.
 • Coinlerin grafiklerine bakıldığında gelecekleri ile ilgili çok sayıda görüşler yer almaktadır. Bu görüşler sadece tahmini olarak yapılan yorumlardır. Olası riskler görülmese de coinin ani düşüşleri olabilir.

Ogn Coin Yorumları Neler?

OGN coin bankaların zorunlu tutuğu hizmetleri zorunlu kılmadan hizmet alabilme imkanı sunar. Bankaların birçoğunda kredi ya da banka kartı gibi zorunluluklar vardır. Bunun yanı sıra işlem yapabilmek için zaman kaybı da yaşanabilir. Fakat OGM coin piyasaya erişim sağlamak için banka şartı istemez. Alıcı ve satıcılar için bir araya gelme özelliği sunan sistem blok zincir tabanlı güvenilir bir yapıya sahiptir. Teknolojinin imkanlarından faydalanma fırsatı sunar ve yeniliklere açıktır. Gelişim içinde olan coinin geleceği ile ilgili çeşitli Ogn coin yorumları yapılmaktadır. Coin riskler barındırdığı için kısa vadeli yatırımın tercih edilmemesi tavsiye edilmektedir. OGN coinle işlem yaparken aracıya ihtiyaç kalmaz. Bu yüzden alınan ücretlerin tarafsız olması sağlanmıştır. Adil ve güvenilir sistem oluşturulmak istenmiştir. Amacına uygun olarak hizmet vermeye devam eden coin 2017 yılından itibaren piyasada hareketliliğe katkı sağlamaktadır.

Ogn Coin Yorumu
Ogn Coin Yorumu

Ogn Coin Geleceği Nasıl Olacak?

OGN coin Binance borsası başta olmak üzere çeşitli borsalarda işlem görmektedir. Çeşitlilik açısından avantajlar sunan coin riskler de barındırmaktadır. Özellikle NFT ‘ye olan ilgide azalma olması halinde coinin değerindeki düşüşler yatırımcıları olumsuz olarak etkilemektedir. Bu da Ogn coin’in geleceği hakkında maddi kayıpların yaşanmasına sebep olur. Coinin grafikleri inişli çıkışlı olsa da uzun vadeli yatırımın kısa vadeli yatırıma göre daha fazla getiri getireceği ile ilgili yorumlar yer almaktadır. Piyasadaki rekabet ortamında başarılı olması halinde değerindeki yükselmeler çok daha fazla olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu