Coin Yorum

Atletico Madrid Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

Atletico Madrid Coin, İspanyol futbol takımı olan Atletico Madrid Spor Kulübünün Socios.com ile beraber ortaya çıkardığı, Chiliz tabanlı bir kripto para birimi şeklinde ifade edilebilir. Utility coin özelliğine sahip olan ATM Coin’in amacı, Atletico Madrid Spor Kulübünün taraftarları ile kulüp arasında var olan bağı güçlendirmektir. Socios’un kripto para varlığı olan Chiliz Coin ile alım – satım işlemlerinin gerçekleştirilebildiği gibi aynı zamanda kripto para borsaları üzerinden TL ile de alma – satma işlemi yapılabilir. Madenciliği olmayan bir coin olan ATM ile taraftarlar ve sporseverler Atletico Madrid Spor Kulübünün imkanlarına ulaşarak kulüp ile iletişime geçebilirler. ATM Coin, coine sahip olan kullanıcılarına Soicos.com platformundan kulüp tarafından yayımlanan anketlerde oy kullanma olanağı verir. Atletico Madrid Coin’in kısaltılışı ATM Coin şeklindedir.

Atletico Madrid Coin Ne Zaman Çıktı?

Atletico Madrid Coin çıkış tarihi 2020 yılının aralık ayı olarak bilinir. Socios.com platformu, işlemlere başladığı ilk zamanlardan bu yana durmadan çalışmalarını yürütmüştür. Sonuç olarak piyasaya bu taraftar coinler sürülmüştür. Her bir taraftar coini büyük bir potansiyele sahiptir. Büyük bir potansiyeli olduğu için belirli bazı kripto para borsaları üzerinde işlem görerek listelenmektedir. ATM Coin de bu coinler arasında yer almaktadır. Binance, Paribu, Hotbit, Gate.io, Chiliz, BKEX gibi borsalar üzerinde işlem görmektedir. Socios.com platformu, çalışmalarına ilk olarka 2018 yılında başlamıştır. Daha sonra ise taraftar coinlere başlamıştır. ATM Coinler son olarak 2020 yılının aralık ayında işlemlere başlamıştır. Binance borsasında listelenmesi sebebi ile pek çok kullanıcının erişim sağlayabilmesini sağlamıştır. ATM Coinler, taraftarlarına sağladığı avantajlar ile de ön plana çıkmış coinler arasında yer alır.

Atletico Madrid Coin Kime Ait?

Atletico Madrid Coin’in sahibi Atletico Madrid Spor Kulübü ve Socios.com iş birliği ile kurulmuştur. ATM Coin, ERC – 20 standartlarında geliştirilerek taraftarlar ile furbol kulübü arasında var olan ilişkiyi bir üst seviyeye taşımayı sağlamıştır. İspanya’nın en bilinen ve köklü futbol kulüpleri arasında bulunan Atletico Madrid’in coini olan ATM Coin, Chiliz ağı üzerine kurulmuştur.

Atletico Madrid Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor?

Atletico Madrid Coin’in altyapısı ERC – 20 tabanlı ve Chiliz altyapısına sahip bir kripto para birimidir. Chiliz ağı, ATM ağının destekleyici coini şeklinde ifade edilebilir. Atletico Madrid taraftar tokenleri Utility Coin yani hizmet coini olarak bilinir. ATM Coin, Socios.com platformu üzerinde sunulan taraftar coinler arasında yer almaktadır. Bu platform üzerinde pek çok spor kulübünün taraftarları için dizayn edilen kripto paralar mevcuttur. Böylece taraftarlara kripto para hizmeti sunuluyor. Söz konusu olan Socios.com platformu üzerinde sunulan taraftar coinleri arasında Galatasaray, Fenerbahçe ve Gençlerbirliği gibi çeşitli spor kulüplerinin kripto paraları yer almaktadır. ATM Coin de bu kripto paralar arasında yer almaktadır. Soicos.com platformu, Atletico Madrid Spor Kulübünün taraftarlarına birçok avantaj sağlayacak ATM Coin’i 2020 yılında piyasaya sürmüştür.

Atletico Madrid Coin Nereden Alınır?

Atletico Madrid Coin almak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Atletico Madrid Coin almak için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarından birini tercih ederek hesap açmanız gerekmektedir. Atletico Madrid Coin; Binance, Paribu, Hotbit, Gate.io, Chiliz, BKEX gibi çeşitli kripto para borsaları üzerinde listelenir.
 • Bu kripto para borsalarından birini seçerek internet sayfasına giriş yapınız.
 • Ardından açılan sayfa üzerindeki KYC bilgilerini ilgili alana girerek hesap oluşturun.
 • Hesabı aktive etmek için güvenlik adımlarını tamamlayın.
 • Yatırım yapabilmek için size en uygun para transfer yöntemi ile para transfer edin.
 • Kripto para alma – satma ekranı üzerinden Atletico Madrid Coin’i (ATM) seçerek satın alma emri verin.
 • Satın alma emrinin onaylanması ile aldığınız bütün ATM Coinler, borsa cüzdanında veya soğuk cüzdanlar üzerinde saklanacaktır. Soğuk cüzdanlar, daha güvenilir alanlardır. Bu yüzden siber saldırılara karşı daha iyi bir saklama yöntemi olarak kullanılır.

Atletico Madrid Coin’in Avantajları Nelerdir?

Atletico Madrid Coin’in avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • com platformu üzerinde çeşitli yarışma ve oyunlar düzenlenir. Bu yarışma ve oyunlar ile taraftarlar ödüller kazanırken aynı zamanda akıllı sözleşmeler sayesinde kulübün taraftarlarına sunduğu kararlarda oy kullanma imkânı söz konusudur.
 • Kulübün kararları ile taraftarlar, Wanda Metropolitano Stadyumundaki ev sahibi olan maçlara bilet bulma şansına sahip olurlar.
 • Taraftarlar, ücretsiz bir şekilde CHZ Coin ve ATM Coin kazanma imkanına sahip olabilirler.
 • Ev sahibi maçlarda VIP biletlere ulaşabilirler.
 • Oyuncular tarafından imzalanan orijinal formaları kazanma şansına sahiptirler.
 • Oyuncular tarafından imzalanan orijinal Atletico Madrid toplarını kazanabilirler.
 • Atletico Madrid Spor Kulübüne özel NFT’ler kazanabilirler.
 • Takımın iç saha maçlarına VIP bilet kazanabilirler.
 • Takım etkinliklerine katılmak için gerekli bir coindir.

Atletico Madrid Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Atletico Madrid Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Fiyatlarda gözlenen sert düşüşler ile yeni yatırımcıların riskli bir coin olarak değerlendirmelerine sebebiyet verebilir.
 • Siber saldırı ve çalınma riskine karşı borsa cüzdanı üzerinde tutmak sakıncalı olabilir. Borsa cüzdanı yerine donanım cüzdanlarda tutmak daha güvenilir bir yoldur.
 • İspanya’da BAR Coin gibi birçok futbol taraftar coini ile yüksek bir rekabet içerisindedir.
 • Futbol kulübünün performansının kötü olması durumunda coin fiyatı doğrudan olumsuz şekilde etkilenebilir.
 • Futbol kulübü performansı ile yüksek korelasyon riski, ATM Coin’i dijital bir varlık değil de hisse senedi şeklinde değerlendirilmesine sebep olur.

Atletico Madrid Coin Yorumları Neler?

Atletico Madrid Coin yorumları genel olarak olumlu şekildedir. ATM Coin, Atletico Madrid taraftarlarının tercih ettiği kripto para birimi olarak bilinir. Bununla beraber ATM Coin fiyatı üzerinde futbol takımının performansı etkili olmaktadır. Aynı zamanda ATM Coin’in başta Binance kripto para borsası olmak üzere Paribu, Hotbit, Gate.io, Chiliz, BKEX gibi büyük kitlelere ulaşabilen kripto para borsaları üzerinde listelenmesi ile kullanıcılara erişim sağlayabildiği görülmüştür. 5,31 dolar üzerinden işleme giren ATM Coin, ATM BTC işlem çiftinde de 0,0001444 BTC ile işlem görmektedir. Coin Market Cap verilerine göre ise 6,465,921 USD işlem hacmi ile 730.sırada yer almaktadır. Son 24 saat içerisinde işlem hacminin de 3,247,539 USD olduğunu belirtmek isteriz.

Atletico Madrid Coin Yorumları
Atletico Madrid Coin Yorumları

Atletico Madrid Coin’in Geleceği Nasıl Olacak?

Atletico Madrid Coin’in geleceği genel olarak olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Atletico Madrid Coin (ATM Coin), Socios.com ile Atletico Madrid Spor Kulübü iş birliği çerçevesinde piyasaya sürülen bir taraftar coini projesi olarak bilinmektedir. Dünyanın en büyük ve bilinen futbol kulüplerinden birisi olan Atletico Madrid Spor Kulübü’nün coini olarak ön plana çıkan ATM Coin, Binance ve çeşitli birçok güvenilir kripto para borsası üzerinde listelenmesi ile popülerliği artmıştır. Kulübün büyüklüğüne paralel olarak yalnızca Atletico Madrid taraftarları tarafından değil de kripto para yatırımcıları tarafından da coin satın alınabilir ya da incelemesi yapılabilir. Maksimum token arzı 10 milyon olan ATM Coin olarak belirlenen ATM Coin’i USDT, BUSD, TRY ve BTC gibi çeşitli işlem çiftleri üzerinden alım – satım yapma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Link Coin (LINK) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: FTM Coin (Fantom) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: SPELL Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu