Coin Yorum

Shiba Coin (SHIB) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Shiba Coin SHIB platformunun yerel kripto para birimidir. Dogecoin gibi bir meme tokeni olarak bilinir. Bir Shiba lnu köpeğini içeren Doge meme’ye benzeyen bu alt coin, kripto para topluluğu içerisinde ismini “Dogecoin katili” şeklinde belirtmiştir. Shiba lnu’nun teknik inceleme işlemleri topluluklar tarafından yönetilen bir kripto para birimi olarak büyük bir iş ortaya çıkarmaktadır. Shiba lnu White paper’ı kripto para sektöründe “Woof paper” şeklinde ifade edilir. Topluluk tabanlı kripto para birimleri arasında özel bir yere ait olan Shiba coin, ilk olarak bir dijital para olarak tasarlanmıştır. Shiba lnu ekosistemini oluşturmak amacı ile merkezi olmayan bir kripto para borsası kurulmuştur. Shiba Swap ile Shiba Coin topluluğu para işlemlerini hem hızlı hem de işlem maliyetleri düşük ücretler şeklinde gerçekleştirebilecekler.

Shiba Coin Ne Zaman Çıktı?

Shiba Coin çıkış tarihi 2020 yılının ağustos ayı olarak bilinir. Shiba lnu isimli kripto para biriminin geliştiricisi ise “Ryoshi” adlı anonim bir geliştiricidir. Shiba Coin, anonim bir kişi tarafından oluşturulan ve merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Doge Killer şeklinde isimlendirilen Shiba Coin, Dogecoin’den sonra piyasaya çıkan bir kripto para birimidir. 2021 yılının mayıs ayı itibari ile 6 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan Shiba Coin’in fiyatı oldukça düşüktür. Böylece kullanıcıların “milyarlarca hatta trilyonlarca satın almasına” imkân tanır. Şu anda da yaklaşık olarak 400 trilyon Shiba Coin dolaşımda bulunmaktadır. Transfer ücretlerini düşürmek amacı ile Shibarium ağı üzerinde çalışılır.

Shiba Coin Kime Ait?

Shiba Coin’in sahibi “Ryoshi” olarak bilinen anonim bir kişi ya da oluşumdur. Bu anonim kişi ya da oluşum tarafından oluşturuşan Shiba Coin, “Doge Killer” olarak bilinir ve Dogecoin piyasaya sürüldükten sonra piyasaya çıkarılmıştır. 2021 yılının mayıs ayı itibari ile 6 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan Shiba Coin; Binance, Huobi Global, Coinbase Exchange, Gate.io, KuCoin, FTX, Bitfinex, Kraken, Uniswap V2 gibi geniş kitlelere hitap eden kripto para borsaları üzerinde listelenmektedir. Popüler olan meme coinlerden birisi olan SHIB Coin, kripto para topluluğunda Ryoshi isimli bir geliştirici tarafından 2020 yılının ağustos ayında piyasaya çıkarılmıştır. Bir internet şakası olarak tanınan “meme” tabanlı kripto para birimi olan Shiba Coin, yatırımcı toplulukları arasında büyük bir ilgi toplamaya başlayarak öne çıkmıştır. Hızlı bir şekilde değerlenen Shiba Coin, aynı zamanda Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi kripto para sektöründe öne çıkan isimlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Shiba Coin arkasında ise herhangi bir ülke yer almamaktadır.

Shiba Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Shiba Coin’in altyapısı Ethereum ağı üzerinde çalışmaktadır. Shiba Swap ismini taşıyan ve kendi merkezi olmayan bir borsası bulunmaktadır. Shiba lnu, 2020 yılının ağustos ayında “Ryoshi” isimli anonim bir geliştirici tarafından başka bir kripto para birimi olan Dogecoin’den esinlenerek tasarlanmış bir kripto para birimidir. İlk tasarlandığı zamanlardaki token fiyatı, 20 Nisan 2021 tarihinde 0,000002 ABD dolarına ulaşana kadar önemsiz sayılırdır. 9 Mayıs 2021 tarihinde ise fiyatı 0,000009 ABD dolarının üzerine çıkarak 10 mayısta 0,0000388 ABD dolarına ulaşmıştır. Şu anda ise kripto para borsasında 14. En yüksek piyasa değerine sahip olan Coin Market Cap’e göre 13 milyarın üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

Shiba Coin Nereden Alınır?

Shiba Coin almak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • Shiba Coin satın alabilmek için ilk olarak Shiba Coin’in işlem gördüğü kripto para borsalarından birini seçerek hesap oluşturmanız gerekir. Shiba Coin; Binance, Huobi Global, Coinbase Exchange, Gate.io, KuCoin, FTX, Bitfinex, Kraken, Uniswap V2, Bybit, Bitfinex, Gemini, Poloniex gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinden işlem görmektedir. Bu borsalardan birini tercih ederek internet sayfasına giriş yapınız.
 • Ardından açılan ekran üzerinde sizden istenen KYC bilgilerini gerekli alanlara girerek borsa üzerinde hesap oluşturun.
 • Yatırım yapabilmek için hesabınıza, size en uygun yöntemleri kullanarak para transfer işlemini gerçekleştirin.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra kripto para menüsü üzerinden Shiba Coin’i seçerek satın alma emri girin.
 • Hesabınıza gelen coinlerinizi borsa cüzdanı üzerinde ya da daha güvenilir bir alan olan donanım cüzdanlar üzerinde saklayabilirsiniz.

Shiba Coin’in Avantajları Nelerdir?

Shiba Coin’in avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Shiba lnu ağı üzerinde yer alan Shiba Swap, tüccarların herhangi bir hesaba kaydolmadan ya da herhangi bir kişisel bilgi vermeksizin doğrudan blokchain cüzdanlar üzerinden bir kripto para birimini diğerine takas etmelerine imkân sağlamaktadır.
 • Shiba Swap, Ethereum blokchain üzerine kurulduğu zaman ERC – 20 coinleri arasında ticaret olanağı sunar. Bu sayede de belirli blok zincirleri üzerine kurulu olan kripto para cüzdanlarıyla uyumludur.
 • Kullanıcılar aynı zamanda borsanın kullanabilmesi için kriptolarını borsanın likidite havuzlarına staking işlemi gerçekleştirebilir. Bunun karşılığında ise kullanıcılar, staking işlemi yapılan coinleri üzerinden kripto ödülleri kazanırlar.

Shiba Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Shiba Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Shib Coin yüksek volatilitesi nedeni ile uzmanlar tarafından riskli bir yatırım olarak yorumlanır.
 • Shib Coin internet şakası olarak piyasaya çıktığından blok zinciri sektöründe önemli bir soruna çözüm getirmez.
 • Shiba Coin topluluk destekli bir alt coin olduğundan yatırımcıların desteğini geri çekmesi halinde büyük kayıplar yaşayabilir.
 • Shiba lnu bir kripto para birimi olarak kullanılabilir fakat Ethereum üzerine kurulu olduğu için genel olarak yavaş gerçekleşen işlem süreleri ve yüksek işlem ücretleri mevcuttur.

Shiba Coin Yorumları Neler?

Shiba Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. Ethereum ağındaki bir cüzdan yeterince yüksek bir ortalama kripto para değerine ulaştığı zaman, bu cüzdan “balina” şeklinde isimlendirilir. Bu balinalar ise genel olarak portföylerini çeşitlendirip farklı türlerde kripto para birimlerine yatırım yaparlar. Ethereum balinaları arasındaki en büyük varlık ise USDC’dir. USDC’den sonraki en büyük varlık ise Shiba Coin olmuştur. Daha küçük ve sıradan yatırımcılar bazen daha tecrübeli bireylerin kendi stratejilerine güvenip onları taklit ederler. Balinaların yeniden Shiba Coin birikimlerini arttırmaya başlaması, fiyatların yükselmesi durumuna devam edeceğinin göstergesi olarak yorumlanır.

Shiba Coin Yorum
Shiba Coin Yorum

Shiba Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Shiba Coin’in geleceği genellikle uzmanlar tarafından parlak olarak yorumlanır. Kripto para ağında Dogecoin ile beraber piyasaya sürülen meme coin akımında, Shiba lnu 2021 yılında en dikkat çeken projelerden birisi olmuştur. Çok yüksek kazanç oranına ulaşması ile de öne çıkan Shiba Coin, yüksek piyasa değeri ile dünyanın en değerli coinleri arasına girmeyi başarmıştır. Shiba lnu, birçok kripto para borsası üzerinde SHIB simgesi ile tanımlanır. Shiba lnu için pozitif beklentilere sahip olan yatırımcılar için kripto para borsasında genel olarak fiyatlarında yükseliş beklendiği söylenebilir. Aynı zamanda da Shiba lnu fiyatları pek çok faktörden etkilenebileceği için yükseliş tahmini herhangi bir kesinlik içermemektedir. Shiba lnu fiyatının düşeceği beklentisi içerisinde olan kripto para uzmanları, SHIB ve diğer meme coinlere olan ilginin düşeceğini söylemektedirler.

İlginizi Çekebilir: CHZ Coin (Chiliz) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: DEP Coin (DeapCoin) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: DAWN Coin (Dawn Protocol) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu