Coin

Bitcoin (BTC) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

BTC (Bitcoin) coin 2008 yılında ortaya çıkan kripto para birimlerinden birisidir. Kurucusunun ismi henüz bilinmemektedir. Belli bir merkez bankasına bağlı olarak faaliyet göstermez ve bir yönetici çatısı altında yönetilmez. Bitcoin ağı üzerinden transfer işlemlerinin yapılması ile kullanılan bir dijital kripto para birimidir. Bu yüzden herhangi bir aracı sayesinde kullanılmaz.

BTC Coin Ne Zaman Çıktı?

İlk olarak BTC coin ağı 3 Ocak 2009 yılında meydana getirilmiştir. BTC coin alış veriş işlemlerinin yapılması ilk olarak 22 Mayıs 2010 yılında başlamıştır. Bitcoin ile 10.000 değerinde pizza alınarak alışveriş işlemi meydana gelmiştir. 22 Temmuz 2013 yılında BTC coin değeri toplamda 2 milyar dolara kadar yükselmiştir. Şu anda en güncel değeri ise yaklaşık olarak 19,031,243 olarak bilinmektedir. Kriptorex, BtcTurk ve Binanca gibi güvenli borsa sitelerine üye olarak kolay ve güvenli bir şekilde kripto para alım ve satım işlemlerini yapabilme şansınız vardır.

BTC Coin Kime Ait?

BTC coin’in sahibi Satoshi Nakamoto adındaki bir kişidir. Bu kişinin bilgileri hakkında herhangi bir sonuç elde edilememiştir. 2008 yılında Satoshi Nakamoto ismindeki kişi BTC coin’in kullanılması için çalışmalar yapmıştır. 2009 yılında ise tamamen piyasaya çıkarılarak yatırımcıların yararlanmasına destek olunmuştur. BTC coin ile yapılan bütün işlemlerin kriptografi tekniği ile kontrolü sağlanır.

BTC Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanılıyor?

BTC coin’in altyapısı 2009 yılında blockchain teknolojisi ile kullanılmaya başlanmıştır. Herhangi bir merkezi bulunmadan faaliyet göstermeye devam eder. Blockchain altyapısının içerisinde veri değerleri vardır. Bu veri değerleri ise blokları meydana getirmektedir. Pointers ve Linked List blockcahin’in veri yapılarını ortaya koyar.

BTC Coin Nereden Alınır?

BTC coin almak için şu adımlar sırasıyla takip edilmelidir:

 • BTC coin ile yatırım yapmak isteyenler öncelikle hesap açmalıdır. Hesap açılması sitelerin güvenilir olup olmadığına bakmakta yarar vardır.
 • Bunun yanı sıra sitenin kolay bir şekilde kullanılır olmasına da özen göstermek gerekir.
 • BTC coin alım ve satım işlemleri için en güvenilir siteler Binanca, BtcTurk ve Kriptorex siteleridir. Bu sitelerden dilediğinize üye olup transfer işlemlerini online bir şekilde halledebilme şansınız vardır.
 • Yapılan para transfer işlemlerinde herhangi bir şekilde ücret talep edilmez.

Özellikle Binance sitesi hızlı bir şekilde BTC coin alım ve satım işlemlerinin yapılmasına destek olur. Bu site üzerinden sadece BTC coin kripto para birimi bulunmaz. Aynı zamanda günümüzde bütün kripto para değeri yüksek olan kripto paraları da bulabilme şansınız vardır. Kaldıraçlı bir şekilde işlemlerin yapılmasına imkan sağlar. Üstelik hem mobil uygulaması hem de masaüstü uygulaması ile transfer işlemlerini rahat bir şekilde yapabileceksiniz.  Ayrıca Binance sitesi üzerinden canlı olarak müşteri hizmetlerine ulaşıp dilediğiniz her türlü hizmeti alabileceksiniz. Türkiye sınırları içinde resmi olarak kurulan bir ofisleri vardır. Binance sitesi üzerinden TL ile kripto para alım ve satım işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Yatırımcıların memnuniyetini kazanmak adına sitenin güvenliği sağlam bir şekilde sağlanır. En profesyonel şekilde geliştirilmiş güvenlik sistemleri sayesinde kafanızda soru işareti olmadan BTC coin alım ve satım işlemlerini yapabileceksiniz. Para yatırım esnasında site sizden herhangi bir işlem ücreti talep etmez. Fakat para çekme işlemi için yüksek oranlarda komisyon talep edilir.

Bunun yanı sıra BtcTürk borsası üzerinden de BTC coin transfer işlemleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır. 2013 yılında Kerem Tibuk siteyi kurma kararı almıştır. Site sayesinde kurucusu büyük kazanımlar ve yatırımcılar elde etmiştir. Bu site üzerinden yalnızda BTC coin alım ve atım işlemleri yapılabilmektedir. Türkiye’de ilk kripto para borsası olarak bilinmektedir. En büyük avantajlarından birisi TL ile alım ve satım işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Bununla birlikte site üzerinden kafanıza takılan her türlü soruları canlı desteğe bağlanarak çözebilirsiniz. Alt coinlere de bu site üzerinden gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz. İşlem hızı biraz yavaştır. Fakat işlem hacmi oldukça yüksektir.

BTC Coinin Avantajları Nelerdir?

BTC coin’in avantajları şu şekilde aşağıda tek tek yer alır:

 • Herhangi bir merkez ile işbirliği kurmadan sizlerin hizmetine sunulan bir dijital kripto para birimlerinden birisidir.
 • Özellikle devlet ya da bankalar tarafından sürekli olarak denetlenebilir bir sistemi yoktur.
 • Şahsi hesap oluşturduğunuz andan itibaren doğrudan transferler işlemlerini online bir şekilde gerçekleştirebilme şansınız vardır.
 • Bir aracı vasıtasıyla faaliyet göstermemesinden dolayı yapılan transfer işlemleri için herhangi bir ücret kesilmez.
 • Yatırımcıların gözde kripto para birimleri arasında yer alır. Gün geçtikçe değerinde yükselişler meydana geldiği için yatırımcılar BTC coin tercihinde bulunmaya devam etmektedir.
 • Sanal bir kripto para birimlerinden olduğu için online bir şekilde işlemlerinizi hızlıca yapabileceksiniz.
 • BTC coin herkes tarafından satın alınabilmektedir. Aynı zamanda transfer işlemleri de kolay bir şekilde online olarak gerçekleşir. Bununla birlikte BTC coin internet üzerinden de satılabilmektedir.
 • İnternetin olmadığı yerlerde de hem ülke hem de ülke dışına BTC coin gönderme şansınız vardır.
 • Her geçen değerinde artışlar meydana gelmektedir.

BTC Coinin Dezavantajları Nelerdir?

BTC coin’in dezavantajları aşağıda sırasıyla yer alır:

 • Günümüzde değerinde artış meydana gelmesine rağmen online bir şekilde değerinin takip edilmesi oldukça zordur.
 • Açılan hesap için kullanılan tüm bilgiler ve kayıtlar herkes tarafından görülebildiği için güvenlik açısında risk teşkil etmektedir.
 • Bir başkası tarafından hesabın kontrol edilmesi oldukça basittir.

BTC Coin Yorumları Neler?

BTC coin yorumları arasında özellikle 2022 yılında piyasa değerinin düşeceği yönünde sözlemler yer alır. Bununla birlikte 2021 senesinin Kasım ayında BTC coin değeri 69 bin dolara yükselirken şimdilerde ise daha da değerinin en aşağıya düşeceği yapılan yorumlardandır. Bu sebepten dolayı yatırımcılar BTC coin konusunda daha bir geri planda durmaya başlamışlardır. Bir diğer yorumlardan birisi de 2022 senesinin ortalarında 100 bin dolar değerine yükseleceğidir. Sussex Üniversitesi’nde finans profesörü olan Carol Alexander ise olumsuz yönde yorumlar yapmaktadır. Bu sene 10 bin dolar değerinde BTC coin’de düşüşlerin meydana geleceğine yönelik açıklamalar yapmıştır. Üstelik yatırımcıların son 1,5 yıl içerisinde yaptıkları tüm yatırımların bir anda yok olacağını da ifade etmektedir.

BTC (Bitcoin) Yorum
BTC (Bitcoin) Yorum

BTC Coinin Geleceği Nasıl Olacak?

Yorumculara göre BTC coin’in geleceği parlak olmayan yöndedir.  Güncel verilere bakılacak olursa, BTC coin değeri şu anda %40 oranındadır. Gittikçe BTC coin’in sadece dijital altın olarak işlem göreceği yönünde açıklamalar yer almaktadır. Kriptorex sitesi üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde kripto para alım ve satım işlemlerini halledebilme şansınız vardır. Kripto para ile yatırım yapıldığı zaman %10 oranında bonus kazanabilme fırsatınız da vardır. Üstelik site üzerinde hesabınız yoksa dakikalar içinde hesabınızı açabilirsiniz. Günün her saatinde kısıtlama olmadan para transfer işlemlerinizi yapabilmenize imkan sunar. Sadece bir site ile her türlü işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz. En güncel verilere göre yenilikleri takip edebilmenize destek olur. Site üzerinden canlı olarak profesyonel şekilde çalışan ekiplerden destek alabilmeniz mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Aurora (AOA) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: ASD Coin (Ascendex) Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlginizi Çekebilir: BICO (Biconomy) Coin Yorumu, Geleceği, Avantajları!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu